منو
سبد خرید شما

سافت ژل ویتامین ای 200 هلث اید 30 عددی | آنتی اکسیدان قوی

ویتامین ای ۲۰۰ هلث اید
ویتامین ای ۲۰۰ هلث اید
ناموجود
ویتامین ای ۲۰۰ هلث اید
ویتامین ای ۲۰۰ هلث اید
شما میتوانید محصول کپسول ویتامین ای 200 ویواتون | تامین ویتامین ای با خواص آنتی اکسیدانی بالا را به عنوان محصول جایگزین خریداری نمائید.
سافت ژل ویتامین ای 200 هلث اید 30 عددی | آنتی اکسیدان قوی
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Health Aid Vitamin E 200 IU - 30 Softgels
 • بارکد: 626755430142
24,200 تومان
اشتراک گذاری در :

کپسول ژلاتینی ویتامین ای 200 هلث اید Health Aid Vitamin E 200 IU حاوی ۲۰۰ واحد بین المللی ویتامین ایی در هر کپسول ژلاتینی است. بزرگترین خاصیت سافت ژل ویتامین ای ۲۰۰ هلث اید خاصیت آنتی اکسیدانی آن است. ویتامین ای یک آنتی اکسیدان قوی است که از بدن در برابر رادیکال های آزاد که دلیل اصلی پیری بدن و آسیب های سلولی هستند، محافظت می کند.

 

همچنین ویتامین ای یکی از ویتامین های مهم در بدن ما به حساب می آید. این ویتامین در حفظ سلامت پوست و مو نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بدن همچنین برای تقویت سیستم ایمنی خود به ویتامین E نیاز دارد تا بتواند با باکتری ها و ویروس های مهاجم مبارزه کند. به گشاد شدن رگ های خونی و جلوگیری از لخته شدن خون در آنها کمک می کند. علاوه بر این، سلول ها از ویتامین E برای تعامل با یکدیگر و انجام بسیاری از وظایف مهم استفاده می کنند.

 

سایر محصولات ویتامین را مشاهده کنید.

 

سافت ژل ویتامین ای ۲۰۰ هلث اید

 


 

آنتی اکسیدان چیست؟

آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد که الکترون هایی هستند که از اتم جدا شده اند مبارزه می کنند. رادیکال‌های آزاد منبع قابل اعتماد با طیف گسترده‌ای از شرایط سلامتی، از سرطان گرفته تا پیری زودرس، مرتبط هستند. ویتامین ای یکی از این آنتی اکسیدان هاست.

 

آنتی اکسیدان چیست

 

رادیکال آزاد چیست؟

الکترون‌های مشترک بسیار پرانرژی هستند و به سرعت با اکسیژن واکنش می‌دهند تا گونه‌های فعال اکسیژن (ROS) را تشکیل دهند. بدن زمانی که غذا را به انرژی تبدیل می کند، ROS را درون زا تشکیل می دهد و آنتی اکسیدان ها ممکن است از سلول ها در برابر اثرات مخرب ROS محافظت کنند. بدن همچنین در معرض رادیکال های آزاد ناشی از قرار گرفتن در معرض محیطی مانند دود سیگار، آلودگی هوا و اشعه ماوراء بنفش خورشید است. ROS بخشی از مکانیسم های سیگنال دهی در بین سلول ها است.

تامین E یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است که تولید ROS تشکیل شده در هنگام اکسیداسیون چربی را متوقف می کند. دانشمندان در حال بررسی این موضوع هستند که آیا با محدود کردن تولید رادیکال‌های آزاد و احتمالاً از طریق مکانیسم‌های دیگر، ویتامین E ممکن است به پیشگیری یا به تاخیر انداختن بیماری‌های مزمن مرتبط با رادیکال‌های آزاد کمک کند.

 

 

ویتامین ای چیست؟

ویتامین E به طور طبیعی در برخی غذاها یافت می شود، به برخی دیگر اضافه می شود و به عنوان یک مکمل غذایی در دسترس است. "ویتامین E" نام جمعی برای گروهی از ترکیبات محلول در چربی با فعالیت های آنتی اکسیدانی متمایز است.  ویتامین E به طور طبیعی به هشت شکل شیمیایی (آلفا، بتا، گاما، و دلتا توکوفرول و آلفا، بتا، گاما و دلتا توکوترینول) وجود دارد که دارای سطوح مختلفی از فعالیت بیولوژیکی هستند. توکوفرول آلفا (یا α-) تنها شکلی است که برای برآوردن نیازهای انسان شناخته شده است. 

غلظت سرمی ویتامین E (آلفا توکوفرول) به کبد بستگی دارد که پس از جذب اشکال مختلف از روده کوچک، مواد مغذی را جذب می کند. کبد ترجیحاً فقط آلفا توکوفرول را از طریق پروتئین انتقال آلفا توکوفرول کبدی دوباره ترشح می کند. کبد سایر اشکال ویتامین E را متابولیزه و دفع می کند. در نتیجه، غلظت سایر اشکال ویتامین E در خون و سلول کمتر از آلفا توکوفرول است و کمتر مورد تحقیق قرار گرفته است.

 

سافت ژل ویتامین ای

 

خواص ویتامین ای در بدن چیست؟

ویتامین E علاوه بر فعالیت های خود به عنوان یک آنتی اکسیدان، در عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد و همانطور که عمدتاً توسط مطالعات آزمایشگاهی سلول ها، سیگنال دهی سلولی، تنظیم بیان ژن و سایر فرآیندهای متابولیک نشان داده شده است.

آلفا توکوفرول از فعالیت پروتئین کیناز C، آنزیمی که در تکثیر و تمایز سلولی در سلول‌های عضله صاف، پلاکت‌ها و مونوسیت‌ها نقش دارد، مهار می‌کند. سلول‌های اندوتلیال مملو از ویتامین E که سطح داخلی رگ‌های خونی را پوشانده‌اند، بهتر می‌توانند در برابر اجزای سلول خونی که به این سطح می‌چسبند مقاومت کنند. ویتامین E همچنین بیان دو آنزیم را افزایش می‌دهد که متابولیسم اسید آراشیدونیک را سرکوب می‌کنند و در نتیجه آزاد شدن پروستاسیکلین از اندوتلیوم را افزایش می‌دهد که به نوبه خود باعث گشاد شدن عروق خونی و مهار تجمع پلاکتی می‌شود.

 

فواید ویتامین ای در بدن

 

مقدار مصرف روزانه ویتامین ای:

مقدار مصرف روزانه برای ویتامین E به میلی گرم ارائه شده است و در جدول فهرست شده است. یک میلی گرم ویتامین E (آلفا توکوفرول) معادل 1 میلی گرم RRR-آلفا توکوفرول یا 2 میلی گرم تمام راک آلفا توکوفرول است. از آنجایی که اطلاعات کافی برای ایجاد مقدار مصرف روزانه برای نوزادان در دسترس نیست، هوش مصنوعی بر اساس میزان ویتامین E مصرف شده توسط نوزادان سالمی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، ساخته شده‌اند.

سن

مردان

زنان

بارداری

شیردهی

0–6 months*

4 mg

4 mg

7–12 months*

5 mg

5 mg

1–3 years

6 mg

6 mg

4–8 years

7 mg

7 mg

9–13 years

11 mg

11 mg

14+ years

15 mg

15 mg

15 mg

19 mg

 

 برای تبدیل از mg به IU:

         1 میلی گرم آلفا توکوفرول معادل 1.49 IU از فرم طبیعی یا 2.22 IU از فرم مصنوعی است.

  برای تبدیل IU به میلی گرم:

         1 واحد بین المللی از فرم طبیعی معادل 0.67 میلی گرم آلفا توکوفرول است.
         1 واحد بین المللی از فرم مصنوعی معادل 0.45 میلی گرم آلفا توکوفرول است.

به عنوان مثال، 15 میلی گرم آلفا توکوفرول طبیعی برابر با 22.4 IU (15 mg x 1.49 IU/mg = 22.4 IU) خواهد بود. مقدار متناظر برای آلفا توکوفرول مصنوعی 33.3 IU (15 mg x 2.22 IU/mg) خواهد بود.

 

نیاز روزانه به ویتامین ای چقدر است

 


 

مشخصات ویتامین ای 200 واحد هلث اید :

 • حفظ سلامت قلب و پوست
 • تامین کننده نیاز روزانه بدن
 • کمک به پیشگیری از سرطان
 • محافظت از سلول های مغزی
 • کمک به بهبود سیستم گردش خون
 • مناسب برای بعد از تمرینات ورزشی
 • کمک به جلوگیری از اکسید شدن خون
 • آنتی اکسیدان مناسب جهت حفظ سلامتی بدن
 • کمک به پیشگیری از بیماری های قلبی - عروقی

 

 


 

نحوه مصرف کپسول ویتامین ای 200 واحد هلث اید:

بزرگسالان و افراد بالای ۱۲ سال روزانه ۱ کپسول بعد از غذا مصرف نمایند.

در صورت نیاز می توان مصرف را تا ۲ عدد کپسول در روز افزایش داد.

 

 


 

مواد مؤثر کپسول ویتامین ای 200 واحد هلث اید :

Vitamin E (200iu)

 

 


 

هشدار مصرف کپسول ویتامین ای 200 واحد هلث اید:

 • زنان باردار و شیرده حتماً قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.
 • مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز خود افزایش ندهید.

 

مشخصات کلی
مقدارکپسول ژلاتینی: 30 عدد
سن مصرفبالای 12 سال و بزرگسالان
کد بهداشتی168320112146992200
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران (تحت لیسانس انگلستان)
بارکد6267554301425

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات