منو
سبد خرید شما

قرص اولترا دی سوپرابیون 60 عددی | تامین ویتامین د مورد نیاز بدن

قرص اولترا د سوپرابیون
قرص اولترا د سوپرابیون
-17 % ناموجود
قرص اولترا د سوپرابیون
قرص اولترا د سوپرابیون
قرص اولترا دی سوپرابیون 60 عددی | تامین ویتامین د مورد نیاز بدن
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Suprabion Ultra-D - 60 Tabs
 • SKU: 2016
 • بارکد: 626290855001
49,000 تومان
58,900 تومان
اشتراک گذاری در :

قرص اولترا دی سوپرابیون Suprabion Ultra-D مکمل حاوی ویتامین د۳ از برند سوپرابیون می باشد. قرص اولترا دی سوپرابیون در هر قرص حاوی 1000 واحد بین المللی ویتامین د۳ به صورت کوله کلسیفرول است که می تواند نیاز روزانه شما به این ویتامین را به صورت کامل تامین کند.

 

قرص اولترا دی سوپرابیون در واقع حاوی ویتامین دی برای افرادی است که دچار کمبود این ویتامین مهم شده اند. منابع غذایی حاوی ویتامین دی بسیار کم هستند و بهترین منبع ویتامین دی نور خورشید است که بیش از حد قرار گرفتن در معرض آن می تواند پوست را در معرض خطر قرار دهد. بنابراین استفاده از مکمل های ویتامین دی، همواره توصیه شده است.

قرص اولترا دی سوپرابیون نیز یک مکمل ویتامین د۳ مناسب جهت تامین روزانه ویتامین دی مورد نیاز بدن است. اولترا د سوپرابیون در بسته بندی 60 عددی و در ایران تولید شده است. در ادامه به خواص و فواید ویتامین دی و میزان و نحوه مصرف آن در سنین مختلف خواهیم پرداخت.

 

سایر مکمل های ویتامین دی را مشاهده کنید

 

قرص اولترا د سوپرابیون

 


 

مشخصات قرص اولترا د سوپرابیون:

 • کمک به حفظ سلامت استخوان و دندان
 • کمک به افزایش جذب کلسیم در بدن
 • حفظ سلامت بافت ها
 • کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن
 • جبران کمبود ویتامین د۳ در بدن
 • هر قرص حاوی 1000 واحد ویتامین د۳

 

 


 

نحوه مصرف مکمل ویتامین دی سوپرابیون:

روزانه یک قرص، همراه غذا میل شود.

 

خرید قرص اولترا ویتامین د۳ سوپرابیون

 


 

ترکیبات قرص اولترا د سوپرابیون (در هر قرص):

نام ترکیب

مقدار

ویتامین D3

(به صورت کوله کلسیفرول)

1000 IU

 

 


 

همه چیز درباره ویتامین دی و نحوه مصرف آن:

ویتامین D به تنظیم میزان کلسیم و فسفات در بدن کمک می کند. این مواد مغذی برای حفظ سلامت استخوان ها، دندان ها و ماهیچه ها مورد نیاز هستند. کمبود ویتامین D می تواند منجر به ناهنجاری های استخوانی مانند راشیتیسم در کودکان و درد استخوان ناشی از بیماری به نام استئومالاسی در بزرگسالان شود.

توصیه این است که همه باید مصرف روزانه مکمل ویتامین D را به خصوص در طول پاییز و زمستان در نظر بگیرند. افرادی که در معرض خطر بالای دریافت نکردن ویتامین D کافی هستند، همه کودکان 1 تا 4 ساله و همه نوزادان (مگر اینکه بیش از 500 میلی لیتر شیر خشک در روز مصرف کنند) باید یک مکمل روزانه در طول سال مصرف کنند.

 

 

منابع خوب ویتامین D:

بدن ویتامین D را از نور مستقیم خورشید بر روی پوست تولید می کند. اما بین اکتبر و اوایل ماه مارس، ما ویتامین D کافی از نور خورشید تولید نمی کنیم.

ویتامین D نیز در تعداد کمی از غذاها یافت می شود.

منابع عبارتند از:

 •      ماهی های روغنی - مانند سالمون، ساردین، شاه ماهی و ماهی خال مخالی
 •      گوشت قرمز
 •      کبد
 •      زرده تخم مرغ
 •      غذاهای غنی شده – مانند برخی از اسپری های چربی و غلات صبحانه

 

منبع دیگر ویتامین D مکمل های غذایی است.

در برخی کشورها، شیر گاو به طور کلی منبع خوبی برای ویتامین D نیست، زیرا مانند برخی از کشورها غنی نشده است.

 

منابع غذایی حاوی ویتامین دی

 

چه مقدار ویتامین D نیاز دارم؟

تقریباً از اواخر مارس / اوایل آوریل تا پایان سپتامبر، اکثر مردم باید بتوانند تمام ویتامین D مورد نیاز خود را از نور خورشید روی پوست خود بسازند. کودکان از سن یک سالگی و بزرگسالان به 10 میکروگرم ویتامین D در روز نیاز دارند. این شامل زنان باردار و شیرده و افرادی است که در معرض خطر کمبود ویتامین D هستند.

نوزادان تا سن یک سالگی به 8.5 تا 10 میکروگرم ویتامین D در روز نیاز دارند.

یک میکروگرم 1000 برابر کوچکتر از یک میلی گرم (میلی گرم) است. کلمه میکروگرم گاهی اوقات با علامت یونانی μ و به دنبال آن حرف g (μg) نوشته می شود.

گاهی اوقات مقدار ویتامین D به صورت واحد بین المللی (IU) بیان می شود. 1 میکروگرم ویتامین D برابر با 40 واحد بین المللی است. بنابراین 10 میکروگرم ویتامین D برابر با 400 واحد بین المللی است.

 

ویتامین د۳ ۱۰۰۰ سوپرابیون

 

آیا باید مکمل ویتامین D مصرف کنم؟

توصیه هایی برای بزرگسالان و کودکان بالای 4 سال:

در طول پاییز و زمستان، شما باید ویتامین D را از رژیم غذایی خود دریافت کنید، زیرا خورشید به اندازه کافی قوی نیست که بدن بتواند ویتامین D بسازد.

اما از آنجایی که دریافت ویتامین D کافی از طریق غذا برای افراد دشوار است، همه (از جمله زنان باردار و شیرده) باید مصرف مکمل روزانه حاوی 10 میکروگرم ویتامین D را در طول پاییز و زمستان در نظر بگیرند.

در تابستان اکثر مردم می توانند تمام ویتامین D مورد نیاز خود را از طریق نور خورشید روی پوست خود و از یک رژیم غذایی متعادل تهیه کنند. اما این نیز همیشه صادق نیست. چرا که ممکن است کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیرید. که ممکن است در این ماه ها نیز مصرف مکمل ویتامین D را ادامه دهید.

 

خرید مکمل ویتامین د۳ ۱۰۰۰ سوپرابیون

 

افرادی که در معرض خطر کمبود ویتامین D هستند:

برخی از افراد ویتامین D کافی را از نور خورشید نمی‌سازند، زیرا در معرض نور خورشید قرار گرفتن بسیار کمی دارند یا اصلاً قرار ندارند.

وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی توصیه می کند که بزرگسالان و کودکان بالای 4 سال یک مکمل روزانه حاوی 10 میکروگرم ویتامین D در طول سال مصرف کنند، اگر:

 •      اغلب در خارج از منزل نیستند - برای مثال، اگر ضعیف یا محصور در خانه هستند
 •      در موسسه ای مانند خانه نگهداری هستند
 •      معمولاً در بیرون از منزل لباس هایی می پوشند که بیشتر پوست آنها را بپوشاند

 

اگر پوست تیره ای دارید – برای مثال شما دارای پس زمینه آفریقایی، آفریقایی-کارائیب یا جنوب آسیا هستید – ممکن است ویتامین D کافی از نور خورشید تولید نکنید.

باید در طول سال یک مکمل روزانه حاوی 10 میکروگرم ویتامین D مصرف کنید.

 

 

توصیه هایی برای نوزادان و کودکان خردسال:

وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی توصیه می کند که نوزادان از بدو تولد تا یک سالگی باید یک مکمل روزانه حاوی 8.5 تا 10 میکروگرم ویتامین D در طول سال مصرف کنند، در صورتی که:

 •      با شیر مادر تغذیه می شوند
 •      با شیر خشک تغذیه می‌شوند و کمتر از 500 میلی‌لیتر (تقریباً یک لیوان) شیر خشک در روز مصرف می‌کنند، زیرا شیر خشک در حال حاضر با ویتامین D غنی شده است.

به کودکان 1 تا 4 ساله باید روزانه یک مکمل حاوی 10 میکروگرم ویتامین D در طول سال داده شود.

می توانید مکمل های ویتامین D یا قطره های ویتامین حاوی ویتامین D (برای زیر 5 سال) را در اکثر داروخانه ها و یا داروخانه های آنلاین خریداری کنید.

 

مقدار مصرف ویتامین دی در کودکان و بزرگسالان

 

اگر ویتامین D بیش از حد مصرف کنم چه اتفاقی می افتد؟

مصرف بیش از حد مکمل های ویتامین D در یک دوره زمانی طولانی می تواند باعث تجمع بیش از حد کلسیم در بدن شود (هیپرکلسمی). این می تواند استخوان ها را ضعیف کند و به کلیه ها و قلب آسیب برساند. اگر مکمل های ویتامین D را انتخاب کنید، 10 میکروگرم (400 واحد) در روز برای اکثر افراد کافی خواهد بود.

بیش از 100 میکروگرم (4000 IU) ویتامین D در روز مصرف نکنید زیرا ممکن است مضر باشد. این امر برای بزرگسالان، از جمله زنان باردار و شیرده و افراد مسن، و کودکان 11 تا 17 ساله اعمال می شود. کودکان 1 تا 10 ساله نباید بیش از 50 میکروگرم (2000 IU) در روز مصرف کنند. نوزادان زیر 12 ماه نباید بیش از 25 میکروگرم (1000 IU) در روز مصرف کنند.

برخی از افراد دارای شرایط پزشکی هستند که به این معنی است که ممکن است نتوانند با خیال راحت آنقدر مصرف کنند. اگر شک دارید، باید با پزشک خود مشورت کنید.

اگر پزشک مصرف مقدار متفاوتی ویتامین D را به شما توصیه کرده است، باید توصیه های او را دنبال کنید.

شما نمی توانید از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید در مصرف ویتامین D بیش از حد مصرف کنید. اما همیشه به خاطر داشته باشید که اگر برای مدت طولانی در معرض نور خورشید هستید، پوست خود را بپوشانید یا از آن محافظت کنید تا خطر آسیب پوست و سرطان پوست را کاهش دهید. (منبع: .nhs.uk)

 

خرید مکمل ویتامین دی ۱۰۰۰ سوپرابیون

 


توصیه، هشدار و عوارض مصرف ویتامین دی:

 • آلومینیوم در بیشتر آنتی اسیدها وجود دارد. ویتامین دی می‌تواند میزان جذب آلومینیوم در بدن را افزایش دهد. این تعامل ممکن است برای افرادی که بیماری کلیوی دارند مشکل ساز شود. ویتامین دی را دو ساعت قبل یا چهار ساعت بعد از آنتی اسید مصرف کنید.
 • ویتامین دی به بدن کمک می‌کند تا کلسیم را جذب کند. کلسیم می‌تواند قلب را تحت تأثیر قرار دهد. از دیگوکسین برای کمک به ضربان قلب شما استفاده می‌شود. مصرف ویتامین دی همراه با دیگوکسین ممکن است اثرات دیگوکسین را افزایش دهد و منجر به ضربان قلب نامنظم شود. اگر از دیگوکسین استفاده می‌کنید، قبل از مصرف مکمل الترا-دی با پزشک خود مشورت کنید.
 • دو داروی دیلتیازم (Diltiazem )، وراپامیل (Verapamil) با ویتامین دی تداخل دارند
 • در دوران بارداری و شیردهی بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت شود.
 • دور از دسترس کودکان و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

مشخصات کلی
مقدارقرص: 60 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی16854012131714
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد6262908500103

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات