منو
سبد خرید شما

کپسول کارنیتین ناترند 120 عددی | ال کارنتین با دوز بالا برای افزایش سوخت و ساز

کپسول کارنیتین ناترند 120 عددی | ال کارنتین با دوز بالا برای افزایش سوخت و ساز
ناموجود
کپسول کارنیتین ناترند 120 عددی | ال کارنتین با دوز بالا برای افزایش سوخت و ساز
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Nutrend Carnitine Compressed Caps - 120
 • بارکد: 859407317886
780,000 تومان
اشتراک گذاری در :

کارنیتین کامپرسد کپ ناترند:

کپسول کارنیتین از برند ناترند یک محصول جدید و با کیفیت است که حاوی ال کارنیتین از نوع تارتارات می باشد. این نوع ال کارنیتین به طور ویژه ای عملکرد سیستم سوخت و ساز بدن را افزایش داده و باعث افزایش انرژی و کاهش وزن می شود. هر کپسول ال کارنیتین ناترند حاوی 1324 میلی گرم کارنیتین است که دوز مجاز برای ورزشکاران حرفه ای دو کپسول در روز می باشد. در ادامه به نحوه عملکرد ال کارنیتین در بدن و تاثیرات مفید آن می پردازیم.

 

خرید مکمل ال کارنیتین ناترند در داروخانه آنلاین داروکالا


 

مشخصات کارنیتین نوترند:

 • افزایش انرژی
 • افزایش چربی سوزی
 • افزایش انرژی و توان جسمانی و تاخیر در بروز خستگی در ورزش‌های هوازی
 • موثر در بهبود عملکرد قلب و عروق در بیماران قلبی
 • جلوگیری از کوفتگی عضلات پس از تمرین شدید
 • کاهش وزن

 


 

نحوه مصرف مکمل کارنیتین ناترند:

1 کپسول صبح ناشتا، و 1 کپسول 60 دقیقه قبل از تمرین ورزشی مصرف کنید.

دوز پیشنهاد شده را افزایش ندهید.

خرید مکمل ال کارنیتین ناترند چربی سوز در داروخانه آنلاین داروکالا


 

ترکیبات کپسول الکارنیتین ناترند (در هر کپسول):

مقدار

نام ترکیب

1324 mg

L-Carnitine tartate

900  mg

of which carnitine

 


 

مکمل ال کارنیتین چیست؟

کارنیتین یک پروتئین طبیعی است که در گوشت و لبنیات وجود دارد، ولی بدن انسان هم می تواند در صورت نیاز آن را از ترکیب دو اسید آمینه ضروری متیونین و لیزین بسازد. کارنیتین به علت نقش مهمی که در سوخت و ساز و تامین انرژی سلولی دارد، ماده ای ضروری برای بدن به شمار می آید. اگرچه ال – کارنیتین و دی – کارنیتین یک فرمول شیمیایی دارند و تنها دو شکل متفاوت فضایی از کارنیتین هستند، با این حال وجود ال – کارنیتین برای بدن ضروری است، در حالی که دی – کارنیتین ماده ای سمی به شمار می آید. استیل ال – کارنیتین (Acetyl-L-Carnitine) هم مشتق دیگری از کارنیتین است که قابلیت عبور از سد خونی محافظ مغز و ورود به سلولهای مغزی را دارد و می تواند انرژی بیشتری را برای سلولهای مغزی تامین نماید.

 

ال کارنیتین با انتقال اسیدهای چرب به میتوکندری، نقش مهمی در تولید انرژی ایفا می‌کند. میتوکندری مانند موتوری در درون سلول‌های بدن عمل می‌کند و از طریق چربی سوزی، انرژی قابل‌مصرف تولید می‌کند. بدن انسان می‌تواند با استفاده از اسیدهای آمینه‌ی لیزین و متیونین، ال کارنیتین بسازد. البته برای تولید مقادیر کافی از ال کارنیتین به ویتامین C زیادی نیز نیاز داریم.

 


 

انواع ال کارنیتین چیست؟

D-کارنیتین:

این فرم غیر فعال کارنیتین منجر به کمبود کارنیتین در بدن انسان از طریق منع جذب دیگر فرم های قابل استفاده می گردد.


استیل-ال-کارنیتین:

این نوع کارنیتین اغلب ALCAR نامیده می شود و موثرترین نوع کارنیتین برای مغز انسان است. همچنین ممکن است برای درمان بیماری های عصبی مانند آلزایمر مورد استفاده قرار گیرد.


پروپیونیل-ال-کارنیتین:

این فرم از کارنیتین برای بیماری های مربوط به جریان خون مانند بیماری های عروقی و فشار خون بالا مناسب است. این حالت از طریق تولید نیتریک اسید که منجر به بهبود جریان خون می گردد ، کار می کند.


ال-کارنیتین ال-تارترات:

این مدل کارنیتین ، یکی از متداول ترین فرم های ال کارنیتین است که با توجه به سرعت جذب بالای آن ، در مکمل های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد و به کاهش دردهای عضلانی و ریکاوری کمک شایانی می کند.

برای اکثر ورزشکاران استیل-ال-کارنیتین و ال کارنیتین تارترات به طور کلی موثرتر عمل می کنند. با این حال باید سعی کنید ابتدا متوجه شوید که ال کارنتین چیست و متناسب با نیازها و اهداف شخصی خود ، مدل مورد نظر را انتخاب نمایید.

 

 

مکمل ال کارنیتین چیست را در داروکالا بخوانید

 

 

نقش اصلی ال کارنیتین در بدن، کمک به عملکرد میتوکندری و تولید انرژی است. ال کارنیتین به انتقال اسیدهای چرب به میتوکندری کمک می‌کند. میتوکندری جایی است که در آن این اسیدها برای تولید انرژی سوزانده می‌شوند. حدود ۹۸٪ از ذخایر ال کارنیتین بدن در ماهیچه‌ها یافت می‌شوند و مقادیر اندکی نیز در کبد و خون وجود دارند. ال کارنیتین به افزایش سلامت عمومی بدن کمک می‌کند و موجب افزایش رشد و سلامت میتوکندری (که نقش مهمی در پیشگیری از بیماری و پیری سالم دارد) می‌شود و چربی سوزی را افزایش می دهد. پژوهش‌های جدید مزایای احتمالی انواع مختلف کارنیتین را برای مشکلاتی مانند بیماری های قلبی و مغزی، نشان داده‌اند.

 

ال کارنیتین و کاهش وزن:

از نظر تئوری، استفاده از ال کارنیتین به‌عنوان مکمل کاهش وزن منطقی است. از آنجا که ال کارنیتین در انتقال هرچه بیشتر اسیدهای چرب به سلول‌ها و سوزاندن آنها برای تولید انرژی مفید است، موجب افزایش توانایی شما در سوزاندن چربی و کاهش وزن می‌شود.

 

مکمل ال کارنیتین برای لاغری در داروخانه آنلاین داروکالا

 
اثرات ال کارنیتین بر عملکرد مغز:

ال کارنیتین می‌تواند مزیت‌هایی برای عملکرد و سلامت مغز داشته باشد. بعضی از مطالعات انجام‌شده روی حیوانات نشان می‌دهند که استیل ال کارنیتین (ALCAR) در جلوگیری از کاهش توانایی‌های ذهنیِ ناشی از بالا رفتن سن مفید است و موجب بهبود نشانگرهای یادگیری (markers of learning) می‌شود. در مطالعاتی با نمونه‌ی انسانی نیز مصرف روزانه‌ی استیل ال کارنیتین موجب وارونه شدن روند کاهش عملکرد مغزی ناشی از آلزایمر و سایر بیماری های مغزی شد. همچنین مشخص شده است که استیل ال کارنیتین فواید مشابهی برای عملکرد کلی مغز سالمندانی دارد که مبتلا به آلزایمر یا سایر بیماری‌های مغزی نیستند.

 

سلامت قلب:

بعضی از مطالعات نشان داده‌اند که مصرف مکمل‌های ال کارنیتین برای کاهش فشارخون و فرآیندهای التهابی مرتبط با بیماری‌های قلبی مفید هستند. در یکی از این مطالعات شرکت‌کنندگان روزانه ۲ گرم استیل ال کارنیتین مصرف کردند که موجب کاهش فشار خون سیستولیک (که شاخص مهمی برای سلامت قلب و خطر بیماری است) به‌میزان تقریبا ۱۰ میلی‌متر جیوه در آنها شد.

همچنین پژوهش‌ها نشان داده‌اند که ال کارنیتین موجب بهبود حال بیماران مبتلا‌ به اختلالات قلبی شدیدی مانند بیماری قلبی کرونر (coronary heart disease) و نارسایی مزمن قلبی می‌شود. در مطالعه‌ی ۱۲ ماهه‌ای که در آن شرکت‌کنندگان از مکمل‌های ال کارنیتین استفاده می‌کردند، کاهش نارسایی قلبی و مرگ‌ومیر مشاهده شد.

 

تأثیر ال کارنیتین بر عملکرد ورزشی:

شواهد قطعی و یکسانی درمورد اثرات ال کارنیتین روی عملکرد ورزشی وجود ندارد. ولی در چند مطالعه که در آنها شرکت‌کنندگان مکمل‌های ال کارنیتین را در دوزهای بالاتر یا برای دوره‌های طولانی‌تری مصرف کرده بودند، اثرات خفیفی مشاهده شد. ممکن است که فواید ال کارنیتین غیرمستقیم باشد و نمایان شدن آنها هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد. ال کارنیتین با مکمل‌هایی مانند کافئین یا کراتین (که مستقیما عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشند) متفاوت است. ال کارنیتین برای موارد زیر مفید است:

 •     ریکاوری: ال کارنیتین ریکاوری ورزشی را بهبود می‌دهد.
 •     تأمین اکسیژن ماهیچه‌ها: ال کارنیتین میزان اکسیژنی را که به عضلات می‌رسد، افزایش می‌دهد.
 •     افزایش استقامت: ال کارنیتین جریان خون و تولید اکسید نیتریک را افزایش می‌دهد و در رفع خستگی مؤثر است.
 •     درد عضلانی: ال کارنیتین موجب کاهش درد عضلانی پس از ورزش می‌شود.
 •     تولید گلبول قرمز خون: ال کارنیتین موجب افزایش تولید گلبول قرمز خون می‌شود که اکسیژن را به تمام قسمت‌های بدن و ماهیچه‌ها انتقال می‌دهد.

 


 

توصیه و هشدار مصرف کپسول کارنیتین ناترند 120 عددی:

 • دوز پیشنهاد شده را افزایش ندهید.
 • این محصول برای کودکان زیر 15 سال، خانم های باردار و شیرده مناسب نیست.
 • دور از دسترس کودکان، در دمای کمتر از 25 درجه سانتی گراد و به دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری شود.
 • در صورت ابتلا اختلالات کلیوی یا بیماری سرع فقط با نظر پزشک این محصول را مصرف نمایید
 • این فرآورده جهت تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری نیست.
 • استفاده از ال کارنیتین در مبتلایان به اختلالات تشنج توصیه نمی شود.
 • چنانچه هر داروی دیگری مصرف می کنید، قبل از مصرف این فرآورده با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
مشخصات کلی
مقدارکپسول: 120 عدد
سن مصرفبالای 15 سال
کد بهداشتی23502011111210
کشور سازندهجمهوری چک
بارکد8594073178862
سایر توضیحاتتعداد سروینگ: 60

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات