منو
سبد خرید شما

کپسول کلسی دی ژل زهراوی 60 عددی | ترکیب کامل برای حفظ سلامت استخوان و مفاصل

کپسول کلسی دی ژل زهراوی 60 عددی | ترکیب کامل برای حفظ سلامت استخوان و مفاصل
-11 % ناموجود
کپسول کلسی دی ژل زهراوی 60 عددی | ترکیب کامل برای حفظ سلامت استخوان و مفاصل
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Zahravi Calci-D-Gel - 60 Softgels
36,000 تومان
40,300 تومان
اشتراک گذاری در :

کپسول کلسی دی ژل:

کپسول کلسی دی ژل به جلوگیری از پوکی استخوان، افزایش تراکم و همچنین افزایش استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها کمک می‌کند. این محصول به صورت کپسول نرم و در یک بسته بندی 60 عددی عرضه می‌شود. استفاده از این محصول علاوه بر اینکه مقدار جذب کلسیم را در بدن افزایش می‌دهد، به سلامت قلب، عضلات و سیستم اعصاب نیز کمک می‌کند. کلسیم یکی از مهم‌ترین املاح معدنی و عامل استحکام استخوان‌ها در بدن است. کلسیم باید در غذای کودکان و نوجوانان به حد کافی وجود داشته باشد تا استخوان‌ها تراکم مناسبی بیابند و در سالمندی پوکی استخوان ایجاد نشود. در این محصول علاوه بر کلسیم کربنات، منیزیم و ویتامین‌هایی همچون D و K نیز وجود دارند.

 

کپسول کلسی دی ژل زهراوی جذب کلسیم در بدن را افزایش داده و به استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها کمک می‌کند. استفاده از این محصول برای حفظ سلامت قلب، عضلات و سیستم عصبی و همچنین تقویت رشد مو و ناخن مفید است. کپسول کلسی دی ژل حاوی کلسیم کربنات، ویتامین دی، ویتامین کا، منیزیم، برون و عصاره اکوزیتی می باشد.

 

 


 

مشخصات کلسی دی ژل زهراوی:

 • افزایش استحکام استخوان ها و دندان ها، مو و ناخن
 • حفظ سلامت مادر و جنین در دوران بارداری
 • سلامت قلب، عضلات و سیستم اعصاب
 • پیشگیری و درمان پوکی استخوان
 • افزایش جذب کلسیم در بدن

 

 


 

نحوه مصرف کپسول کلسی دی ژل:

روزانه 1 تا 3 عدد ترجیحا بعد از غذا مصرف شود.

 

 


 

ترکیبات کلسی دی ژل زهراوی (در هر سافت ژل):

 

نام ترکیب

مقدار

کلسیم (کربنات)

333.3 mg

ویتامین D

133.3 IU

ویتامین K

3.33 mcg

منیزیم

115 mg

بورون

0.33 mg

عصاره اکوزیتی

8.33 mg

 

 

 


 

 

اهمیت کلسیم در بدن:

کلسیم یک عنصر شیمیایی ( ماده معدنی ) است که برای زنده ماندن اندام ها یا ارگانیسم ها ضروری است. کلسیم 39% از مواد معدنی بدن را شامل می شود،  99% کلسیم موجود در بدن در استخوان ها و بدن است و 1% باقی مانده در بافت ها و اندام های دیگر است هم چنین کلسیم در بسیاری از غذاها وجود دارد.

ما نیاز داریم مقدار معینی از کلسیم را برای ساختن استخوان و حفظ سلامتی مصرف کنیم. چون استخوان ها خود کلسیم نمی سازند و در صورت کمبود، کلسیم استخوان کم می شود.بیشترین میزان جذب یا در دسترس کلسیم انسان برای تقویت استخوان تا سن 20-25 ادامه دارد که آن زمان اوج توده استخوانی است، بعد از آن سن کلسیم به جلوگیری از اتلاف تدریجی ظرفیت استخوان  کمک می کند که این یک بخش طبیعی از پردازش افزایش طول عمر است. هم چنین ویتامین D و ویتامین C  به جذب و نگهداری کلسیم در استخوان کمک می کنند، افرادی  که تا قبل از سن 20-25، کلسیم ناکافی دریافت می کنند در زندگی شان خطر زیادی را در گسترش بیماری شکستن استخوان یا استئوپروز دارند چون عمده کلسیم در استخوان ها ذخیره می شود  و اگر کلسیم ناکافی باشد توده استخوانی کاهش می یابد در نتیجه ریسک شکستگی استخوان بالا می رود.


کلسیم همچنین نقش مهمی در آزاد‌سازی هورمون‌ها و آنزیم‌ها ایفا می‌کند، و به خونرسانی رگ‌های خونی در سراسر بدن کمک می‌کند. مطالعه‌ای که در سال 2010 در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی صورت گرفت نشان داد که دریافت کلسیم کافی در اوایل زندگی می‌تواند بعد‌ها از فرد در مقابل بیماری چاقی محافظت کند.

اهمیت کلسیم در بدن را در داروکالا بخوانید

 


 

کمبود کلسیم و جبران آن با مکمل کلسیم:

به افرادی که کمبود کلسیم دارند معمولا توصیه میشود از مکمل‌های کلسیم استفاده کنند. باید مکمل‌ها همراه با غذا خورده‌شوند تا به بهترین شکل جذب بدن شوند وعوارض جانبی نامطلوب به حداقل برسند. هر بار مصرف مکمل‌ها نباید از ۶۰۰ میلی‌گرم تجاوز کند؛ اگر بیش از آن در یک بار مصرف شود، مقدار اضافی جذب بدن نخواهد شد.

مکمل‌های کلسیم باید در زمان‌های مختلف در طول روز مصرف شود. به بسیاری از مکمل‌های کلسیم ویتامین D اضافه شده‌است که به دلیل این که در بدن باعث ساخت پروتئین می شود جذب کلسیم را ممکن می سازد.

این روزها انتخاب مکمل مناسب، می‌‌تواند گیج‌کننده باشد؛ انواع گوناگون با طیف گسترده‌ای از ترکیبات وجود دارد. این که کدام را انتخاب کنند به نیاز و ترجیحات بیمار، وضعیت بیماری و اینکه آیا از داروهای دیگری استفاده می‌کنند، بستگی دارد.


کلسیم المنتال ماده‌ای خالص است که به شکل طبیعی همراه با سایر ترکیبات موجود است.

مکمل کلسیم ممکن است حاوی انواع مختلف ترکیبات کلسیم و مقادیر مختلفی از کلسیم المنتال باشد، برای مثال:

کربنات کلسیم حاوی ۴۰٪ کلسیم المنتال است . این نوع معمولا بیشتر در دسترس است. نسبتا ارزان و مناسب می باشد. هنگامی که با مواد غذایی مصرف شود به بهترین شکل جذب میگردد زیرا برای جذب شدن به اسید معده وابسته است.
لاکتات کلسیم حاوی ۱۳٪ کلسیم المنتال.
گلوکونات کلسیم حاوی ۹٪ کلسیم المنتال
سیترات کلسیم حاوی ۲۱٪ کلسیم المنتال.

این مکمل دارای این مزیت است که می‌توان از آن همراه یا بدون غذا استفاده‌ کرد، در هر ۲ حالت به طور مساوی جذب بدن می شود، این برای بیماران مبتلا به التهاب روده، آکلریدری (بیماری معده به علت کمبود اسید هیدروکلریک در شیره ی معده) و برخی اختلالات در جذب کردن مفید است.

 

 


 

ویتامین دی (Vitamin D):

ویتامین D چیست؟ ویتامین D که به عنوان ویتامین نور خورشید هم شناخته می‌شود، توسط بدن و زمانی که در معرض نور آفتاب قرار گرفته باشد، ساخته می‌شود. وجود میزان کافی از این ویتامین در خون، به دلایل متعددی اهمیت دارد. این ویتامین علاوه بر سلامت استخوان و دندان می‌تواند بدن را در برابر سرطان، دیابت نوع یک و ام اس محافظت کند. ویتامین دی موجب سلامت سیستم ایمنی بدن، مغز و سیستم عصبی می‌شود، میزان انسولین خون را تنظیم می‌کند و موجب کنترل دیابت می‌شود، عملکرد ریه‌ها و سلامت قلبی و عروقی را حمایت می‌کند و بر روی ژن‌هایی که در رشد سرطان نقش دارند، اثر می‌گذارد.

 

ویتامین D3 یکی از دو نوع مهم ویتامین دی است. فواید ویتامین دی ۳ و نقش مهم این ویتامین در اعمال حیاتی بدن با پیشرفت علم و انجام مطالعات بیشتر در حال شناخته شدن است. زمانی که در معرض نور آفتاب قرار بگیرید، ویتامین D3 به طور طبیعی در پوست ساخته می‌شود. با وجود اینکه این ماده به نام ویتامین شناخته می‌شود، دی ۳ درون بدن به هورمون تبدیل می‌شود و در جریان خون به گردش در می‌آید تا به جذب کلسیم و فسفری که در منابع غذایی هضم شده درون بدن وجود دارد، کمک کند.

 

ویتامین دی چیست را در داروخانه آنلاین داروکالا بخوانید

 

 

ویتامین دی در دو شکل ظاهر می‌شود: ویتامین دی ۲ یا ergocalciferol و ویتامین دی ۳ یا cholecalciferol. تفاوت اصلی این دو در منها و نحوه ساختشان است. ویتامین دی ۲ توسط گیاهان ساخته می‌شود ولی ویتامین D3 بیشتر در انسان و حیوان دیده شده است و نسخه فعال آن به طور طبیعی در پوست بدن تولید می‌شود و آن هم زمانی که در زیر نور آفتاب قرار گیرد.

تولید ویتامین دی ۲ ارزان‌تر و ساده‌تر است و زمانی که می‌بینید برخی از خوراکی‌ها مانند غلات و آب پرتقال غنی از ویتامین دی است، در بیشتر مواقع از ویتامین دی ۲ استفاده شده است و در واقع به عنوان منبع کم کیفیت ویتامین دی به شمار می‌رود.

 

با وجود اینکه هر دو نوع ویتامین دی برای بدن لازم است، دی ۳ به عنوان منبع با کیفیت ویتامین دی شناخته می‌شود و برای سلامت بدن اهمیت بیشتری دارد. از آنجایی که منبع این نوع ویتامین در جانوران وجود دارد، برای افراد گیاه‌خوار و وگان تأمین سطح مورد نیازشان از طریق رژیم غذایی دچار مشکل می‌شود.

 

 


 

کلسیم و ویتامین D:

کلسیم برای ساخت و استحکام‌بخشی به دندان و استخوان‌های به کار می‌رود و برای رشد و تراکم استخوان ضروری است. کلسیم می‌تواند درون بافت‌های بدن ذخیره شود تا در زمان نیاز، مورد استفاده قرار گیرد. همچنین این عنصر با انتقال پیام‌های عصبی به مغز، در تولید هورمون‌های بدن نقش دارد. تقریباً ۹۹% از ذخیره ویتامین دی بدن شما، برای تنظیم کلسیم بدن استفاده می‌شود و بخش باقی مانده آن برای تقویت سیستم ایمنی و قدرت ماهیچه‌های بدن به کار می‌رود.


ویتامین دی به غیر از تنظیم میزان کلسیم و فسفر خون، مزایای دیگری نیز در حفظ سلامت کلی بدن دارد.  ویتامین دی در عملکرد صحیح سیستم ایمنی شراکت دارد و در فرآیند تقسیم سلولی نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند. همچنین حفاظت از استخوان و دندان‌ها را بر عهده می‌گیرد. ویتامین دی برای رشد کودکان مفید است و در شکل‌گیری استخوان‌ها و همچنین سیستم ایمنی تأثیرگذار است بنابراین کمبود ویتامین D3 در بدن کودکان اهمیت بسیار بالایی دارد و باید سریع پیگیری شود. همچنین کمبود ویتامین D3 در بارداری علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای مادر، برای سلامت جنین و استحکام استخوان‌های او خطر آفرین است.

 

 


 

ویتامین K:

ویتامین K از ویتامین‌های محلول در چربی است و برای انعقاد خون، سلامت استخوان‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان ضروری به شمار می‌آید. به منظور جذب بهتر این ویتامین بهتر است آن را با غذاهای حاوی چربی مصرف کرد. پس از 50 سالگی با کاهش غلظت استخوان‌ها به ویژه در خانم‌ها، احتمال بروز پوکی استخوان افزایش می‌یابد. ویتامین کا نقش مهمی در کاهش احتمال مبتلا شدن به پوکی استخوان دارد. جلوگیری از خونریزی داخلی، بهبود سیستم ایمنی بدن، تنظیم قند خون، حفظ سلامت قلب و پیشگیری از برخی سرطان‌ها از جمله اعمالی هستند که ویتامین K در بدن انجام می‌دهد. خونریزی از بینی یا لثه، دوره‌های قاعدگی سنگین، خونریزی دستگاه گوارش، کبودی و خونریزی بیش از حد از محل زخم می‌توانند از نشانه‌های کمبود این ویتامین در بدن باشند. ویتامین K در اسفناج، سیب، آووکادو، آجیل و ماهی به وفور یافت می‌شود.

 

منیزیم:

منیزیم در سنتز پروتئین و متابولیسم سلولی نقش داشته و به حفظ سلامت عضلات، استخوان‌ها و اعصاب بدن کمک می‌کند. بیش از 50 درصد از کل منیزیم در استخوان‌ها ذخیره می‌شود. کمبود منیزیم در بدن می‌تواند عاملی برای پوکی استخوان به شمار آید. منیزیم به تنظیم مقدار کلسیم در  بدن کمک می‌کند و اگر همراه با کلسیم و ویتامین دی مصرف شود، موجب کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان خواهد شد. ضعف عضلات و اسپاسم، کمر درد و گردن درد، افسردگی، اضطراب، حملات میگرنی، بی‌خوابی، تهوع و اسهال می‌توانند از علائم کمبود منیزیم در بدن باشند. از منابع غذایی حاوی منیزیم نیز می‌توان به سبزیجات برگ‌دار مانند اسفناج، غلات سبوس دار، گوجه‌فرنگی، برگ چغندر، لوبیا، کنگرفرنگی، سیب‌‌زمینی شیرین، آرد گندم، بادام زمینی، جو، آرد ذرت و شکلات اشاره کرد.


 


 

توصیه و هشدار مصرف:

 • مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز افزایش ندهید.
 • دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
 • مکمل های غذایی جهت تشخیص ، پیشگیری و یا درمان نمی باشند.
 • زنان باردار و شیرده قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.
 • کلسیم باعث کاهش جذب آهن می شود لذا در صورت مصرف مکمل آهن با فاصله زمانی مصرف گردد.

 

مشخصات کلی
مقدار60 عدد کپسول ژلاتینی
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی1228169694
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات