منو
سبد خرید شما

قرص گلوبیفر فورت کریوگارد | کمک به رفع کم خونی و ساخت هموگلوبین خون

گلوبیفر فورت
گلوبیفر فورت
گلوبیفر فورت
-0 %
گلوبیفر فورت
گلوبیفر فورت
گلوبیفر فورت
قرص گلوبیفر فورت کریوگارد | کمک به رفع کم خونی و ساخت هموگلوبین خون
 • موجودی: موجود
 • مدل: Globifer Forte - 30 Tabs
 • SKU: 3964
 • بارکد: 626076200077
188,900 تومان
189,700 تومان

تاریخ انقضا : بیش از یکسال

اشتراک گذاری در :

قرص گلوبیفر فورت کریوگارد Globifer Forte یک مکمل آهن برای رفع کم خونی از محصولات گلوبیفر است. گلوبیفر فورت کریوگارد در واقع یک قرص آهن از نوع سولفات است که به رفع کم خونی و همچنین جلوگیری از ابتلا به کم خونی کمک می کند. 

 

در هر قرص گلوبیفر فورت کریوگارد 18 میلی گرم آهن سولفات قابل جذب وجود دارد که می تواند نیاز کامل روزانه را به این ماده معدنی مهم تامین کند. گلوبیفر فورت همچنین می تواند به جبران کمبود آهن در بدن رسیدگی کرده و آن را کاهش دهد. علاوه بر آهن، هموگلوبین نیز در ترکیبات گلوبیفر فورت وجود دارد که می تواند به ساخت گلبول های قرمز خون کمک کند. 

 

 آهن یک عنصر ضروری برای تولید خون است. حدود 70 درصد آهن بدن شما در گلبول های قرمز خون به نام هموگلوبین و در سلول های ماهیچه ای به نام میوگلوبین یافت می شود. هموگلوبین برای انتقال اکسیژن در خون شما از ریه ها به بافت ها ضروری است. میوگلوبین در سلول های ماهیچه ای، اکسیژن را می پذیرد، ذخیره می کند، انتقال می دهد و آزاد می کند.

قرص آهن گلوبیفر فورت حاوی آهن و هموگلوبین بوده و باعث رفع کم خونی و کمک به خونسازی بدن می شود. این محصول در اندازه 30 عددی تولید شده است. 

 

سایر محصولات و مکمل های کم خونی را مشاهده کنید.

قرص گلوبیفر فورت

 


 

مشخصات قرص آهن گلوبیفر فورت:

 • رفع کم خونی فقر آهن
 • حداقل عوارض گوارشی
 • جذب بسیار خوب
 • کمک به بهبود کم خونی و کمبود آهن
 • 30 عدد قرص
 • کمک به خونسازی موثر در بدن

 

 


 

نحوه مصرف قرص آهن گلوبیفر فورت:

روزانه 1 یا 2 قرص همراه با یک لیوان آب به طور کامل بلعیده شود. 

 

 


 

ترکیبات قرص گلوبیفر فورت (در هر قرص):

نام ترکیب

مقدار

Iron as sulfate (elemental)

18 mg

Hemoglobin

510.4 mg

 

 


 

آهن و نحوه کارکرد آن:

حدود 6 درصد از آهن بدن جزء پروتئین های خاصی است که برای تنفس و متابولیسم انرژی ضروری است و به عنوان جزئی از آنزیم های دخیل در سنتز کلاژن و برخی از انتقال دهنده های عصبی است. آهن همچنین برای عملکرد مناسب سیستم ایمنی مورد نیاز است.

حدود 25 درصد آهن در بدن به صورت فریتین ذخیره می شود و در سلول ها یافت می شود و در خون گردش می کند. یک مرد بالغ به طور متوسط حدود 1000 میلی گرم آهن ذخیره شده دارد (برای حدود سه سال کافی است)، در حالی که زنان به طور متوسط فقط حدود 300 میلی گرم (برای حدود شش ماه کافی) دارند. هنگامی که مصرف آهن به طور مزمن کم باشد، ذخایر ممکن است تخلیه شوند و سطح هموگلوبین را کاهش دهند.

هنگامی که ذخایر آهن تمام می شود، به این وضعیت کاهش آهن می گویند. کاهش بیشتر ممکن است اریتروپویزیس فقر آهن نامیده شود و همچنان کاهش بیشتر باعث کم خونی فقر آهن می شود.

از دست دادن خون شایع ترین علت کمبود آهن است. در مردان و زنان یائسه، کمبود آهن تقریباً همیشه نتیجه از دست دادن خون دستگاه گوارش است. در زنان قاعدگی، از دست دادن خون ادراری تناسلی اغلب باعث افزایش نیاز به آهن می شود. داروهای ضد بارداری خوراکی تمایل به کاهش از دست دادن خون قاعدگی دارند، در حالی که دستگاه های داخل رحمی تمایل به افزایش خونریزی قاعدگی دارند. سایر علل خونریزی ادراری تناسلی و خونریزی مجاری تنفسی نیز نیاز به آهن را افزایش می دهد.

برای اهداکنندگان خون، هر اهدای خون منجر به از دست دادن 200 تا 250 میلی گرم آهن می شود. در طول دوره های رشد در نوزادی، کودکی و نوجوانی، نیاز آهن ممکن است از تامین آهن از رژیم غذایی و ذخایر بیشتر باشد. از دست دادن آهن ناشی از رشد بافت در دوران بارداری و خونریزی در هنگام زایمان و پس از زایمان به طور متوسط 740 میلی گرم است. تغذیه با شیر مادر نیاز به آهن را حدود 0.5 تا 1 میلی گرم در روز افزایش می دهد.

قرص گلوبیفر فورت برای رفع آنمی

 

نیازهای آهن:

"سطح آهن" شما قبل از هر اهدای خون بررسی می شود تا مشخص شود که آیا خون دادن برای شما بی خطر است یا خیر. آهن در بدن ساخته نمی شود و باید از آنچه می خورید جذب شود. حداقل نیاز روزانه به آهن بزرگسالان 1.8 میلی گرم است. فقط حدود 10 تا 30 درصد آهنی که مصرف می کنید توسط بدن جذب و استفاده می شود.

نیاز روزانه به آهن را می توان با مصرف مکمل های آهن تامین کرد. فروس سولفات 325 میلی گرم، به صورت خوراکی یک بار در روز و با خوردن غذاهای سرشار از آهن مصرف می شود. غذاهای سرشار از ویتامین C نیز توصیه می شود زیرا ویتامین C به بدن شما در جذب آهن کمک می کند. پختن در قابلمه های آهنی می تواند تا 80 درصد آهن بیشتری به غذاها اضافه کند. قبل از مصرف مکمل های آهن با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود مشورت کنید.

 

چقدر به آهن نیاز دارم

چه کسانی به آهن نیاز دارند:

این گروه از افراد ممکن است خطر ابتلا به کم خونی فقر آهن را افزایش دهند:

 • زنان. از آنجایی که زنان در طول قاعدگی خون از دست می دهند، زنان به طور کلی در معرض خطر کم خونی فقر آهن هستند.
 •  نوزادان و کودکان. نوزادانی که وزن کم هنگام تولد دارند یا زودتر از موعد به دنیا آمده اند و آهن کافی از شیر مادر یا شیر خشک دریافت نمی کنند ممکن است در معرض خطر کمبود آهن باشند. کودکان در طول جهش رشد به آهن اضافی نیاز دارند. اگر کودک شما رژیم غذایی سالم و متنوعی ندارد، ممکن است در معرض خطر کم خونی باشد.
 • گیاهخواران. افرادی که گوشت نمی خورند، اگر سایر غذاهای غنی از آهن را مصرف نکنند، ممکن است در معرض خطر کم خونی ناشی از فقر آهن قرار بگیرند.
 • اهداکنندگان مکرر خون. افرادی که به طور معمول خون اهدا می کنند ممکن است در معرض خطر ابتلا به کم خونی فقر آهن باشند زیرا اهدای خون می تواند ذخایر آهن را کاهش دهد. هموگلوبین پایین مربوط به اهدای خون ممکن است یک مشکل موقتی باشد که با خوردن غذاهای غنی از آهن بیشتر برطرف می شود. اگر به شما گفته شد که به دلیل هموگلوبین پایین نمی توانید خون اهدا کنید، از پزشک خود بپرسید که آیا باید نگران باشید.

 

قرص گلوبیفر فورت

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف گلوبیفر فورت:

 • این مکمل نباید جایگزین رژیم غذایی سالم، متعادل و گوناگون و سبک زندگی سالم گردد.
 • در کودکان زیر 12 سال با مشورت پزشک مصرف گردد.
 • در صورت مصرف همزمان با سایر فرآورده ها، داروهای دیگر، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
 • این فرآورده مکمل است و جهت تشخیص و درمان و پیشگیری نمی باشد.
 • صرفا در خصوص بیمارانی که امکان استفاده از سایر فرآورده های حاوی آهن را ندارند ولی بایست آهن هم استفاده کنند، با تجویز پزشک و در حد ضرورت استفاده شود.
 • این مکمل زمانی که طبق دستور مصرف گردد، هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای ندارد. در مقادیر بیشتر می تواند برای کودکان مضر باشد. آهن ممکن است سبب ایجاد مدفوع به رنگ تیره یا سبز گردد، که طبیعی می باشد.
 • مکمل گلوبیفر پلاس را می توان با سایر داروها به علت تداخلات کم مصرف نمود.

 

مشخصات کلی
مقدارقرص: 30 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی12560022223817983
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد6260762000777

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات