منو
سبد خرید شما

تب سنج دیجیتال امرن مدل 520 | دماسنج داخل گوش و تعیین دمای بدن در 1 ثانیه

تب سنج دیجیتال امرن مدل 520 | دماسنج داخل گوش و تعیین دمای بدن در 1 ثانیه
-5 % ناموجود
تب سنج دیجیتال امرن مدل 520 | دماسنج داخل گوش و تعیین دمای بدن در 1 ثانیه
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Omron Gentle Temp 520 Digital Thermometer
 • بارکد: 401567210779
1,140,000 تومان
1,200,000 تومان
اشتراک گذاری در :

تب سنج چیست؟

با این که غالباً شما با لمس کردن پیشانی نوزاد می‌توانید متوجه بالا رفتن دمای بدن او شوید اما فقط به کمک یک ترمومتر یا تب‌سنج می‌توان میزان بالا بودن دمای بدن را تعیین کرد.

 

تب، واکنش دفاعی بدن و علامت یک بیماری است و در واقع بیماری به حساب نمی‌آید، تب ممکن است به دلایل مختلف عفونی یا غیرعفونی ایجاد شود و در کودکان می‌تواند علامت بیماری مهمی باشد. درجه حرارت طبیعی بدن هنگامیکه از طریق دهان اندازه گرفته شود،حدود ۳۷ درجه سانتی گراد است. درجه حرارتی که از طریق مقعد گرفته می شود معمولا یک درجه بالاتر از حرارت دهانی است.

بنابراین درجه حرارت طبیعی اندازه گیری شده از این طریق ۳۸ درجه است. برای اندازه گیری دمای بدن در هنگام تب از دماسنج های بدن یا تب سنج استفاده می شود. این دماسنج ها دمای بدن را از راه های مختلفی اندازه می گیرند و شما را در سهولت درمان فرد بیمار یاری می کنند.

 

سایر تب سنج های را مشاهده کنید.

مشخصات و قیمت و خرید انواع تب سنج در داروخانه اینترنتی داروکالا


 

طریقه استفاده از تب سنج ها (ترمومتر):

از چندین راه درجه تب تعیین می شود که برای هرکدام تب سنج های دیجیتالی ویژه ای موجود است که کار اندازه گیری را آسان تر می کند. اندازه گیری دما در مقعد یا روش رکتال، این روش قابل اطمینان ترین روش برای خواندن دمای بدن است. اندازه گیری دما از طریق دهان، روش دهانی برای اطفال کوچکتر از ۵ سال توصیه نمی شود زیرا برای کودکان در این سنین نگه داشتن ترمومتر در زیر زبان برای زمان طولانی سخت است.

اندازه گیری دما در زیر بغل، روش زیر بغل (آگزیلاری) معمولا برای چک کردن دمای بدن نوزادان و اطفال کوچک تر استفاده می شود. دقت این روش از روش رکتال کمتر است. اگر روش آگزیلاری وجود تب را تأیید نکرد اما حس می کنید فرزند شما تب دارد، تب را با روش رکتال اندازه بگیرید.

 

اندازه گیری دما در شریان تمپورال یا روش پیشانی، اگرچه این روش سریع است اما حتی در زمانیکه روش خواندن درجه حرارت دقیقاً مطابق روش پیشنهادی سازنده است، دمای خوانده شده همیشه کمتر از دمای واقعی است. این روش دقت و اطمینان روش رکتال را ندارد.

 


 

انواع تب‌سنج برای اندازه‌گیری دمای بدن کودک:

تب سنج دیجیتالی:

این وسیله برای سال اول تولد کودک بهترین نوع تب سنج است. استفاده از آن بسیار ساده و راحت بوده و میزان دقت بالایی نیز دارد و در اغلب موارد بسیار قابل اطمینان است. به دنبال مارک مشهور باشید و همیشه دو یا سه عدد در دسترس داشته باشید که باید یکی مخصوص مقعد باشد. معمولا در تمامی مدل‌های این تب سنج‌ها، هشداردهنده وجود تب موجود است. ولی برای دریافت نتیجه صحیح تب‌سنج را در محل مورد نظر ۳ تا ۴ دقیقه نگه دارید. تب سنج های دیجیتالی می توانند به صورت لیزری و غیر تماسی و زیر زبانی یا تماسی باشند.

 

ترمومتر دیجیتال بیورر در داروخانه آنلاین داروکالا

 
 
تب سنج درون گوشی:

تب سنج درون گوشی استفاده از آن بسیار آسان است، البته برای اینکه درجه تب دقیق مشخص شود کودک باید بتواند آرام و ساکت یک جا بماند. از طرفی مجرای گوش کودک به دلیل کوچکی و پیچ و خم زیاد ممکن است مانع یک اندازه گیری دقیق شود. به همین دلیل این نوع تب سنج ها برای سال اول مناسب نیستند.

 

تب سنج تو گوشی

 
تب سنج های بدون تماس(لیزری):

تبسنج های لیزری بدلیل کاربرد و تکنولوژی به کار برده شده در آنها از طرفداران زیادی برخور دار هستند. خصوصا در زمانی که کودک تحرک زیادی دارد و یا بدلیل بیماری تحمل استفاده از تب سنج های از طریق گوش را ندارد بسیار پرکاربرد است. همچنین بدلیل بدون تماس بودن این تب سنج لیزری استفاده از آنها بسیار بهداشتی است.

 

تب سنج جیوه ای :

امروزه پزشکان استفاده از این تب سنج را توصیه نمی کنند، چون امنیت چندانی ندارند. اگر شیشه بشکند و جیوه بیرون بریزد علاوه بر خطرات ناشی از شیشه خرده، خطر مسمومیت به همراه خواهد داشت. این تب سنج برای بزرگسالان می تواند کارایی داشته باشد اما برای کودکان چندان مناسب نیست.

 

دماسنج دیجیتال پستانکى:

برای استفاده از این تب سنج ها به همکاری خود کودک هم نیاز است و کودکی که از عفونت گوش رنج می برد و مدام بی تابی می کند امکان ندارد آن پستانک را به دهان بگیرد، چون مکیدن آن درد گوش را بیشتر خواهد کرد. دماسنج‌هاى دیجیتال پستانکى براى کودکان زیر دو سال و نوپایان به ویژه کودکانی که  پستانک مى‌خورند، مناسب هستند.

این دماسنج ها نیز مانند سایر دماسنج‌هاى دیجیتال، با باترى کار مى‌کنند و با یک حس‌گر الکترونیک درجه حرارت بدن را اندازه مى‌گیرند. درجه حرارت بر روى صفحه‌اى در جلوى دماسنج نمایش داده مى‌شود.

 

تب سنج نواری:

این نوع تب سنج که روی پیشانی قرار می گیرند دقت شان پایین است اما درجه دمای تب را سریع اندازه گیری می کنند.

 

تب سنج نواری یا تب سنج پیشانی در داروخانه آنلاین داروکالا


 

تب سنج و دماسنج امرن مدل Gentle Temp 520:

تب سنج طبی امرون OMRON مدل 520 دستگاهی برای اندازه گیری دمای بدن در حداقل زمان ممکن از طریق قرار دادن سری دستگاه در گوش فرد مورد نظر است و به شما این امکان را می دهد تا از بروز تب که یکی از پیدایش بیماری و عفونت در بدن می باشد آگاهی بیابید و اقدامات لازم را برای رفع آن در اسرع وقت انجام بدهید.
طراحی ارگونومیک و اندازه مناسب دستگاه تب سنج کار با آن را بسیار سهل و آسان نموده است. این تبسنج به خاطر داشتن سنسور مادون قرمز از سرعت عمل بالایی برخوردار بوده و در مدت زمان 1 ثانیه دمای بدن را مشخص می کند. روی بدنه دوکلید فشاری قرار دارد که یکی برای روشن و خاموش کردن و انجام تنظیمات و دیگری برای شروع به کار و تعین دما بکار میرود.


تب سنج دیجیتال گوش 520 امرون شامل صفحه نمایشگر ال سی دی برای نمایش دما در محدوده 34 تا 42 درجه سانتیگراد با دقت 0.2 و نشانگرهای هشدار دهنده مثل بوق هشدار، اتمام باتری، نماد حافظه، قرارگرفتن درست سری در گوش و واحد اندازه گیری دما برحسب درجه سانتیگراد و فارنهایت می باشد. 21 حلقه قابل عوض کردن مختص قرارگیری سری همراه با دستگاه ارائه شده و بعد از استفاده از دستگاه تب سنجمی توان درپوش محافظ آن را روی سری قرار داد تا از آلوده شدن سری تب سنج جلوگیری گردد. این تب سنج شامل 9 جایگاه حافظه بوده و بهتر است برای اطمینان از اندازه گیری 3 بار آن را تکرار کرده و بیشترین دما را مد نظر بگیرید. در ضمن شارز دستگاه یک باتری ساعتی 3 ولتی ازنوع CR2032 است که همراه با آن ارائه میشود.

 

 

تب سنج دیجیتال تو گوشی امرن مدل 520 در داروخانه آنلاین داروکالا


 

مشخصات تب سنج دیجیتال امرن مدل 520:

 • اندازه گیری سریع دمای بدن در یک ثانیه از راه گوش
 • صدای هشدار دهنده
 • دارای 9 حافظه
 • دارای نمایشگر بزرگ
 • نمایش نتایج به صورت سانتیگراد و فارنهایت
 • دقت بالا بطوری که در هر ثانیه 250 بار اسکن دمایی را انجام داده و بالاترین عدد را به عنوان عدد نهایی اعلام می کند
 • حجم کم
 • شکل منطبق با خواص آناتومیک دست انسان
 • عملکرد آسان
 • طراحی ویژه و منحصر به فرد حسگر و پروب سنجش که احتمال وقوع خطاهای جاگذاری پروب درون مجرای گوش توسط مصرف کننده را به حداقل میرساند.
 • تب سنج مادون قرمز
 • به همراه 21 پوشش پلاستیکی پروب (استریل) قابل تعویض
 • طراحی ارگونومیک مجهز به زنگ هشدار دهنده
 • ابعاد جعبه: 19*16.5*9.6 سانتیمتر
 • وزن: 226 گرم
مشخصات کلی
کد بهداشتی164360112168
کشور سازندهژاپن
بارکد4015672107793

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
برچسب ها: تب سنج دیجیتال

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات