منو
سبد خرید شما

کاتتر ورد کوپر سرجیکال | کمک به درمان کیست بارتولن

کاتتر ورد
-28 % ناموجود
کاتتر ورد کوپر سرجیکال | کمک به درمان کیست بارتولن
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Cooper surgical Word Bartholin Gland Catheter
  • SKU: 4066
1,000,000 تومان
1,390,000 تومان
اشتراک گذاری در :

کاتتر ورد کوپر سرجیکال Cooper surgical Word Bartholin Gland Catheter یک بادکنک است که توسط پزشک در غده بارتولن قرار می گیرد تا امکان تخلیه مداوم و اپیتلیالیزاسیون مجدد مجاری برای زهکشی بعدی فراهم شود. این مبحث روش برش ، تخلیه و قرار دادن یک سوند ورد را برای درمان کیست بارتولین یا آبسه بررسی می کند. یک کاتتر ورد معمولاً برای درمان کیست مجرای بارتولن و آبسه غده استفاده می شود.  ﺑﺎرﺗﻮﻟﯿﻦ ﺑﻪ اﺣﺘﻤﺎل زﯾﺎد ﻣﺎﻧﺪﮔﺎر اﺳﺖ و ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ دوﺑﺎره ﻋﻮد ﮐﻨﺪ و ﻧﯿﺎز ﺑﻪ درﻣﺎن داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ. ﯾﮑﯽ از روش ﻫﺎی درﻣﺎن ، ﺗﺨﻠﯿﻪ ﮐﯿﺴﺖ ﺑﺎرﺗﻮﻟﯿﻦ ﺑﻪ روش اﻧﺴﯿﺰﯾﻮن در ﻣﻄﺐ و ﺑﯿﻤﺎرﺳﺘﺎن با کاتتر ورد ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ . در اﯾﻦ روش ، ﭘﺲ از ﺿﺪ ﻋﻔﻮﻧﯽ ﮐﺮدن ﯾﮏ ﺑﺮش ﮐﻮﭼﮏ در دﯾﻮاره ﺑﯿﺮوﻧﯽ ﮐﯿﺴﺖ اﯾﺠﺎد ﻣﯽ ﺷﻮد و اﺟﺎزه ﻣﯽ دﻫﻨﺪ ﺗﺎ ﺗﺮﺷﺤﺎت آن ﺗﺨﻠﯿﻪ ﮔﺮدد.

 

 

کاتتر ورد چیست

 

غده یا کیست بارتولن چیست؟

غده بارتولن ممکن است فقط یک توده کوچک را در یک طرف در انتهای پایین ورودی واژن احساس کنید ، که ممکن است مشکلی ایجاد نکند. با این حال ، کیست بزرگتر ممکن است باعث ناراحتی شود ، به ویژه هنگام راه رفتن ، نشستن یا رابطه جنسی. کیست های بسیار بزرگ می توانند کاملاً دردناک شوند.

کیست های بارتولین شبیه برجستگی های گرد در زیر پوست روی لب واژن شما است. آنها اغلب بدون درد هستند در صورت بروز عفونت برخی از آنها ممکن است قرمز ، حساس و متورم شوند. سایر کیست های بارتولن ممکن است شبیه چرک یا مایع باشند.

کیست مجرای بارتولن و آبسه غده از مشکلات رایج در زنان در سنین باروری است. غدد بارتولن به صورت دوطرفه در داخل شکم خلفی قرار گرفته و از طریق مجاری تخلیه شده غدد بارتولن از جوانه های موجود در اپیتلیوم ناحیه خلفی دهلیز ایجاد می شود. غدد به صورت دوطرفه در قسمت کوچک لبهای کوچک قرار دارند و از مجاری به طول 2 تا 2.5 سانتیمتر که در دهلیز در حدود ساعت 4 و 8 قرار می گیرد تخلیه می شود. غدد معمولاً به اندازه یک نخود هستند و بندرت از 1 سانتی متر بیشتر می شوند. آنها قابل لمس نیستند مگر در صورت وجود بیماری یا عفونت.

تشخیص افتراقی شامل ضایعات کیستیک و جامد فرج ، مانند کیست گنجاندن اپیدرم ، کیست مجرای اسکن ، هیدرادنوما پاپیلیفروم و لیپوم است. هدف، مدیریت حفظ غده و عملکرد آن در صورت امکان است. روشهای مبتنی بر مطب شامل قرار دادن یک کاتتر ورد برای کیست مجرا یا آبسه غده و بارگیری کیست است. درمان آنتی بیوتیکی با طیف گسترده تنها در صورت وجود سلولیت مجاز است. بیوپسی برشی برای استفاده در رد آدنوکارسینوم در زنان یائسه یا قبل از یائسگی با توده نامنظم و ندولار غده بارتولین در نظر گرفته شده است.

 

این مشکلات رایج اغلب با استفاده از روشهای ساده مبتنی بر درمان ساده، مانند قرار دادن کاتتر ورد برای کیست مجاری یا آبسه غدد و بارگیری برای کیست مجرا قابل حل است.

 

کیست بارتولین

 

کاتتر ورد چیست؟

یک کاتتر ورد معمولاً برای درمان کیست مجرای بارتولن و آبسه غده استفاده می شود. ساقه این کاتتر لاستیکی 1 اینچ طول و قطر، یک شماره دارد. نوک کوچک بادکنکی کاتتر ورد می تواند حدود 3 میلی لیتر سالین را در خود نگه دارد .

پس از آماده سازی استریل و تجویز بی حسی موضعی ، دیواره کیست یا آبسه با فورسپس کوچک و شماره شماره گرفته می شود. از تیغه 11 برای ایجاد یک برش 5 میلی متری در کیست یا آبسه استفاده می شود. گرفتن دیواره کیست قبل از ایجاد برش مهم است. در غیر این صورت کیست می تواند سقوط کند و ممکن است مجرای نادرستی ایجاد شود.

پس از ایجاد برش ، سوند ورد وارد می شود و نوک بالون با 2 تا 3 میلی لیتر محلول نمک تزریق شده از طریق توپی کاتتر باد می شود. بادکنک باد شده به سوند اجازه می دهد در حفره کیست یا آبسه باقی بماند. انتهای آزاد کاتتر را می توان در مهبل قرار داد. اگر کیست یا آبسه بارتولن بسیار عمیق باشد ، قرار دادن کاتتر ورد غیر عملی است و باید گزینه های دیگر را در نظر گرفت.

 

ورد کاتتر

 

مشخصات کلی
جنسیت مصرفبانوان
کشور سازندهتایوان
بارکد00382903021178

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات