منو
سبد خرید شما

قوزبند طبی اپو مدل 2175 | اصلاح خمیدگی پشت (قوز) و ضعف عضلات کتف

قوزبند طبی اپو مدل 2175 | اصلاح خمیدگی پشت (قوز) و ضعف عضلات کتف
ناموجود
قوزبند طبی اپو مدل 2175 | اصلاح خمیدگی پشت (قوز) و ضعف عضلات کتف
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Oppo Posture Aid/Clavicle Brace Code 2175
121,000 تومان
اشتراک گذاری در :

قوز کمر:

قوز در کمر زمانی به وجود می آید، که انحنای پشت ستون فقرات بیش از حد نرمال افزایش یابد.استفاده از قوزبند علاوه بر پیشگیری از به وجود آمدن قوز (در اثر وضعیت بد نشستن) یکی از بهترین گزینه ها برای درمان و رفع گوژپشتی است. استفاده از قوزبند های طبی می‌تواند عارضه را کنترل کرده و پیشرفت قوز بیمار را کند یا متوقف کند.یکی دیگر از مزایای استفاده از قوزبند، کاهش دادن احتمال انجام جراحی در آینده است.

 

شاید بارها از کودکی هنگام نشستن تذکری درباره وضعیت نشستن خود شنیده باشید. علت قوز کمر در اکثر مواقع پیامد حالت اندامی نامناسب در دوران کودکی است. به علاوه این بیماری در اثر شکل گیری غیرطبیعی مهره‌ها و نقص رشد ستون فقرات نیز ایجاد می‌شود.

قوزبند

 

 

حالت اندامی نامناسب:

حالت اندامی نامناسب در کودکان، به ویژه قوز کردن، به عقب خم شدن هنگام نشستن روی صندلی و برداشتن کیف سنگین، باعث کشیدگی رباط‌ها و عضله‌های حمایت کننده‌ مهره‌ها می‌شود. این کشش مهره‌های سینه‌ای را از جایگاه اصلی‌شان رو به بیرون می‌کشد و در نتیجه بیماری قوز کمر رخ می‌دهد.قوز کمر ایجاد شده به دلیل حالت اندامی نامناسب را قوز کمر اندامی یا وضعیتی (کیفوز) می‌گویند. کیفیوز دو حالت دارد.

قوز

کیفوز برگشت پذیر:

این نوع کیفوز شیوع زیادی در جامعه داشته و به دلیل وضعیت‌‌های بد بدن هنگام راه رفتن و نشستن به وجود میآید. معمولا در خانم‌ های جوان که کمی هم چاق هستند، دیده می‌شود. در این نوع کیفوز اگر بیمار سعی کند پشت خود را صاف بگیرد قابلیت بهبودی وجود دارد.

 


 

کیفوز ثابت

در این مورد تغییر شکل ستون فقرات قابل اصلاح نیست و هر چه قدر بیمار سعی در صاف نگاه داشتن ستون فقرات و تقویت عضلات کند، بی‌فایده است. بیماریهای متعددی سبب این نوع کیفوز می ‌شوند؛ از جمله: بیماری ‌های روماتولوژی، بیماری شوئرمن در افراد جوان، شکستگی ‌های مهره‌ای در اثر پوکی استخوان و افزایش سن.


شکل گیری غیرطبیعی مهره‌ها:

شکل‌گیری و رشد نامناسب مهره‌ها می‌تواند علت قوز پشت محسوب شود. مهره‌ها گاهی به جای آن که شکلی چهارگوش و جعبه مانند داشته باشند، صورتی سه گوش و مثلث مانند به خود می‌گیرند و در نتیجه مهره‌ها از حالت معمول خارج می‌شوند و قوز کمر شوئرمن رخ می‌دهد.

دلیل اصلی به وجود آمدن این اختلال مشخص نیست. برخی بر این باورند که مختل شدن خون‌رسانی به مهره‌ها، تأثیر منفی بر رشد آنها می‌گذارد. عوامل ژنتیکی نیز بی‌تأثیر به نظر نمی‌آید، چون این بیماری ارثی می‌باشد.


قوزکمر مادرزادی:

این حالت هنگامی رخ می دهد که عاملی شکل گیری و رشد طبیعی ستون فقرات را قبل از تولد مختل سازد؛ در بسیاری از کودکان، دو یا چند مهره به یکدیگر می‌چسبند. دلیل آن مشخص نیست؛ با این وجود، چون برخی از موارد قوز کمر مادرزادی ارثی است، برخی ژنتیک را عامل اصلی می‌دانند.

 


 

علایم قوز کمر:

 •     برابر نبودن ارتفاع شانه‌ها
 •     سفتی عضله‌های همسترینگ (پشت ران)
 •     تفاوت ارتفاع و وضعیت یک کتف با کتف دیگر
 •     خمش رو به جلوی سر نسبت به دیگر اعضا بدن
 •     قسمت فوقانی پشت بدن هنگام به جلو خم شدن بلندتر از حالت طبیعی به نظر می‌آید.

 

تشخیص این مشکل بر اساس معاینه فیزیکی و تهیه عکس رادیولوژی انجام می شود. عکس برداری رادیولوژی به منظور ارزیابی وضعیت قرارگیری مهره ها در ستون فقرات و اندازه گیری انحنای کلی آن در هنگام نگاه کردن به فرد از جلو و عقب مورد استفاده قرار می گیرد. بیمار مبتلا به قوز کمر شوئرمن را می توان با توجه به زاویه ستون فقرات بیشتر از 40 درجه تشخیص داد. همانطور که گفته شد، این شرایط باعث می شود سه مهره یا بیشتر در یک ردیف قرار گیرند. در صورتی که برای بیمار از اسکن ام آر آی (MRI) استفاده شود.

علایم قوز کمر


 

قوزبند:

قوزبند ها به عنوان راهنمایی برای هماهنگی صحیح عضلات شانه، گردن و قسمت تحتاتی و فوقانی کمر عمل می کند. قوزبند های طبی در کشیدن و نگهداشتن شانه ها به سمت پشت و تحریک بدن برای صاف و راست ماندن کمک می کند. قوزبند طبی برای افراد تمامی سنین که دارای مشکلاتی در خصوص حالت نامناسب کمر و هماهنگی نادرست دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. برای درمان قوز کمر با قوزبند های طبی ابتدا باید مشخص شود که بیماری کیفوز از کدام نوع است و باتوجه به نوع قوز، بریس مورد نظر را استفاده نمود.

قوزبند طبی اپو

قوزبند با جهت دهی مناسب به وضعیت قرار گرفتن اندام های مختلف بدن همچون شانه، کتف، گردن، کمر و پشت باعث جلوگیری از پیشرفت قوز شده و دردهای ناشی از این انحنا را کاهش می دهد.قوزبندهای طبی برای افرادی که باید به مدت طولانی در حالت نشسته باشند و در معرض ابتلا به کیفوز و ضعف های عضلانی هستند، توصیه می شود.این قوزبند با توجه به شکل خود و جنس موادی که در آن بکار برده شده است در مدت زمان طولانی و حتی در زیر لباس قابل استفاده خواهد بود، بویژه در بانوان که از نظر زیبایی در نوع و شیک بنظر رسیدن لباس علاوه بر اثر درمانی قوزبند می تواند حایز اهمیت باشد.

 

قوز بند انواع مختلفی دارد. ساده ترین نوع آن به شکل باند 8 است که پشت شخص بسته می شود اما تجویز آن باید زیر نظر پزشک باشد زیرا اگر درست و همراه با تمهیدات لازم استفاده نشود، می تواند اثر عکس داشته باشد. بهترین قوزبند، از الگوی استاندارد بریس میلواکی تبعیت می کند. قوزبند را حداقل یک سال تا یک سال و نیم باید 23 ساعت در روز و تا 3 سال هر از گاهی استفاده کرد.

قوزبند طبی اپو مدل 2175


 

مشخصات قوزبند طبی اپو مدل 2175:

 • - مناسب برای استفاده کودکان و بزرگسالان

 • - قسمت مثلثی شکل فشار را به درستی در قسمت شانه ها تقسیم می کند

 • - بندهای ضربدری شکل این محصول حفاظت بیشتری را ایجاد می کند و امکان تنظیم و تغییر میزان فشار را آسان می سازد

 • - جنس محصول 60% پلیستر، 25% ابریشم مصنوعی، 15% نایلون

 

موارد استفاده :

 • اصلاح خمیدگی پشت (قوز)
 • ضعف عضلات کتف

 


 

نحوه استفاده از قوزبند طبی 2175 اپو:

 • - بند ها را توسط تسمه ها بکشید و ببندید ، سپس روی بریس قرار دهید.

 • - انتهای هر بند را با یک دست بگیرید.

 • - بند ها را تا جای که بریس تنگ شده باشد و شانه ها به حالت صحیح کشیده شده باشد، بکشید.

 • - بند ها را از زیر بازو بکشید و به جلوی بریس وصل کنید.

 

نکته :
جهت تمیز کردن محصول، آن را با آب سرد و صابون شسته و روی سطح صاف پهن کنید.
از شست و شو با ماشین لباسشویی خودداری کنید.

قوزبند طبی

 


 

راهنمای سایز قوزبند کشی اپو مدل 2175:

برای تعیین سایز دور سینه از پایین زیر بغل را اندازه گیری کنید.

-سایز بندی بر اساس سانتی متر:
S :      64.1 - 76.5
M :      76.5 - 89.2
L :     89.2 - 104.5
XL :   104.5 - 117.2
XXL :   117.2 - 129.9

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
برچسب ها: قوزبند طبی

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات