منو
سبد خرید شما

فیبر گیاهی خوراکی پی برن دینه | درمان یبوست، کمک درمان چاقی و کاهش کلسترول

فیبر گیاهی پی برن دینه
فیبر گیاهی پی برن دینه
فیبر گیاهی پی برن دینه
فیبر گیاهی پی برن دینه
فیبر گیاهی پی برن دینه
فیبر گیاهی پی برن دینه
فیبر گیاهی پی برن دینه
فیبر گیاهی پی برن دینه
فیبر گیاهی خوراکی پی برن دینه | درمان یبوست، کمک درمان چاقی و کاهش کلسترول
  • موجودی: موجود
  • مدل: P-Bran Herbal Dietary Fiber
  • بارکد: 626015470043
61,300 تومان

گزینه های موجود

تاریخ انقضا : بیش از یکسال

اشتراک گذاری در :

فیبر گیاهی خوراکی پی برن

فیبر گیاهی خوراکی پی برن یک ملين گياهي موثر و بي ضرر، شامل پوسته پسیلیوم و پوسته گندم است. سرشار از الياف خوراکي غير قابل جذب بوده و به دلیل وجود پسیلیوم دارای ترکیبات مفید موسیلاژی است. این محصول برای درمان چاقی و کاهش اشتها، کاهش کلسترول بالا، کاهش قند خون بیماران دیابتی و درمان یبوست به کار می رود.

 

 


 

موارد مصرف فیبر گیاهی خوراکی پی برن:

– یبوست
– کمک درمان چاقی
– کمک به کاهش کلسترول (هایپرکلسترومی ملایم تا متوسط)
– کمک به بهبود بیماری همورویید به دلیل سهولت و کاهش درد به هنگام اجابت مزاج

 


 

ترکیبات و مواد موثر در فیبر گیاهی خوراکی پی برن:

فیبر گیاهی خوراکی پی _ برن سبوس گندم به همراه پوسته خارجی دانه پسیلیوم به صورت پودر نرم و ضد عفونی شده است. این پودر بر اساس ضریب تورم (Swelling Index) حداقل ml/g 12استاندارد شده است. پی _ برن به غیر از طعم دهنده در انواع طعم دار آن، هیچ نوع افزودنی ندارد و جهت مصـرف راحت تر با مایعات، فرموله شده اسـت. پوسـته گندم حاوی پروتئين، مواد معدني، ويتامين ها و فیبرهای نامحلول شامل ترکيبي از پلي ساکاريدها مانند سلولز و همي سلولز می باشد. پوسته پسیلیوم منبع غنی از فیبرهای طبیعی محلول، مواد موسیلاژی و مقادیری از فیبرهای نامحلول است.


اثرات درمانی و فارماکولوژی فیبر گیاهی خوراکی پی برن:

فیبر گیاهی خوراکی پی _ برن ملين گياهي مؤثر و بي ضرر، سرشار از اليـاف خوراکي غير قابل جـذب و دارای ترکیبات موسـیلاژی به دلیـل وجـود پسیلیـوم است. نوشیدن این فـرآورده به صورت مخلوط با مایعـات، مطبـوع است و عبـور آن از مری به راحتی صورت می گیرد. فیبر گیاهی خوراکی پی _ برن با دارا بودن درصد بالاي فیبرهای خوراکي، پـس از جذب آب در معده، متورم می شود و بخشی از معده را پر می کند، که اینامر باعث کاهش احساس گرسنگي می گردد.

 

از طرف دیگر این افزایش حجم،آنزیم های معدی را رقیق می کند و با جلوگیری از واکنش ماده غذایی با آنزیم ها موجب افزایش ماندگاری مواد و طولانی تر شدن احساس سیری می گردد، و از طریق این دو مکانیسم به روشی کاملاً طبیـعی با کاهش مصرف مواد غذایی مي تواند در رژيم هاي لاغري همراه با ورزش هاي مناسب، نتايج مطلوب ظاهر نمايد.

 

فیبر گیاهی خوراکی پی _ برن به علت وجود پوسته پسیلیوم و پوسته گندم، با جذب آب و افزایش حجم مدفوع، موجب تحریک حرکات دودی روده می گردد و ضمن کاهش زمان عبور به علت افزایش حجم، به عنوان ملین حجمی مؤثر و ایمن، عمل دفع را تسهیل می کند. به علاوه ترکیباتی مانند اسیدهای صفراوی و سموم را جذب و خارج می نماید.

 

این فرآورده نه تنها در درمان یبوست بلکه در رفع سایر بي نظمـي هاي دسـتگاه هضـم، ماننـد ديورتيـکـول روده بزرگ و سندروم روده تحريک پذير (IBS) مورد استفاده قرار مي گيرد. فیبر گیاهی خوراکی پی _ برن به دلیل وجود 25 % پوسته پسیلیوم، به عنوان مکمل رژیم غذایی، به کاهش کلسترول کمک می کند.

 

بر اساس مطالعات کلینیکی انجام شده، مصرف روزانه 10 گرم پسیلیوم (معادل 4 سـاشه پی _ برن ) همراه با رژیم غذایی کم چرب، به مدت حـداقل 8 هفته، باعـث کاهش کلسـترول تام سـرم تا 4 % و LDL تا 7 % مـی گردد و این در حالی اسـت که بر روی غلظت کلسترول خوب (HDL) بی تأثیر است.


سبوس گندم موجود در پی _ برن دارای مواد معـدنی و ويتامين های مهمـی مانـند پتاسيـم، منيـزيم، روی، فسـفر،ويتاميـنE، ويتاميـن B1، ويتاميـن B2، نيکـوتيـن آمــيد، پنتـوتنيـک اســيد، بيـوتـين و فوليـک اسـيد اسـت که به صورت روزانه مورد نیازند، اما از آردهای مصرفی تقریباً حذف شده اند.

مطالعـات کلینـیکی انجـام شـده، نشـان داده اسـت که رژیم غذایی با فیـبر بالا باعث تنظـیم میـزان قنـد خـون، میزان انسولین، کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 ، بهبود سطح چربی خون و نیز کاهش مقـدار مصـرف انسـولین در مبتلایان به دیابت نوع 1 می شـود، که این مـورد در خانـم های باردار دارای اهمیت بیشتری است.

 


 

نحوه مصرف فیبر گیاهی خوراکی پی برن:

فیبر گیاهی خوراکی پی _ برن در انواع بدون طعم و طعم دار تهیه شده است. از طعم نعنایی می توان در نوشیدنی هایی مانند دوغ، از طعم وانیلی و موزی در شیر و از نوع بدون طعم آن در کلیه مایعات (از جمله سوپها) استفاده کرد.
بزرگسالان می باید یک ساشه از پی _ برن را ترجيحاً نيم ساعت قبل از هر وعده غذایي اصلی و یا در هنگام گرسنگی (برای رفع این احساس)، با یک لیوان نوشیدنی مورد نظر، مخـلوط و بلافاصـله میـل نمایند (روزانه 1 تا 4 بار).
توجه: در رژیم های لاغری باید میزان انرژی دریافتی از مایعات مصرف شده نیز مورد توجه قرار گیرد.

 


 

تداخلات دارویی فیبر گیاهی خوراکی پی برن:

به دلیـل احتـمال تأخـیر یا کاهـش جـذب برخـی داروهـا، توصـیه مـی شــود پی _ برن بـا حداقل 2 ساعت فاصله زمانی از سایر داروها مصرف شود.

 


 

عوارض جانبی فیبر گیاهی خوراکی پی برن:

در صورت مصرف مطابق دوز درمانی، به خوبی قابل تحمل و ایمن می باشد.

 


 

موارد منع مصرف فیبر گیاهی خوراکی پی برن:

  •  مانند سایر ملین ها در بیماران مبتلا به انسداد روده و دردهای شکمی ناشناخته منع مصرف دارد.
  •  در برخی افراد با معده حساس ممکن است، احساس نفخ و سنگینی مشاهده شود که طبیعی و خود از عوامل کاهش اشتها است. برای پیشگیری از نفـخ و سنگـینی آزار دهنده توصـیه می شـود پس از مصـرف پی برن، حجم هر وعده غذا تا نصف کاهش یابد.

 

مصرف فیبر گیاهی خوراکی پی برن در بارداری وشیردهی:

در دوران بارداری و شیردهی، منع مصرف ندارد.
این فرآورده به عنوان ملین در دوران بارداری توصیه می شود .

 


 

نکات قابل توجه برای مصرف فیبر گیاهی خوراکی پی برن:

1- پی _ برن جهت استفاده با مایعات فرموله شده است و نباید به صورت خشک یا مخلوط با غذاهـای غیـرآبکـی مصرف شود. در دوره مصرف مکمل های فیبردار، نوشیدن مایعات زیاد (روزانه 6 تا 8 لیوان آب) توصیه می شود.
2- بلافاصله قبل از خواب، مصرف نشود.
3 -به منظور ایجاد تعادل در سوخت و ساز انرژی و جهت به دست آوردن نتـایج مناسـب در رژیم های لاغـری، مصرف پی _ برن همراه با پیاده روی و ورزش های سبک در برنامه روزانه توصیه می شود.
4- به منظور جبران کمبود ویتامین ها و املاح ناشی از کاهش مصرف مواد غذایی به علت کاهش اشتها، توصیه می شود، به هنگام مصرف پودر پی _ برن از قرص ها و کپسول های مولتی ویتامین مینرال استفاده گردد.


 

شرايط نگهداری فیبر گیاهی خوراکی پی برن:

در دمای کمتر از 30 درجه سانتی گراد، دور از نور و رطوبـت نگهداری شود.

مشخصات کلی
بارکد6260154700438

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات