منو
سبد خرید شما

کپسول سیدرال فارمانوترا | رفع کم خونی و بدون عوارض گوارشی

قرص سیدرال کلاسیک
قرص سیدرال کلاسیک
قرص سیدرال کلاسیک
-33 %
قرص سیدرال کلاسیک
قرص سیدرال کلاسیک
قرص سیدرال کلاسیک
کپسول سیدرال فارمانوترا | رفع کم خونی و بدون عوارض گوارشی
 • موجودی: موجود
 • مدل: Pharmanutra Sideral - 20 Caps
 • SKU: 1082
 • بارکد: 626460210032
174,900 تومان
260,000 تومان

تاریخ انقضا : بیش از یکسال

اشتراک گذاری در :

کپسول سیدرال فارمانوترا Pharmanutra Sideral یک مکمل آهن خوراکی به همراه ویتامین ث و B12 برای جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن می باشد. قرص آهن سیدرال کلاسیک فارمانوترا برای کم خونی های فقر آهن بانوان و آقایان در مدت زمان طولانی مناسب است. کم خونی هایی که بر اثر عوامل مختلف نظیر خونریزی های شدید دوران قاعدگی، کمبود آهن ناشی از اهدای خون، زخم و یا تزریق به وجود آمده است.

بعضی از افراد با مصرف مکمل های آهن، دچار مشکلات گوارشی مانند تهوع، دل درد و ... خواهند شد. این عارضه به دلیل برخورد مولکول های آهن با دیواره های روده و سخت جذب شدن آهن توسط آن می باشد. شرکت فارمانوترا مکمل های آهن خود را با فرآیند لیپوزومال و با نام سیدرال تولید نموده است. فرآیندی که طی آن آهن توسط غشای فسفولیپیدی پوشانده می شود. جنس غشای فسفولیپیدی به جنس دیواره سلول های بدن شباهت دارد و آهن آن به راحتی، از طریق سلول های دیواره روده جذب می شود. بنابراین کپسول سیدرال علاوه بر فراهم نمودن آهن مورد نیاز بدن، مشکلات گوارشی ناشی از مصرف آهن را نیز برطرف می نماید. همچنین به دلیل نداشتن گلوتن برای افراد مبتلا به سلیاک مناسب است.

 

هر کپسول سیدرال فارمانوترا حاوی 14 میلی گرم آهن سوکروزومیال است که می تواند نیاز کامل روزانه یک فرد بالغ به آهن را تامین کرده و کمبود آهن را نیز در بدن جبران کند. برای کمک به جذب بهتر آهن در کپسول سیدرال فارمانوترا از ویتامین سی یا آسکوربیک اسید استفاده شده است. یکی از فواید مهم ویتامین سی در بدن، کمک به جذب آهن است. کپسول آهن سیدرال از این ویتامین در محصول خود استفاده کرده تا جذب آهن به صورت حداکثری در بدن اتفاق بیافتد. در هر قرص آهن سیدرال فارمانوترا، 60 میلی گرم ویتامین سی وجود دارد علاوه بر کمک به جذب آهن، می تواند بیش از نیمی از نیاز روزانه شما به این ویتامین مهم را تامین کرده و شما را از سایر فواید ویتامین ث بهره مند سازد. 

وجود ویتامین ب 12 در ترکیبات قرص سیدرال فارمانوترا نیز می تواند به نوع دیگری از کم خونی با نام کم خونی ناشی از فقر ویتامین ب12 کمک کند. ویتامین ب 12 نیز در کپسول سیدرال کلاسیک فارمانوترا به میزان کمی مورد استفاده قرار گرفته است. ویتامین ب 12 می تواند به ساخت هموگلوبین خون کمک کرده و باعث جلوگیری از کم خونی در بدن شود. 

 

سایر مکمل های آهن را مشاهده کنید.

قرص آهن سیدرال فارمانوترا

 

تفاوت قرص سیدرال کلاسیک و سیدرال فورت:

سیدرال کلاسیک فارمانوترا و قرص سیدرال فورت فارمانوترا دو محصول و مکمل آهن مناسب است که برای شرایط های متفاوتی نسبت به هم طراحی شده اند. قرص سیدرال کلاسیک یک مکمل آهن عادی برای افراد سالم برای تامین آهن روزانه و همچنین کمک به جبران کمبود آهن در شرایطی مانند خونریزی است. قرص سیدرال فورت فارمانوترا اما حاوی مقادیر بالایی از آهن نسبت به سیدرال کلاسیک است. 
در هر کپسول سیدرال کلاسیک 14 میلی گرم آهن وجود دارد که مناسب برای مصرف روزانه است. اما قرص سیدرال فورت فارمانوترا در هر کپسول خود حاوی 30 میلی گرم آهن است. این مقدار آهن برای افرادی است که نیاز مبرمی به آهن داشته و می تواند برای افراد که اهدای خون انجام داده یا خونریزی شدید داشته اند علاوه بر تامین نیاز روزانه، کمبود شدید آهن را جبران می کند. این نکته قابل ذکر است که این دو مکمل آهن از یک نوع آهن استفاده می کنند که از بهترین و جدیدترین انواع آهن بوده و دارای عوارض گوارشی بسیار کم است. 

ویتامین سی نیز در هر دو محصول وجود دارد. ویتامین سی در قرص سیدرال کلاسیک 60 میلی گرم و در سیدرال فورت 70 میلی گرم وجود دارد که سیدرال فورت 10 میلی گرم ویتامین سی بیشتری نسبت به سیدرال عادی دارد. تفاوت دیگر سیدرال فورت و سیدرال کلاسیک وجود ویتامین ب12 در سیدرال کلاسیک و عدم وجود این ویتامین در سیدرال فورت می باشد. 

قرص آهن سیدرال فورت را مشاهده کنید.

 

تفاوت سیدرال کلاسیک و سیدرال فورت

کمبود آهن (ID):

آهن یک عنصر ضروری برای بدن است. تشکیل هموگلوبین و میوگلوبین را تقویت می کند، از سیستم ایمنی و عملکرد شناختی طبیعی و همچنین حمایت از رشد در کودکان و نوجوانان حمایت می کند. دلایلی که می تواند منجر به افزایش نیاز به آهن شود متفاوت است، اما در همه موارد، برای تسهیل برخی از عملکردهای فیزیولوژیکی طبیعی بدن ما، لازم است تعادل این ماده مغذی را در بدن بازگردانیم.
کمبود آهن (ID) وضعیتی است که با سطح پایین این ماده معدنی در بدن مشخص می شود که در صورت عدم بهبودی، منجر به یک وضعیت بالینی کم خون می شود. کم خونی فقر آهن (IDA) زمانی رخ می دهد که بدن قادر به تولید درست هموگلوبین نباشد که برای اطمینان از اکسیژن رسانی به بافت ها و سلول های بدن ضروری است. علل اصلی ID افزایش تقاضای بدن به آهن (به دلیل خونریزی)، کاهش جذب و افزایش از دست دادن آهن است.

 

کمبود آهن، در واقع کمبود آهن در خون است که سالانه بیش از چهار میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار می دهد و شایع ترین کمبود مواد مغذی در سراسر جهان است.  این کمبود معمولاً با الگوهای غذایی کم آهن و اختلالات سوء جذب (مانند کیستیک) مرتبط است. فیبروز و بیماری سلیاک)، پس از جراحی معده که مسیر هضم را تغییر می‌دهد، در صورت افزایش نیاز (مانند بارداری)، یا پس از از دست دادن خون. از آنجایی که سوء جذب یکی از علل شایع کمبود آهن است، معمولاً همراه با سایر کمبودهای مواد مغذی دیده می‌شود. معمولاً، کمبود آهن در کودکان، زنان در دوران قاعدگی یا باردار، و افرادی که رژیم غذایی فاقد آهن دارند، مانند آن‌ها دیده می‌شود. پیروی از رژیم گیاهخواری یا وگان ها. 

نوزادان و کودکان خردسال به دلیل افزایش نیاز به آهن در طول دوره های رشد و تکامل سریع، در معرض خطر بیشتری برای کم خونی فقر آهن هستند. نوزادان نارس و کم وزن یا نوزادانی که مادرانشان دچار کمبود آهن هستند نیز در معرض خطر بیشتری برای کمبود هستند. هنگامی که نوزادان در حدود سن 6 تا 9 ماهگی شروع به مصرف غذاهای جامد می کنند، دریافت ناکافی آهن از طریق غذاها یا شیر خشک غنی شده با آهن می تواند منجر به کمبود آن شود.

زنان در سنین باروری نیاز بیشتری به آهن دارند و بنابراین در معرض خطر ابتلا به کمبود آهن هستند. حداقل 10 درصد از زنان به منوراژی (خونریزی شدید غیر طبیعی در طول قاعدگی) مبتلا هستند. زنان باردار و شیرده نیز به دلیل نیاز به آهن مادر و جنین در رحم یا نوزاد که از طریق شیر مادر تامین می شود، در معرض خطر بیشتری برای کمبود آهن هستند.

شاید تا به اینجا تمام موارد کمبود آهن برای بانوان یا کودکان بوده است و آقایان کمتر به آهن نیاز دارند. اما آقایان نیز به آهن مصرفی روزانه نیاز دارند و باید مقادیر مشخصی از آهن به صورت روزانه به بدن آنها برسد. اما از آنجایی که مردان عموما دچار خونریزی نمی شوند، به آهن کمتری نسبت به بانوان نیاز دارند. مگر در صورت بروز مشکل در جذب آهن و یا خونریزی یا اهدای خون، این نیاز باید با مکمل هایی نظیر کپسول سیدرال فارمانوترا جبران شود. 

 

از کجا بدانم کمبود آهن دارم

نیاز به آهن:

بنابراین، احتمالاً از خود می‌پرسید که "چه مقدار آهن باید در روز مصرف کنم؟" پاسخ این است که، به شرایط شما بستگی دارد. مرحله زندگی، جنسیت و سن همه عواملی هستند که در نیاز فرد به آهن نقش دارند. مقدار توصیه شده روزانه آهن (RDAs) برای آهن در جدول زیر نشان‌دهنده میانگین مصرف روزانه برای برآوردن نیازهای غذایی برای تقریباً همه افراد سالم غیر از افراد گیاه‌خوار است. 

سن

مردان

زنان

بارداری

شیردهی

بدو تولد تا 6 ماه

0.27 mg*

0.27 mg*

 

 

7-12 ماه

11 mg

11 mg

 

 

1-3 سال

7 mg

7 mg

 

 

4-8 سال 

10 mg

10 mg

 

 

9-13 سال

8 mg

8 mg

 

 

14-18 سال

11 mg

15 mg

27 mg

10 mg

19-50 سال

8 mg

18 mg

27 mg

9 mg

51+ سال

8 mg

8 mg

 

 

 

به چه مقدار آهن نیاز دارم

 


 

مشخصات کپسول سیدرال کلاسیک فارمانوترا :

 • قابل استفاده در موارد کمبود آهن ناشی از از دست دادن خون مانند اهداء خون، زخم و یا تزریق
 • دارای قابلیت جذب بسیار بالا و کمترین عارضه گوارشی
 • پیشگیری و درمان کم خونی فقر آهن با علل مختلف
 • مناسب برای بیماری های گوارشی
 • فاقد گلوتن
 • حاوی آهن با تکنولوژی سوکروزومیال 
 • حاوی ویتامین سی برای کمک به جذب بهتر آهن
 • حاوی ویتامین ب 12

 

 


 

نحوه مصرف کپسول سیدرال کلاسیک فارمانوترا:

در بزرگسالان روزانه یک کپسول با یک لیوان پر آب و یا طبق دستور پزشک مصرف شود.

 

 


 

مواد مؤثر کپسول آهن سیدرال فارمانوترا (در هر کپسول):

نام ترکیب

مقدار

Iron

14 mg

Ascorbic acid (Vit. C)

60 mg

Cyanocobalamin (Vit. B12)

0.375 mcg

 

 


 


هشدار مصرف کپسول سیدرال فارمانوترا:

 • این فرآورده جهت تشخیص، درمان و یا پیشگیری از بیماری نمی باشد.
 • در صورت مصرف هرگونه دارو یا مکمل دیگر قبل از مصرف این فرآورده با پزشک خود مشورت نمایید.
 • از مصرف بیش از مقادیر توصیه شده پرهیز شود، مگر با توصیه پزشک.
 • این فرآورده نباید به عنوان جایگزین رژیم غذایی متعادل و سالم در نظر گرفته شود.
 • این فرآورده حاوی پروتئین های شیر می باشد.
 • فرآورده دور از دید و دسترس کودکان، در دمای کمتر از 25 درجه سانتیگراد، دور از نور مستقیم خورشید و حرارت نگهداری شود و از تماس آن با آب پرهیز شود.

 

مشخصات کلی
مقدارکپسول: 20 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی1709601354516367
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران (تحت لیسانس ایتالیا)
بارکد6264602100320

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات