منو
سبد خرید شما

قطره لیپوزوفر فورت بی اس کی 30 میلی | تامین آهن مورد نیاز کودکان

قطره آهن کودک لیپوزوفر فورت
قطره آهن کودک لیپوزوفر فورت
-24 %
قطره آهن کودک لیپوزوفر فورت
قطره آهن کودک لیپوزوفر فورت
قطره لیپوزوفر فورت بی اس کی 30 میلی | تامین آهن مورد نیاز کودکان
 • موجودی: موجود
 • مدل: BSK Liposofer Fort Drops - 30 ml
 • SKU: 2496
 • بارکد: 626306790057
98,900 تومان
130,800 تومان

تاریخ انقضا : بیش از یکسال

اشتراک گذاری در :

قطره آهن لیپوزوفر فورت بی اس کی BSK Liposofer Fort قطره آهن کودک حاوی آهن لیپوزومال است. قطره آهن لیپوزوفر فورت بی اس کی در هر ۱ میلی لیتر، حاوی 14 میلی گرم آهن با فرم لیپوزومال است که برای کودکان طراحی شده است. اولین و مهمترین کارایی آهن در بدن کودکان، جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن است. کودکان و نوزادان به خصوص در ماه های اولیه تولد، به مکمل آهن نیاز دارند چرا که نمی توانند مقدار مورد نیاز آهن خود را از طریق شیر مادر کسب کنند. بنابراین طبق دستور پزشک کودکان از مکمل های حاوی آهن استفاده می کنند.

 

طعم تافی در قطره آهن لیپوزوفر فورت بی اس کی باعث پذیرش بهتر این قطره توسط نوزادان می شود. فقر آهن یکی از شایعترین بیماری ها، به خصوص در دوران نوزادی است که قطره آهن لیپوزوفر فورت از آن جلوگیری کرده و نیاز روزانه آهن نوزادان و کودکان را تامین می کند. همچنین این قطره برای آن درسته از کودکانی که دچار کم خونی فقر آهن شده اند نیز مناسب است و می تواند مقادیر آهن را در بدن این کودکان بالا ببرد.

 

سایر مکمل های و قطره آهن کودک را مشاهده کنید.

 

قطره آهن کودک لیپوزوفر فورت

 


 

 

اهمیت مصرف آهن در کودکان:

مصرف روزانه مکمل آهن به عنوان یک مداخله بهداشت عمومی در نوزادان و کودکان خردسال ۶ تا ۲۳ ماهه که در محیط‌هایی زندگی می‌کنند که کم‌خونی در آنها شیوع بالایی دارد، برای پیشگیری از کمبود آهن و کم‌خونی توصیه می‌شود. آهن یک ماده معدنی مهم در رژیم غذایی است که در عملکردهای مختلف بدن از جمله انتقال اکسیژن در خون نقش دارد. این برای تامین انرژی برای زندگی روزمره ضروری است. کمبود آهن منجر به خستگی، خستگی و کاهش ایمنی می شود. آهن یک ماده مغذی ضروری برای رشد و تکامل کودکان است.

 

قطره آهن لیپوزوفر فورت آهن لیپوزومال

 

آهن لیپوزومی، نگاهی کوتاه به ویژگی ها و فواید

آهن تقریباً به طور کامل از دوازدهه جذب می شود و اگرچه آهن یکی از فراوان ترین عناصر روی زمین است، کمبود آهن شایع ترین اختلال تغذیه ای است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که 29 درصد از زنان در سنین باروری در سراسر جهان کم خونی دارند. کمبود آهن، علاوه بر مادر، نوزاد را نیز تحت تأثیر قرار می دهد و سازمان جهانی بهداشت تخمین می زند که 39 درصد از کودکان زیر 5 سال در کشورهای در حال توسعه کم خون هستند. نمک های آهن مانند سولفات آهن، فومارات آهن و غیره در مدیریت کم خونی فقر آهن استفاده می شوند. مزیت عمده این نمک های آهن خوراکی در دسترس بودن زیاد و قیمت پایین آنهاست. با این حال، درمان با آهن خوراکی معمولی با محدودیت های مختلفی همراه است.

 

محدودیت های درمان متداول با آهن خوراکی:

عدم تحمل دستگاه گوارش (تهوع، نفخ، درد شکم، اسهال یا یبوست) شایع ترین عارضه نامطلوب مرتبط با آهن خوراکی است. یک متا آنالیز از Tolkien و همکاران شامل 20 کارآزمایی (n = 3168) مشاهده کرد که سولفات آهن با خطر قابل توجهی عوارض جانبی GI در مقایسه با دارونما همراه است که منجر به اختلال در انطباق به درمان می شود. 

علاوه بر این، فعل و انفعالات غذایی با فیتات ها، تانن ها و غیره موجود در غذا مانع جذب می شود. با نمک های آهن معمولی، مدت زمان طولانی تری برای افزایش 1 گرم غلظت هموگلوبین (Hb) لازم است، بیشتر، مکمل های روزانه یا دو بار در روز نمک های آهن خوراکی باعث افزایش بیان هپسیدین برای تقریباً 24 ساعت می شود که منجر به جذب کمتر آهن در آینده می شود. روز این را می توان با دوزهای بالاتر آهن مدیریت کرد. با این حال، در مطالعه‌ای که توسط Moretti و همکارانش انجام شد، گزارش شد که افزایش شش برابری دوز آهن منجر به افزایش تنها سه برابری در جذب آهن می‌شود. در صورت وجود چنین مسائلی با آهن درمانی موجود، درمان با آهن لیپوزومی راهی منطقی برای بهبود وضعیت فقر آهن و درمان کم خونی فقر آهن به نظر می رسد.

 

قطره آهن لیپوزوفر فورت حاوی آهن لیپوزوم

 

فواید آهن لیپوزومی:

لیپوزوم ها یکی از سیستم های موثر حامل دارو هستند که به طور بالقوه مواد درمانی مختلف را به اهداف مولکولی خاص تحویل می دهند. زیست سازگاری و زیست تخریب پذیری آنها را برای تحویل دارو مناسب می کند.

جزئیات تکنولوژیکی در طول تولید آهن لیپوزومی از دو فرآیند میکرونیزه کردن و میکرونکپسولاسیون استفاده می شود.  میکرونیزه کردن شامل کاهش اندازه ذرات است که حلالیت آهن را افزایش می دهد. پردازش به ذرات کوچکتر باعث افزایش نسبت سطح به دارو و در نتیجه سرعت انحلال دارو می شود. این منجر به افزایش فراهمی زیستی داروهای محلول در آب ضعیف می شود. 

ریزپوشانی: آهن میکرونیزه شده توسط یک غشای دولایه لیپیدی مانند غشاهای بیولوژیکی محصور می شود و در نتیجه ریزپوشانی می شود. بنابراین لیپوزوم تشکیل شده دارای غشای دولایه خارجی و هسته داخلی حاوی ذرات آهن است. لایه بیرونی فسفولیپیدی مزایایی مانند مقاومت در برابر تخریب آهن از آنزیم‌های دهان و/یا معده، تعامل با نمک‌های صفراوی و محافظت در برابر رادیکال‌های آزاد را فراهم می‌کند که به تحویل هدفمند کمک می‌کند.

 

مزایای استفاده از آهن لیپوزومی:

1) جذب و ترمیم سریع‌تر محتوای آهن: شواهد تجربی نشان می‌دهند که آهن لیپوزومی نسبت به آهن خوراکی معمولی به سرعت سطح آهن را در کبد بازیابی می‌کند. مطالعات متعدد نشان می دهد که انکپسولاسیون لیپوزومی آهن با افزایش جذب آهن در مقایسه با آهن خوراکی معمولی غیر کپسوله همراه است.

2) عدم القای آسیب اکسیداتیو: شواهد نشان می دهد که آهن لیپوزومی با کاهش سطح مالون دی آلدئید و افزایش سطح سوپر اکسید دیسموتاز مرتبط است. این ممکن است به به حداقل رساندن آسیب اکسیداتیو که احتمالاً توسط آهن معمولی ایجاد می شود کمک کند.

3) ثبات فیزیکی و خاصیت آزادسازی تدریجی: لیپوزوم ها حاوی دولایه لیپیدی هستند که پایداری را فراهم می کند و ممکن است محتویات را به تدریج آزاد کند. انتشار تدریجی ممکن است به جذب بهتر محتویات لیپوزومی کمک کند.

تفاوت های بالقوه بین آهن لیپوزومی و آهن خوراکی معمولی در این جدول خلاصه شده است:

مشخصه

آهن لیپوزومال

آهن خوراکی معمولی

دولایه فسفولیپید

دارد

ندارد

اثر اسیدیته معده

ندارد

دارد

اکسیداسیون آهن

خیر

بله

جذب آهن

تقویت شده

معمولی

جذب از طریق سلول های M روده ای

بله

خیر

سوء اثر غذایی

خیر

بله

آسیب اکسیداتیو به اپیتلیوم روده

خیر

بله

عوارض گوارشی

حداقل

دارد

طعم فلزی

ندارد

دارد

کیلاسیون با فلزات دیگر

خیر

بله

 

قطره آهن لیپوزوفر فورت بی اس کی

 


 

مشخصات قطره آهن لیپوزوفر فورت بی اس کی:

 • قطره آهن مناسب برای کودکان
 • جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن
 • بدون سیاه کردن دندان ها
 • با کمترین عوارض گوارشی ممکن با فرم لیپوزومال
 • با طعم تافی
 • تامین آهن مورد نیاز نوزادان و کودکان

 

 


 

نحوه مصرف قطره لیپوزوفر فورت بی اس کی:

میزان مصرف روزانه قطره لیپوزوفر فورت ۱ میلی لیتر (معادل 14 میلی گرم آهن لیپوزومال) به صورت خوراکی است.

مقدار دقیق مصرف با توجه به شرایط کودک توسط پزشک تعیین می گردد.

 

 


 

ترکیبات قطره آهن لیپوزوفر فورت (در هر ۱ میلی لیتر):

نام ترکیب

مقدار

Iron (as Liposomal)

14 mg

 

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف قطره آهن کودک:

 • قبل از هر بار مصرف شیشه را به خوبی تکان دهید.
 • مصرف اتفاقی و بیش از حد آهن می‌تواند برای کودکان ایجاد مسمومیت نماید.
 • جهت اطمینان از برداشتن مقدار مشخص و صحیح فراورده، از قطره چکان مدرج داخل جعبه استفاده کنید.
 • در صورت ابتلا به هموکروماتوزیس، هموسیدروزیس، آنمی همولیتیک و یا در صورت سابقه حساسیت به ترکیبات به کار رفته قطره لیپوزومال فورت از مصرف آن خودداری کنید.
 • در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد و دور از نور مستقیم آفتاب و رطوبت نگهداری شود.
 • محصول را در جبعه اصلی خود و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

 

مشخصات کلی
مقدارقطره: 30 میلی لیتر
سن مصرفعمومی
کد بهداشتی1306000157293985
جنسیت مصرفعمومی
کشور سازندهایران
بارکد6263067900575

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات