منو
سبد خرید شما

کپسول ال کارنیتین 1000 دوبیس 100 عددی | افزایش سوخت و ساز بدن

ال کارنیتین 1000 دوبیس
ال کارنیتین 1000 دوبیس
-3 % ناموجود
ال کارنیتین 1000 دوبیس
ال کارنیتین 1000 دوبیس
کپسول ال کارنیتین 1000 دوبیس 100 عددی | افزایش سوخت و ساز بدن
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Doobis L-CA L Carnitine 1000mg - 100 Caps
 • SKU: 2963
 • بارکد: 626205720562
475,300 تومان
490,000 تومان
اشتراک گذاری در :

کپسول ال کارنیتین 1000 دوبیس نوتریشن Doobis L-Carnitine 1000mg مکمل چربی سوز از برند دوبیس نوتریشن است. کپسول ال کارنیتین دوبیس یک مکمل مناسب برای لاغری و کاهش وزن است. کارنیتین دوبیس در هر کپسول حاوی ۱۰۰۰ میلی گرم آمینو اسید ال کارنیتین است. کپسول ال کارنیتین دوبیس نوتریشن باعث افزایش چربی سوزی و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. 

 

کپسول ال کارنیتین ۱۰۰۰ دوبیس باعث افزایش متابولیسم چربی در بدن شده و مناسب برای کاهش وزن و لاغری است. همچنین برخی تحقیقات نشان داده اند که ال کارنیتین در حفاظت از مغز نیز تاثیر گذار است. ال کارنیتین ۱۰۰۰ دوبیس یک مکمل مناسب برای ورزشکارانی می باشد که قصد کاهش وزن را دارند. چرا که ال کارنیتین دوبیس باعث افزایش متابولیسم چربی در بدن شده و علاوه بر تولید بیشتر انرژی باعث از دست رفتن چربی ها می شود.

 

سایر مکمل های ال کارنیتین را مشاهده کنید.

برای مشاهده و خرید پروتئین وی کاله بر روی نام آن کلیک کنید.

 

ال کارنیتین ۱۰۰۰ دوبیس

 


 

مشخصات کپسول ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم دوبیس:

 • کمک به افزایش سوخت و ساز
 • کمک به متابولیسم چربی ها
 • کمک  به کاهش وزن و لاغری
 • جلوگیری از آسیب به عضلات
 • افزایش استقامت عضلات
 • هر کپسول حاوی 1000 میلی گرم ال کارنیتین

 

کپسول ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم دوبیس نوتریشن

 


 

نحوه مصرف مکمل کارنیتین دوبیس نوتریشن:

بزرگسالان یک کپسول کارنیتین 1000 دوبیس را 2 بار در روز یا طبق دستور پزشک مصرف کنند.

 

 


 

ترکیبات ال کارنیتین دوبیس نوتریشن (در هر کپسول):

نام ترکیب

مقدار

L-Carnitine

1000 mg

Magnesium Stearate

*

 

 


 

کارنیتین چیست؟

کارنیتین، مشتق شده از یک اسید آمینه، تقریبا در تمام سلول های بدن یافت می شود. نام آن از لاتین carnus یا گوشت گرفته شده است، زیرا این ترکیب از گوشت جدا شده است. کارنیتین اصطلاح عمومی برای تعدادی از ترکیبات است که شامل ال-کارنیتین، استیل-ال-کارنیتین و پروپیونیل-ال-کارنیتین است.

کارنیتین نقش مهمی در تولید انرژی دارد. این اسیدهای چرب با زنجیره بلند را به داخل میتوکندری منتقل می کند تا بتوانند برای تولید انرژی اکسید شوند ("سوزانده شوند"). همچنین ترکیبات سمی تولید شده از این اندامک سلولی را انتقال می دهد تا از تجمع آنها جلوگیری کند. با توجه به این عملکردهای کلیدی، کارنیتین در بافت هایی مانند ماهیچه های اسکلتی و قلبی که از اسیدهای چرب به عنوان سوخت غذایی استفاده می کنند، متمرکز می شود.

بدن به اندازه کافی کارنیتین تولید می کند تا نیازهای اکثر افراد را برآورده کند. به دلایل ژنتیکی یا پزشکی، برخی از افراد (مانند نوزادان نارس) نمی توانند به اندازه کافی تولید کنند، بنابراین برای آنها کارنیتین یک ماده مغذی ضروری است.

 

خرید مکمل ال کارنیتین برای لاغری

 

مصرف توصیه شده برای کارنیتین چیست؟

کودکان و بزرگسالان سالم نیازی به مصرف کارنیتین از غذا یا مکمل‌ها ندارند، زیرا کبد و کلیه‌ها مقادیر کافی از اسیدهای آمینه لیزین و متیونین را برای رفع نیازهای روزانه تولید می‌کنند. هیئت غذا و تغذیه (FNB) آکادمی های ملی (آکادمی ملی علوم سابق) مطالعاتی را در مورد عملکرد کارنیتین در سال 1989 بررسی کرد و به این نتیجه رسید که این یک ماده مغذی ضروری نیست. FNB مصرف مرجع غذایی (DRIs) - از جمله مقدار مجاز رژیم غذایی توصیه شده (RDA) - برای کارنیتین ایجاد نکرده است.

 

چه غذاهایی کارنیتین را تامین می کنند؟

محصولات حیوانی مانند گوشت، ماهی، مرغ و شیر بهترین منابع هستند. به طور کلی، هر چه گوشت قرمزتر باشد، محتوای کارنیتین آن بیشتر است. محصولات لبنی عمدتاً در بخش آب پنیر حاوی کارنیتین هستند. محتوای کارنیتین چندین غذا در جدول 1 آمده است.

غذا

Milligrams (mg)

استیک گوشت گاو، پخته شده، 4 اونس

56–162

گوشت چرخ کرده، پخته شده، 4 اونس

87–99

شیر کامل 1 فنجان

8

ماهی کاد، پخته شده، 4 اونس

4–7

سینه مرغ، پخته شده، 4 اونس

3–5

بستنی، ½ فنجان

3

پنیر، چدار، 2 اونس

2

نان سبوس دار، 2 برش

0.2

مارچوبه پخته شده ½ فنجان

0.1

 

کارنیتین به دو شکل به نام های D و L وجود دارد که تصاویر آینه ای (ایزومرهای) یکدیگر هستند. فقط ال کارنیتین در بدن فعال است و شکل موجود در غذا است.

 

 

جذب و متابولیسم کارنیتین:

 

بزرگسالانی که از رژیم های غذایی ترکیبی شامل گوشت قرمز و سایر محصولات حیوانی استفاده می کنند حدود 60 تا 180 میلی گرم کارنیتین در روز دریافت می کنند. وگان ها به میزان قابل توجهی کمتر (حدود 10 تا 12 میلی گرم) دریافت می کنند زیرا از غذاهای حیوانی اجتناب می کنند. بیشتر (54-86٪) کارنیتین رژیم غذایی در روده کوچک جذب شده و وارد جریان خون می شود.

کلیه ها به طور موثر کارنیتین را حفظ می کنند، بنابراین حتی رژیم های غذایی فقیر از کارنیتین تأثیر کمی بر محتوای کل کارنیتین بدن دارند. کارنیتین اضافی به جای اینکه متابولیزه شود، در صورت نیاز از طریق کلیه ها از طریق ادرار دفع می شود تا غلظت خون ثابت بماند.

 

مکمل کارنیتین در داروخانه آنلاین داروکالا

 

چه زمانی ممکن است کمبود کارنیتین رخ دهد؟

دو نوع حالت کمبود کارنیتین وجود دارد. کمبود اولیه کارنیتین یک اختلال ژنتیکی در سیستم انتقال دهنده کارنیتین سلولی است که معمولاً تا پنج سالگی با علائم کاردیومیوپاتی، ضعف عضلانی اسکلتی و هیپوگلیسمی ظاهر می شود. کمبود کارنیتین ثانویه ممکن است به دلیل برخی اختلالات (مانند نارسایی مزمن کلیه) یا تحت شرایط خاصی (مانند استفاده از آنتی بیوتیک های خاص) که جذب کارنیتین را کاهش می دهد یا دفع آن را افزایش می دهد، رخ دهد.. توافق علمی در مورد ارزش کارنیتین به عنوان یک محصول تجویزی برای درمان چنین کمبودهایی وجود دارد.

 

مکمل کارنیتین

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف ال کارنیتین:

 • کپسول ال کارنیتین 1000 دوبیس در خانم های باردار منع مصرف دارد.
 • کسانی که تیروئید کم کار دارند، همچنین کسانی که تشنج دارند از مصرف ال کارنتین خودداری کنند.
 • ال کارنتین با داروهایی مانند اسنوکومارول، وارفارین و داروهای کنترل کننده تیروئید تداخل اثر دارد.
 • این فرآورده مکمل تغذیه ای می باشد و جهت تشخیص، پیشگیری و درمان نمی باشد.
 • در دمای زیر 30 درجه و دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

 

مشخصات کلی
مقدارکپسول: 100 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی5102439923394665
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد6262057205621

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات