منو
سبد خرید شما

فشار سنج بیورر مدل BM53 | فشار سنج دیجیتال بازویی و سخنگو

فشارسنج بازویی و دیجیتال BM53
ناموجود
فشار سنج بیورر مدل BM53 | فشار سنج دیجیتال بازویی و سخنگو
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Beurer Bm53 Talking Blood Pressure Monitor
770,000 تومان
اشتراک گذاری در :

 

دستگاه فشارسنج سخنگو BM53 بیورر:

 

فشارسنج بیورر BM53 دارای قابلیت سخنگو بودن قادر است به چهار زبان از جمله زبان فارسی میزان نتیجه اندازه گیری شده فشار خون را اعلان نماید. این دستگاه دارای 120 جایگاه ذخیره حافظه برای دو کاربر بوده که هرکدام می‎توانند نتیجه اندازه گیری را ذخیره نمایند. این دستگاه مناسب برای کاربری خانگی است و کاف آن مناسب دور بازوهای 22 تا 36 سانتی‎متر است. سنجش ضربان قلب و تشخیص آریتمی قلب از دیگر ویژگی‎های این دستگاه است. جهت انجام اندازه گیری از طریق این دستگاه کافی است شلنگ کاف را به دستگاه متصل نمایید و کاف را دور بازوی خود ببندید. سپس دستگاه را روشن نمایید و اجازه دهید کاف دستگاه از هوا پر شود. دقت نمایید که در طول اندازه گیری از راه رفتن و یا صحبت کردن و حرکات اضافی خودداری نمایید. چرا که این موارد باعث ایجاد خطا در نتیحه اندازه گیری خواهند شد.

 

بعد از پر شدن کاف از هوا، دستگاه کاف را از هوا خالی کرده و نتیجه اندازه گیری فشارخون شما و همچنین میزان ضربان قلب برروی صفحه نمایش قابل مشاهده است و همزمان دستگاه نتیجه را از طریق بلندگوی در نظر گرفته شده اعلام خواهد کرد. با کلیک برروی دکمه M نتیحه اندازه گیری شده ذخیره می‎گردد. از دیگر ویژِگی‎های فشارسنج بیورر Bm53 می‎توان به سیستم خاموشی خودکار جهت افزایش طول عمر دستگاه، صفحه نمایش بزرگ و خوانا، نمایشگر تاریخ و ساعت، هشدار خطای محاسباتی، نمایشگر تعویض باتری، قابلیت تنظیم میزان صدا تا خاموشی کامل، قابلیت اندازه گیری میانگین کل فشارها، نمایش محدوده فشار توسط رنگ‎های روی بدنه و قابلیت اندازه گیری میانگین فشارهای صبح و شب 7 روز اخیر نیز اشاره کرد.

 

فشار سنج بازویی سخنگوی بیورر مدل BM53 در داروخانه آنلاین داروکالا


 

مشخصات فشار سنج بازویی بیورر مدل BM53:

 - فشارسنج سخنگو
- اعلان صوتی فشار به چهار زبان
- قابلیت تنظیم میزان صدا تا خاموشی کامل
- قابلیت اندازه‌گیری میانگین کل فشارها
- قابلیت اندازه‌گیری میانگین فشارهای صبح و شب 7 روز اخیر
- نمایش محدوده‌ی فشار توسط رنگ‌های روی بدنه
- دارای نمایشگر تعویض باتری
- سنجش ضربان قلب
- سایز مناسب دور بازو یا مچ 22 الی 36 سانتی متر
- هشدار خطای محاسباتی
- 120 جایگاه ذخیره سازی (60 حافظه برای هر نفر)

 


 

نحوه استفاده از دستگاه بی ام 53 بیورر:

- هنگام استفاده از فشار سنج بیورر سخنگو مدل BM53 برای سنجش و بررسی فشار خون، از 5 دقیقه قبل ساکن باشید.
- حین اندازه گیری فشار خون صحبت نکنید و آرامش خود را حفظ نمایید.
- از روی مچ دست چپ سنجش فشار خون انجام شود.
- بررسی و اندازه گیری فشار خون نباید از روی لباس انجام شود.
- بازوبند فشار سنج BM53 را به گونه ای بندید که 2 تا 3 سانتی متر بالای گودی آرنج قرار گیرد.
- بازوبند BM53 را خیلی سفت و یا شل نبندید.
- برای روشن کردن دستگاه ، با فشردن دکمه شروع صفحه نمایش را در وضعیت روشن قرار دهید. با لمس صفحه نمایش صدای بوق به گوش می رسد.
- فشار سنج BM53 به صورت اتوماتیک شروع به باد شدن کرده و فشار خون را اندازه گیری می کند.
- تا پایان سنجش فشار خون توسط BM53 حالت ساکن خود را حفظ نمایید.
- در نهایت میزان فشار خون و ضربان قلب بر روی نمایشگر فشار سنج BM53 نشان داده می شود.

 


 

فشار سنج چیست:

فشارسنج خون دستگاهی است که در پزشکی برای اندازه‌گیری فشارخون افراد استفاده می‌شود.

نیروی فشاری وارده به دیواره سرخرگها (با ورود خون بداخل سرخرگها در اثر پمپاژ قلب)، فشارخون نامیده میشود. به عبارتی دیگر فشار خون یعنی فشاری که خون در هر انقباض عضله قلب به دیواره سرخرگها وارد می‌کند.

فشار خون دارای یک میزان ماکزیموم (فشار خون سیستولی) و یک میزان مینیموم (فشار خون دیاستولی)می‌باشد. در هنگام تعیین و گزارش فشار خون هر دو میزان باید ذکر شود. این میزانها بیشتر بر حسب میلیمتر جیوه (در عوام سانتیمتر جیوه) گزارش می‌شود. گزارش فشار خون بصورت عدد کسری است که صورت آن فشار خون سیستولی یا ماکزیمم و مخرج آن فشار خون دیاستولی یا مینیمم می‌باشد. مثل ۸۰/۱۲۰

 

سنجش فشار خون در منزل، یکی از مهم ترین اصولی است که به کمک یک دستگاه سنجش فشار خون امکان پذیر است. سنجش فشار خون برای تشخیص های پزشکی، درمان و پیشگیری بیماری ها حائز اهمیت است. لازم است نواسانات فشار خون و میزان خیلی پایین یا بالای آن در افراد دارای بیماری های مرتبط با فشار خون مدام کنترل شود. برای این منظور می توان از انواع دستگاه فشار خون کمک گرفته و این فاکتور مهم در سلامتی را اندازه گیری کرد.

 


 

انواع فشار سنج:

اگرچه اساس کار تمامی مدل های دستگاه فشارسنج خون یکی می باشد، با این وجود انواع مختلفی از این ابزار کاربردی و مفید در بازار عرضه شده است که برخی مدل های آن از دیرباز مورد استفاده بسیاری از خانواده ها بوده است. چند نمونه از مدل های رایج دستگاه فشارخون به شرح زیر می باشد :

 

دستگاه فشار خون جیوه ای :

می توان گفت این مدل دقیق ترین و جزو اولین دستگاه ها برای سنجش فشارخون می باشد که از دیرباز مورد استفاده قرار گرفته است. در این دستگاه ستونی حاوی جیوه وجود دارد که برای اندازه گیری فشار خون فرد تغییر می کند. فشارسنج جیوه ای میزان خطای بسیار پایین و دوام بالایی دارد و به همین دلیل دستگاه فشار سنج جیوه ای بین پزشکان از محبوبیت زیادی برخوردار است.

فشار سنج جیوه ای چیست

 
 

فشار سنج عقربه ای:

این مدل از فشارسنج ها پر مصرف ترین و متداول ترین دستگاه سنجش فشار خون می باشد. فشارسنج عقربه ای دارای یک کیسه باد می باشد که توسط یک تلمبه پر می شود تا جایی که با وارد آوردن فشار بر روی شریان ها آن ها را می بندد. در این دستگاه فنردار، فشار هوا باعث حرکت عقربه روی صفحه می شود و به این صورت فشار خون را نشان می دهد.

 

 

 

فشار سنج عقربه ای

 
 

فشار سنج دیجیتال:

فشارسنج های دیجیتال 2 مزیت عمده را دارا هستند:

1- قابلیت ذخیره و نگهداری اطلاعات قبلی بر روی حافظه فشارسنج های دیجیتال

اکثر فشارسنج های دیجیتالی قابلیت ذخیره اندازه گیری های قبلی را دارند. حتی در تعدادی از مدل های فشارسنج دیجیتال می توان اطلاعات را به کامپیوتر نیز منتقل نمود و یا در برخی دیگر از فشار سنج ها در مواردی که فشار خون شما از حد نرمال بالا تر یا پایین تر باشد بر روی دستگاه فشارسنج ، پیغام هشدار نمایش داده می شود.

2- راحتی استفاده از فشار سنج

افراد به تنهایی و بدون نیاز به دانش خاصی می توانند از فشارسنج دیجیتالی استفاده نمایند و فشار خون را اندازه گیری نموده و آن را تحت نظارت دائم داشته باشند.

 

فشار سنج دیجیتال در داروخانه آنلاین داروکالا


 

توصیه هایی برای گرفتن فشار خون:

- حداقل ۵ دقیقه قبل از گرفتن فشار خود استراحت نمایید.
- حداقل ۳۰ دقیقه قبل از گرفتن فشار، از مصرف سیگار ، چای و قهوه اجتناب نمایید.
- برای گرفتن فشار صحیح حتما باید دست، عریان بوده و در سطح قلب روی تکیه گاه مناسب قرار گیرد.
- برای بار اول، هم فشار خون دست راست و هم دست چپ گرفته شود و دستی که فشار خون بالاتر دارد از این به بعد مبنای اندازه گیری فشار خون قرار می گیرد.
- سعی کنید روزی بیش از یکبار فشار خود را نگیرید. چندین بار گرفتن فشار خون و وسواس بخرج دادن باعث ایجاد اضطراب در شخص خواهد شد.
- هر بار فشار خود را با ذکر تاریخ ثبت نمایید.
- هنگام گرفتن فشار حرف نزنید و پاها کراس اور (روی هم) نباشد.

 


 

مشخصات کلی
کد بهداشتی23706016314915778153
کشور سازندهچین
بارکد4211125656324
سایر توضیحاتاقلام همراه کیف نگه‌داری ساده باتری

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات