منو
سبد خرید شما

ساشه ال کارنیتین مایع یورونچرال 14 عددی | کمک به کاهش وزن و چربی سوزی

ساشه ال کارنیتین مایع یورونچرال 14 عددی
-34 % ناموجود
ساشه ال کارنیتین مایع یورونچرال 14 عددی | کمک به کاهش وزن و چربی سوزی
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Euronatural L-Carnitine Liquids
  • بارکد: 803295843233
89,000 تومان
135,000 تومان
اشتراک گذاری در :

مکمل ال کارنیتین چیست؟

کارنیتین یک پروتئین طبیعی است که در گوشت و لبنیات وجود دارد، ولی بدن انسان هم می تواند در صورت نیاز آن را از ترکیب دو اسید آمینه ضروری متیونین و لیزین بسازد. کارنیتین به علت نقش مهمی که در سوخت و ساز و تامین انرژی سلولی دارد، ماده ای ضروری برای بدن به شمار می آید. اگرچه ال – کارنیتین و دی – کارنیتین یک فرمول شیمیایی دارند و تنها دو شکل متفاوت فضایی از کارنیتین هستند، با این حال وجود ال – کارنیتین برای بدن ضروری است، در حالی که دی – کارنیتین ماده ای سمی به شمار می آید. استیل ال – کارنیتین (Acetyl-L-Carnitine) هم مشتق دیگری از کارنیتین است که قابلیت عبور از سد خونی محافظ مغز و ورود به سلولهای مغزی را دارد و می تواند انرژی بیشتری را برای سلولهای مغزی تامین نماید.

 

ال کارنیتین با انتقال اسیدهای چرب به میتوکندری، نقش مهمی در تولید انرژی ایفا می‌کند. میتوکندری مانند موتوری در درون سلول‌های بدن عمل می‌کند و از طریق چربی سوزی، انرژی قابل‌مصرف تولید می‌کند. بدن انسان می‌تواند با استفاده از اسیدهای آمینه‌ی لیزین و متیونین، ال کارنیتین بسازد. البته برای تولید مقادیر کافی از ال کارنیتین به ویتامین C زیادی نیز نیاز داریم.

 

برای مشاهده و خرید پروتئین وی کاله بر روی نام آن کلیک کنید.

 

نقش اصلی ال کارنیتین در بدن، کمک به عملکرد میتوکندری و تولید انرژی است. ال کارنیتین به انتقال اسیدهای چرب به میتوکندری کمک می‌کند. میتوکندری جایی است که در آن این اسیدها برای تولید انرژی سوزانده می‌شوند. حدود ۹۸٪ از ذخایر ال کارنیتین بدن در ماهیچه‌ها یافت می‌شوند و مقادیر اندکی نیز در کبد و خون وجود دارند. ال کارنیتین به افزایش سلامت عمومی بدن کمک می‌کند و موجب افزایش رشد و سلامت میتوکندری (که نقش مهمی در پیشگیری از بیماری و پیری سالم دارد) می‌شود و چربی سوزی را افزایش می دهد. پژوهش‌های جدید مزایای احتمالی انواع مختلف کارنیتین را برای مشکلاتی مانند بیماری های قلبی و مغزی، نشان داده‌اند.

 

ال کارنیتین و کاهش وزن:

از نظر تئوری، استفاده از ال کارنیتین به‌عنوان مکمل کاهش وزن منطقی است. از آنجا که ال کارنیتین در انتقال هرچه بیشتر اسیدهای چرب به سلول‌ها و سوزاندن آنها برای تولید انرژی مفید است، موجب افزایش توانایی شما در سوزاندن چربی و کاهش وزن می‌شود.

 

 

مکمل ال کارنیتین برای لاغری در داروخانه آنلاین داروکالا

 
 
اثرات ال کارنیتین بر عملکرد مغز:

ال کارنیتین می‌تواند مزیت‌هایی برای عملکرد و سلامت مغز داشته باشد. بعضی از مطالعات انجام‌شده روی حیوانات نشان می‌دهند که استیل ال کارنیتین (ALCAR) در جلوگیری از کاهش توانایی‌های ذهنیِ ناشی از بالا رفتن سن مفید است و موجب بهبود نشانگرهای یادگیری (markers of learning) می‌شود. در مطالعاتی با نمونه‌ی انسانی نیز مصرف روزانه‌ی استیل ال کارنیتین موجب وارونه شدن روند کاهش عملکرد مغزی ناشی از آلزایمر و سایر بیماری های مغزی شد. همچنین مشخص شده است که استیل ال کارنیتین فواید مشابهی برای عملکرد کلی مغز سالمندانی دارد که مبتلا به آلزایمر یا سایر بیماری‌های مغزی نیستند.

 

سلامت قلب:

بعضی از مطالعات نشان داده‌اند که مصرف مکمل‌های ال کارنیتین برای کاهش فشارخون و فرآیندهای التهابی مرتبط با بیماری‌های قلبی مفید هستند. در یکی از این مطالعات شرکت‌کنندگان روزانه ۲ گرم استیل ال کارنیتین مصرف کردند که موجب کاهش فشار خون سیستولیک (که شاخص مهمی برای سلامت قلب و خطر بیماری است) به‌میزان تقریبا ۱۰ میلی‌متر جیوه در آنها شد.

همچنین پژوهش‌ها نشان داده‌اند که ال کارنیتین موجب بهبود حال بیماران مبتلا‌ به اختلالات قلبی شدیدی مانند بیماری قلبی کرونر (coronary heart disease) و نارسایی مزمن قلبی می‌شود. در مطالعه‌ی ۱۲ ماهه‌ای که در آن شرکت‌کنندگان از مکمل‌های ال کارنیتین استفاده می‌کردند، کاهش نارسایی قلبی و مرگ‌ومیر مشاهده شد.

 

تأثیر ال کارنیتین بر عملکرد ورزشی:

شواهد قطعی و یکسانی درمورد اثرات ال کارنیتین روی عملکرد ورزشی وجود ندارد. ولی در چند مطالعه که در آنها شرکت‌کنندگان مکمل‌های ال کارنیتین را در دوزهای بالاتر یا برای دوره‌های طولانی‌تری مصرف کرده بودند، اثرات خفیفی مشاهده شد. ممکن است که فواید ال کارنیتین غیرمستقیم باشد و نمایان شدن آنها هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد. ال کارنیتین با مکمل‌هایی مانند کافئین یا کراتین (که مستقیما عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشند) متفاوت است. ال کارنیتین برای موارد زیر مفید است:

  •     ریکاوری: ال کارنیتین ریکاوری ورزشی را بهبود می‌دهد.
  •     تأمین اکسیژن ماهیچه‌ها: ال کارنیتین میزان اکسیژنی را که به عضلات می‌رسد، افزایش می‌دهد.
  •     افزایش استقامت: ال کارنیتین جریان خون و تولید اکسید نیتریک را افزایش می‌دهد و در رفع خستگی مؤثر است.
  •     درد عضلانی: ال کارنیتین موجب کاهش درد عضلانی پس از ورزش می‌شود.
  •     تولید گلبول قرمز خون: ال کارنیتین موجب افزایش تولید گلبول قرمز خون می‌شود که اکسیژن را به تمام قسمت‌های بدن و ماهیچه‌ها انتقال می‌دهد.

 


 

مکمل ال کارنیتین 1000 یورونچرال:

ال کارنیتین یورو نچرال (EuroNatural L-Carnitine 14 Pac) محصول کشور ایتالیاست و یک مکمل عالی برای افزایش سوخت‌وساز چربی در بدن است. ال کارنیتین یورو نچرال نیاز بدن به اسیدآمینه ال کارنیتین را برطرف کرده و باعث بهبود عملکرد و استقامت ورزشی خواهد شد. مصرف این مکمل در ورزشکاران باعث افزایش سطح انرژی بدن و کاهش خستگی و کوفتگی بعد از تمرینات می‌شود.

 

مکمل ال کارنیتین مایع یورونچرال در داروخانه آنلاین داروکال


 

مشخصات ال کارنیتین یورونچرال:

- افزایش انرژی و توان جسمانی
- کاهش وزن و ایجاد تناسب فیزیکی بدن
- افزایش سوخت و ساز چربی ها
- بهبود عملکرد ورزشی
- ارتقای سلامت
- افزایش دهنده سوخت و ساز بدن، کاهش دهنده وزن

 


 

نحوه مصرف مکمل ال کارنیتین مایع یورونچرال:

مقدار مصرف معمول این فرآورده روزانه یک ساشه 15 میلی لیتری همراه با آب می باشد.

 


 

ترکیبات ال کارنیتین مایع یورونچرال با ویتامین ب۶ (در هر ساشه 15 میلی لیتری):

مقدار

نام ترکیب

1 g

ال-کارنیتین

100 mg

کارنوزین

2 mg

منگنز

0.7 mg

ویتامین ب 6

 


 

توصیه و هشدار مصرف ساشه ال کارنیتین مایع یورونچرال 14 عددی:

- از مصرف محصول در دوران بارداری و شیردهی خودداری کنید.
- از مصرف همزمان این فرآورده با وارفارین و داروهای ضد سرع به خصوص والپروئیک اسید، کاربامازپین و لاموتریژین پرهیز کنید.
- در صورت ابتلا اختلالات کلیوی یا بیماری سرع فقط با نظر پزشک این محصول را مصرف نمایید
- این فرآورده جهت تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری نیست.
- در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
- بیشتر از دوز روزانه توصیه شده مصرف نکنید.
- در صورت حساسیت به هر یک ترکیبات اصلی و یا مواد جانبی فرآورده از مصرف آن خودداری نمایید.
- استفاده از ال کارنیتین در مبتلایان به اختلالات تشنج توصیه نمی شود.
- چنانچه هر داروی دیگری مصرف می کنید، قبل از مصرف این فرآورده با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

مشخصات کلی
مقدار14 استیک 15 میلی لیتری
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی1366200621395870
کشور سازندهایتالیا
بارکد8032958432338
سایر توضیحاتهر ساشه حاوی 1000 میلی گرم ال کارنیتین به همراه منگنز و ویتامین ب۶

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات