منو
سبد خرید شما

کپسول زینک پلاس 15 دوبیس 100 عددی | حفظ سلامت پوست مو و ناخن

کپسول زینک پلاس دوبیس
کپسول زینک پلاس دوبیس
-3 % ناموجود
کپسول زینک پلاس دوبیس
کپسول زینک پلاس دوبیس
کپسول زینک پلاس 15 دوبیس 100 عددی | حفظ سلامت پوست مو و ناخن
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Doobis Zinc Plus 15 mg - 100 Caps
 • SKU: 2636
 • بارکد: 626205720568
168,190 تومان
173,374 تومان
اشتراک گذاری در :

کپسول زینک پلاس 15 میلی گرم دوبیس Doobis Zinc Plus مکمل زینک پلاس متفاوت از برند دوبیس نوتریشن است. کپسول زینک پلاس دوبیس مناسب برای حفظ سلامت پوست، مو و ناخن است. همچنین مکمل زینک پلاس دوبیس به دلیل وجود زینک باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود.

 

کپسول زینک پلاس دوبیس حاوی ۱۰۰ عدد کپسول است که در هر کپسول به میزان 15 میلی گرم زینک وجود دارد. یکی از دلایل تفاوت مکمل زینک پلاس دوبیس با سایر مکمل های زینک پلاس، وجود مقدار بیشتری از زینک در هر قرص است. همچنین سایر ترکیبات مکمل زینک پلاس دوبیس نیز متفاوت است.

زینک پلاس دوبیس حاوی ویتامین آ است. در هر کپسول زینک پلاس دوبیس، ۱۰۰۰ واحد ویتامین آ وجود دارد. همچنین برای تقویت بهتر موها و استحکام بیشتر ناخن ها، زینک پلاس دوبیس از ویتامین ب۶ استفاده کرده است. هر کپسول حاوی 10 میلی گرم ویتامین ب۶ است.

دو ترکیب دیگر نیز در کپسول زینک پلاس دوبیس وجود دارد تا کمی جنبه ورزشی هم به محصول اضافه کند. منگنز و منیزیم دو ماده معدنی نیز به ترتیب با 1 میلی گرم و 7.5 میلی گرم در هر کپسول وجود دارد. منیزیم در ساخت پروتئین، DNA، عملکرد عضلات و اعصاب، کنترل قند خون و تنظیم فشار خون نقش دارد.

 

کپسول زینک پلاس ۱۵ دوبیس نوتریشن

 


 

فواید ترکیبات زینک پلاس دوبیس:

زینک:

فلز روی (زینک) در بدن بعنوان یک ریز مغذی نقش عمده ای در سیستم های آنزیمـی بدن ایفـا می کند. با آنکه امـلاح فلز روی در بسیاری از منابع غذایی یافت می شود ولی بدلیـل آنـکه جـذب آن از دستـگاه گوارش ناقـص انجـام می گیرد، لذا کمبود این فلز در بعضی از افراد دیده می شود.

به طور کلی از نظر فیزیولوژیک، روی برای رشد و تکامل، بلوغ جنسی و تولید مثل، تـطابق دید در تاریکـی، فعالیـت بویایـی و چشـایی، ذخیـره و رهاسـازی انسولین و جهت دفاع ایمنی میزبان حیاتی است. کمبود روی می تواند منجر به تاخیر رشد، اختلال عملکرد ایمنی، افزایش بروز عفونت، هایپوگنادیسم، الیگواسپرمی، بی اشتهایی عصبی، اسهال، کاهش وزن ، تاخیر در بهبود زخم، نقایـص لوله عصبـی در جنین، افزایش خطر سقـط، آلوپسـی، لتارژی ذهنی و تغییرات پوستی شود.

 

مکمل زینک در داروخانه آنلاین داروکالا

 

ویتامین آ:

ویتامین A در واقع شامل موادی است که می‌توانند در غذاهای جانوری و غذاهای گیاهی وجود داشته باشند و به آن‌ها کاروتنوئید، رتینول، رتینوئید و شبکیه نیز گفته می‌شود. ویتامین A محلول در چربی است و چنانچه در غذاهای گیاهی به بدن وارد شود، باید طی تغییراتی بدن آن را به صورت فعال ویتامین A تبدیل کند؛ اما درصورت مصرف غذاهای جانوری، ویتامین A جذب شده به همان صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 مهم‌ترین تاثیر ویتامین A در سلامت چشم‌ها است؛ زیرا این ویتامین بخشی از پروتئین رودوپسین است که در چشم قابلیت جذب نور دارد. همچنین در ساختار سلول‌های غشای قرنیه نیز می‌توان ویتامین A را یافت. کمبود ویتامین A تاثیر مستقیمی بر سلامت چشم دارد.

اهمیت دیگر این ویتامین در رشد سلولی است؛ زیرا خواص ویتامین A در هنگام بارداری برای رشد جنین و شکل‌گیری اندام‌ها اثبات شده است. به همین دلیل بانوان باردار و نوزادان باید میزان کافی ویتامین A دریافت کنند؛ البته همانطور که گفته شد، ویتامین A محلول در چربی است و میزان اضافی آن از بدن دفع نمی‌گردد؛ بنابراین نه‌تنها خانم‌های باردار، بلکه همه افراد پیش از مصرف کپسول یا قرص ویتامین A، باید با پزشک مشورت کنند، اما این احتیاط در بانوان باردار بیشتر است، زیرا مصرف بیش از حد آن می‌تواند سبب نقص در جنین شود.

ویتامین A خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد و همچون ویتامین‌های C و E، می‌تواند سلول‌های بدن را از استرس اکسیداتیو حفظ کند. همچنین می‌تواند با سلول‌های سرطانی مقابله کرده و به پیشگیری از سرطان کمک نماید. به دلیل همین خاصیت آنتی‌اکسیدانی، ویتامین A برای مو و به‌خصوص پوست اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا در پوست از پیری و آسیب بافتی جلوگیری می‌نماید و همچنین کمک می‌کند زخم‌ها سریع‌تر بهبود پیدا کنند.

بسیاری از ما خاصیت ویتامین D در سیستم ایمنی و پیشگیری از بیماری‌های خود ایمنی را می‌دانیم؛ اما کمتر کسی از نقش مهم ویتامین A در سلامت سیستم ایمنی باخبر است. یکی از خواص ویتامین A، تقویت سیستم ایمنی از طریق تولید انواع سلول‌های ایمنی و همچنین آنتی بادی‌ها برای دفاع از بدن در برابر عفونت‌ها است

 

زینک پلاس دوبیس

 

ویتامین ب6:

ویتامین B6 یکی از ویتامین‌های محلول در آب است که می‌توانید مکمل آن را اغلب در ویتامین‌ B کمپلکس مصرف کنید. با این وجود می‌توان از مکمل‌های تکی ویا آمپول ویتامین ب 6 نیز استفاده کرد. ویتامین B6 خواص بسیاری برای بدن دارد که از آن جمله می‌توان به تاثیر آن در بهبود حال روحی، عملکرد مغزی، کمک به درمان آنمی، سلامت چشم، بهبود علائم سندروم پیش از قاعدگی و... اشاره کرد.

یکی از خواص ویتامین B6‌، تاثیر آن در بهبود عملکردهای مغزی و به‌خصوص حافظه است. همچنین همانطور که گفته شد، ویتامین B6 سبب کاهش میزان هموسیستئین در خون می‌شود که درنتیجه مانع از تاثیر منفی آن بر سلول‌های عصبی و نورون‌ها می‌گردد. علاوه‌بر تاثیر ویتامین B6 در پیشگیری از آلزایمر و افزایش عملکرد حافظه، می‌تواند در سبب تولید هورمون‌های همچون سورتونین و نوراپی‌نفرین شود که در نتیجه نه‌تنها به عملکرد مغز در افزایش تمرکز و دقت کمک می‌کند؛ بلکه سبب بهبود حال روحی می‌شود.

اغلب افراد تنها ویتامین A را عامل سلامت چشم و پیشگیری از بیماری‌های مربوط به چشم می‌دانند؛ با این‌ وجود، ویتامین B6 نیز در پیشگیری از بیماری‌های چشم همچون دژنراسیون ماکولا که در اثر افزایش سن ایجاد می‌شود؛ موثر است. ویتامین B6 به پیشگیری از زوال بینایی کمک می‌کند.

 

ویتامین ب ۶

 

منگنز:

منگنز نقش مهمی در شکل گیری استخوان ها و بافت های همبند از قبیل تاندون ها، غضروف ها، ناخن ها و غیره ایفا می کند و عدم توازن میزان آن در بدن سبب بروز مشکلاتی از قبیل ساییدگی مفاصل، پوکی استخوان ها، ضعف تاندون ها و غیره می گردد.

منگنز برای فعالیت غدد تیروئید و آدرنال(فوق کلیوی) و تولید هورمون های مختلف مورد نیاز است، غدد تیروئید و آدرنال از مهمترین غدد بدن می باشند و هورمون های ترشح شونده توسط آن ها وظایف بسیار مهمی از قبیل تنظیم وزن و دمای بدن، تولید انرژی، تنظیم فشار خون و ضربان قلب، تنظیم سیستم گوارش و جنسی و صدها مورد دیگر ایفا می کنند.

منگنز باعث فعال شدن آنزیمی بنام پرولیداس(Prolidase) می شود، بدون این آنزیم بدن قادر به تولید کلاژن نمی باشد، کلاژن نوعی پروتئین است که ساختار بعضی از بافت های بدن مانند پوست از آن تشکیل شده است، با افزایش سن میزان کمتری کلاژن در بدن تولید شده که باعث افزایش چین و چروک پوست می گردد. منگنز کمک به جذب کلسیم و پیوند آن به استخوان ها و دندان ها و تمامی بافت های همبند به منظور ترمیم و حفظ سلامت آن ها می کند.

 

منگنز در بدن

 

منیزیم:

وجود منیزیم برای تنفس سلولی (که طی آن گلوکز در حضور اکسیژن انرژی آزاد می کند) ضروریست. منیزیم همچنین برای ساخت استخوان ها و حفظ سلامت آنها و نقل و انتقال یون های پتاسیم و کلسیم به داخل و خارج سلول موردنیاز است.

نقل و انتقال این یون ها برای هدایت پیام عصبی در سلول های عصبی، انقباض عضلات بدن و حفظ ضربان طبیعی قلب ضروریست. متابولیسم (سوخت و ساز) گلوکز در بدن طی واکنش های زنجیره ای متعددی صورت می گیرد که وجود منیزیم در آنها الزامیست.

در افرادی که مکرر دچار حملات میگرن می شوند احتمال کمبود منیزیم وجود دارد. مطالعات نشان داده که کمبود منیزیم مغز یکی از علت های مهم مکانیسم حملات میگرن است. در مطالعات آمده است که تمامی بیماران مبتلا به میگرن باید با منیزیم درمان شوند. منیزیم حتی برای درمان میگرن ناشی از قاعدگی نیز مفید است و علاوه بر این باعث کاهش دردهای دوران قاعدگی می شود.

​اسپاسم ها و گرفتگی های عضلانی از علایم قابل توجه کمبود منیزیم است. منیزیم برای حفظ سلامت عضلات ضروری است و با تحریک بازجذب کلسیم به حفظ عضلات قوی و جلوگیری از گرفتگی کمک می کند. همچنین منیزیم میزان جذب پتاسیم را به عنوان یک عنصر ضروری برای عملکرد مناسب عضلات افزایش می دهد و با مسدود کردن گیرنده های درد در مغز و سیستم عصبی به کاهش درد ماهیچه ها کمک می کند. اگر فردی هستید که زیاد دچار به ویژه کشش چشم، نیز ناشی از کمبود منیزیم باشد.

 

فواید منیزیم در زینک پلاس دوبیس

 


 

مشخصات کپسول زینک پلاس 15 دوبیس نوتریشن:

 • کمک به حفظ سلامت پوست، مو و ناخن
 • کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن
 • جلوگیری از ریزش مو
 • حاوی منگنز و منیزیم
 • حاوی ۱۵ میلی گرم زینک در هر کپسول
 • کمک به فرم گرفتن و استحکام ناخن
 • کمک به حفظ سلامت پروستات
 • کمک به درمان ناباروری در مردان

 

 


 

نحوه مصرف کپسول زینک پلاس دوبیس:

روزانه یک کپسول همراه با غذا استفاده شود.

 

 


 

ترکیبات کپسول زینک پلاس دوبیس (در هر کپسول):

نام ترکیب

مقدار

Zinc

15 mg

Vitamin A

1000 IU

Vitamin B6

10 mg

Manganese

1 mg

Magnesium

7.5 mg

 

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف زینک پلاس:

 • افرادی که مشکلات کلیوی و کبدی دارند زیر نظر پزشک استفاده نمایند.
 • لطفا بیش از دوز درمانی استفاده نگردد.
 • در صورت فراموشی یک دوز درمانی میزان مصرف دوز بعدی را دو برابر نکنید.
 • کسانی که نسبت به مواد بکار رفته در فرآورده حساسیت داشته باشند باعث عوارض گوارشی، کاهش اشتها و سردرد می شود.
 • در صورت استفاده از دوز بالا گاه باعث افزایش قوام مدفوع، تهوع، تشنگی، نفخ، کرامپ، کاهش اشتها، سردرد و خستگی می شود.
 • زینک با مکمل های آهن و کلسیم تداخل اثر دارد.
 • این فرآورده مکمل تغذیه ای می باشد و جهت تشخیص، پیشگیری و درمان نمی باشد.
 • در دمای زیر 30 درجه و دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

 

مشخصات کلی
مقدارکپسول: 100 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی2761245054242351
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد6262057205683

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات