منو
سبد خرید شما

محلول د3 لیپوزومال کیور ساپورت | 60 میل | بهبود سلامت استخوان و افزایش جذب کلسیم

محلول د3 لیپوزومال کیور ساپورت | 60 میل | بهبود سلامت استخوان و افزایش جذب کلسیم
ناموجود
محلول د3 لیپوزومال کیور ساپورت | 60 میل | بهبود سلامت استخوان و افزایش جذب کلسیم
  • موجودی: ناموجود
  • مدل: Cure Support Liposomal D3 Liquid 60 ml
  • بارکد: 626085320024
38,100 تومان
اشتراک گذاری در :

ویتامین د 3 (Vitamin D3):

ویتامین D3 یکی از دو نوع مهم ویتامین دی است. فواید ویتامین دی ۳ و نقش مهم این ویتامین در اعمال حیاتی بدن با پیشرفت علم و انجام مطالعات بیشتر در حال شناخته شدن است. زمانی که در معرض نور آفتاب قرار بگیرید، ویتامین D3 به طور طبیعی در پوست ساخته می‌شود. با وجود اینکه این ماده به نام ویتامین شناخته می‌شود، دی ۳ درون بدن به هورمون تبدیل می‌شود و در جریان خون به گردش در می‌آید تا به جذب کلسیم و فسفری که در منابع غذایی هضم شده درون بدن وجود دارد، کمک کند.

 

 

ویتامین د3 چیست را در داروخانه آنلاین داروکالا بخوانید

 

 

ویتامین دی در دو شکل ظاهر می‌شود: ویتامین دی ۲ یا ergocalciferol و ویتامین دی ۳ یا cholecalciferol. تفاوت اصلی این دو در منها و نحوه ساختشان است. ویتامین دی ۲ توسط گیاهان ساخته می‌شود ولی ویتامین D3 بیشتر در انسان و حیوان دیده شده است و نسخه فعال آن به طور طبیعی در پوست بدن تولید می‌شود و آن هم زمانی که در زیر نور آفتاب قرار گیرد.

تولید ویتامین دی ۲ ارزان‌تر و ساده‌تر است و زمانی که می‌بینید برخی از خوراکی‌ها مانند غلات و آب پرتقال غنی از ویتامین دی است، در بیشتر مواقع از ویتامین دی ۲ استفاده شده است و در واقع به عنوان منبع کم کیفیت ویتامین دی به شمار می‌رود.

با وجود اینکه هر دو نوع ویتامین دی برای بدن لازم است، دی ۳ به عنوان منبع با کیفیت ویتامین دی شناخته می‌شود و برای سلامت بدن اهمیت بیشتری دارد. از آنجایی که منبع این نوع ویتامین در جانوران وجود دارد، برای افراد گیاه‌خوار و وگان تأمین سطح مورد نیازشان از طریق رژیم غذایی دچار مشکل می‌شود.

 

تفاوت ویتامین د 3 و ویتامین د2 را در داروکالا بخوانید


 

عوارض کمبود ویتامین D3 چیست؟

بارزترین نشانه‌های کمبود ویتامین D3 احساس ناراحتی در استخوان‌ها و ضعف ماهیچه است. عوارض کمبود ویتامین D3 در کودکان به شکل آسم و تنگی نفس و در افراد پیر به شکل کم شدن عملکرد شناختی خود را بروز می‌دهد. رژیم‌های سخت گیاهخواری و یا خام خواری، یکی از رایج‌ترین دلایل کاهش ویتامین دی۳ است به این دلیل که چربی حیوانی که در لبنیات به میزان کافی وجود دارد، یکی از منابع خوب ویتامین دی محسوب می‌شود. همچنین در صورتی که کمتر در نور خورشید قرار دارید، ساعات بیشتری از روز را در فضای بسته سپری می‌کنید و یا شهر زندگی‌تان اغلب ابری و بارانی است، ممکن است دچار کمبود ویتامین D3 باشید.

تأثیر ویتامین D3 با مصرف ویتامین دی ۳ و قرص‌های مکمل بر روی حفظ سلامت دندان‌ها دیده می‌شود همچنین با ایفای نقش ویتامین D3 در بدن، کمک می‌کند تا استخوان‌ها سختی معمول خود را به شکل طبیعی حفظ کنند.

زمانی که میزان مورد نیاز ویتامین دی در بدن وجود داشته باشد، سلامت سیستم عصبی تضمین می‌شود. همچنین بر اساس مطالعاتی که انجام شده، گفته شده است که رابطه‌ای بین بیماری آلزایمر و کمبود ویتامین دی وجود دارد. البته نمی‌توان به طور قطعی گفت که میزان کافی از ویتامین دی، از بیماری آلزایمر جلوگیری می‌کند ولی باید گفت حدود ۹۰ درصد از افراد دارای این بیماری، دارای میزان پایینی از ویتامین دی هستند.

 

 

منابع غذایی ویتامین د یا ویتامین دی


 

کلسیم و ویتامین D:

کلسیم برای ساخت و استحکام‌بخشی به دندان و استخوان‌های به کار می‌رود و برای رشد و تراکم استخوان ضروری است. کلسیم می‌تواند درون بافت‌های بدن ذخیره شود تا در زمان نیاز، مورد استفاده قرار گیرد. همچنین این عنصر با انتقال پیام‌های عصبی به مغز، در تولید هورمون‌های بدن نقش دارد. تقریباً ۹۹% از ذخیره ویتامین دی بدن شما، برای تنظیم کلسیم بدن استفاده می‌شود و بخش باقی مانده آن برای تقویت سیستم ایمنی و قدرت ماهیچه‌های بدن به کار می‌رود.

 

ویتامین دی به غیر از تنظیم میزان کلسیم و فسفر خون، مزایای دیگری نیز در حفظ سلامت کلی بدن دارد.  ویتامین دی در عملکرد صحیح سیستم ایمنی شراکت دارد و در فرآیند تقسیم سلولی نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند. همچنین حفاظت از استخوان و دندان‌ها را بر عهده می‌گیرد. ویتامین دی برای رشد کودکان مفید است و در شکل‌گیری استخوان‌ها و همچنین سیستم ایمنی تأثیرگذار است بنابراین کمبود ویتامین D3 در بدن کودکان اهمیت بسیار بالایی دارد و باید سریع پیگیری شود. همچنین کمبود ویتامین D3 در بارداری علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای مادر، برای سلامت جنین و استحکام استخوان‌های او خطرآفرین است.

 

 

ویتامین دی چیست را در داروخانه اینترنتی داروکالا بخوانید


 

محلول خوراکی ویتامین د3 لیپوزومال:

شربت D3 لیپوزومال کیورساپورت به حفظ استخوان های نرمال، عملکرد عضلات طبیعی، دندان های نرمال و عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن کمک می کند. برای جذب چربی D3 برای دستیابی به نتیجه مؤثر لازم است. بنابراین استفاده از ترکیب D3 و لیپوزومها بهترین راه برای افزایش سطح D3 شما است.

لیپوزومال ویتامین D3 در برابر اسیدهای معده مقاوم است و در ضمن محافظ G.I پایین شما ، مولکول ویتامین D3 را از تخریب اکسیداتی و محافظت می کند. در نتیجه ، نارسایی معده یا اسهال مرتبط با دستگاه از بین می رود.

مطالعات جدید نشان می دهد کمبود ویتامین D3 علاوه بر کاهش تراکم استخوانی تاثیردارد و در نتیجه باعث افزایش شکستگی ها و پوکی استخوان می شود، می تواند در عملکرد سیستم ایمنی نیز تاثیر داشته باشد و احتمال بروز برخی بیماری های خود ایمنی مانند ام اس را افزایش دهد.

 


مشخصات محلول D3 لیپوزومال کیور ساپورت:

- ویتامین د۳ در عملکرد طبیعی سیستم ایمنی مشارکت دارد.
- افزایش جذب کلسیم
- حفظ سلامت استخوان و دندان

 


نحوه مصرف محلول لیپوزومال د3 کیور ساپورت:

- کودکان 1 تا 10 سال روزانه 2 میلی لیتر ،
- بزرگسالان 3 میلی لیتر در یک لیوان آب یا آبمیوه ، و یا طبق دستور پزشک.
- قبل از مصرف تکان دهید.
- در صورت نیاز به همراه آب یا آبمیوه مصرف شود.
- برای مصرف دوز صحیح از قطره چکان یا پیمانه مدرج استفاده گردد.
- هر 1 میلی لیتر حاوی 25 میکروگرم یا 1000 واحد بین المللی ویتامین د3 می باشد.

 


 

ترکیبات محلول ویتامین د3 لیپوزومال ( در هر 3 میلی لیتر):

نام ترکیب

مقدار

Vitamin D3

75 mcg, 3000 IU

 


 

توصیه و هشدار مصرف محلول د3 لیپوزومال کیور ساپورت:

- دور از دسترس کودکان و در جای خشک و خنک نگه داری شود.
- بیش از میزان توصیه شده مصرف نکنید.
- پس از باز کردن در یخچال نگهداری شود و تا دو ماه مصرف گردد.
- قبل از مصرف خوب تکان دهید.
- این فراورده جهت تشخیص ،درمان پیشگیری از بیماری ها نمی باشد.
- دور از رطوبت و نور نگهداری شود.

- این محصول حاوی سویا می باشد و کسانی که به سویا حساسیت دارند از مصرف آن خودداری کنند.

مشخصات کلی
مقدار60ml
سن مصرفبالای 1 سال
کد بهداشتی5201099783657835
کشور سازندهایران تحت لیسانس کیو ساپورت هلند

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
برچسب ها: ویتامین د3

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات