منو
سبد خرید شما

ام سی تی اویل لیکو الی ابیان فارمد | حاوی روغن ام سی تی برای سلامت بدن

شربت لیکو الی ابیان فارمد
شربت لیکو الی ابیان فارمد
ناموجود
شربت لیکو الی ابیان فارمد
شربت لیکو الی ابیان فارمد
شما میتوانید محصول روغن ام سی تی اویل سیمرغ دارو | افزایش انرژی و حفظ سلامت عمومی بدن را به عنوان محصول جایگزین خریداری نمائید.
ام سی تی اویل لیکو الی ابیان فارمد | حاوی روغن ام سی تی برای سلامت بدن
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Abian Pharmed Liqo Oli MCT Oil - 250ml
 • SKU: 4179
 • بارکد: 626943860034
200,000 تومان
اشتراک گذاری در :

ام سی تی اویل یا شربت لیکو الی ابیان فارمد Abian Pharmed Liqo Oli MCT Oil حاوی روغن ام سی تی برای بهبود عملکرد بدن از جمله دستگاه گوارش است. ام سی تی اویل خواص بیشماری در بدن دارد. ام سی تی اویل از مخلوط تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط تشکیل شده است که میتواند به افراد مبتلا به سوء تغذیه یا مشکلات متابولیسم اسید کمک کند.  

 

روغن ام سی تی اویل لیکو الی همچنین یک مکمل مناسب برای افزایش انرژی بدن و استقامت بیشتر بدن است. این ویژگی روغن ام سی تی اویل باعث شده تا این ماده در ورزشکاران نیز یک ماده محبوب به شمار بیاید. چرا که ام سی تی اویل حاوی مقادیر بالایی از کالری است که می تواند به افزایش انرژی بدن کمک شایانی کرده و خستگی را به تعویق بیاندازد. به طوری که هر 100 میلی لیتر از روغن ام سی تی اویل لیکو الی ابیان فارمد می تواند انرژی معادل با 800 کیلوکالری را برای شما فراهم کند. این نشان از قدرت بالای این ماده در افزایش انرژی بدن دارد.  

 

روغن ام سی تی اویل لیکو الی ابیان فارمد، یک ام سی تی اویل خالص است که از نارگیل استخراج شده است. ام سی تی اویل همانطور که ذکر شد برای مشکلات گوارشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول می تواند در مشکلات و بیماری های مرتبط با سوء جذب چربی، کاهش وزن و کمک به کنترل اشتها کمک کننده باشد.  همچنین روغن ام سی تی اویل لیکوالی همچنین برای برطرف کرده یبوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد. 

 

محصولات لاغری و کاهش وزن را مشاهده کنید. 

ام سی تی اویل

 


 

مشخصات شربت لیکو الی ابیان فارمد:

 • قابل استفاده به عنوان منبع انرژی در رژیم کتوژنیک
 • مناسب برای بیماران مبتلا به سیستیک فیبروز
 • بهبود بیماری های مزمن کبدی با عدم توانایی هضم و جذب اسیدهای چرب بلند زنجیر
 • قابل استفاده در رژیم کتوژنیک کودکان مبتلا به اوتیسم برای بهبود علائم بیماری
 • قابل افزودن به رژیم غذایی بیماران مبتلا به صرع برای کنترل بیماری
 • کمک به کاهش سطح تری گلیسیرید خون
 • کمک به حفظ وزن پس از جراحی روده
 • بهبود دهنده مشکلات و بیماری های مرتبط با سوء جذب چربی
 • کاهش سطح لاکتات در ورزشکاران

روغن ام سی تی اویل در داروکالا

 


 

نحوه مصرف شربت لیکو الی ابیان فارمد:

لیکو الی جهت مصرف خوراکی طراحی شده و باید طبق تجویز پزشک یا متخصص تغذیه استفاده شود. 

 

 


 

ترکیبات ام سی تی اویل ابیان فارمد (در هر 100 میلی لیتر):

نام ترکیب

مقدار

Energy

880.2 Kcal

Fat

97.8 g

Fatty Acid

g/100 g

Caprolic acid (C6:0)

<0.1

Caprylic acid (C8:0)

68.391

Capric acid (C10:0)

29.398

 

 

 


 

مزایای احتمالی روغن MCT چیست؟

تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط نوعی چربی هستند که در برخی روغن ها و محصولات لبنی یافت می شوند. روغن MCT مکملی است که از این چربی ها ساخته شده است. اما مزایای بالقوه روغن MCT برای سلامتی چیست؟

بسیاری از مقالات در گردش استفاده از روغن MCT را توصیه می کنند. آنها ادعا می کنند که می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند و چندین فواید دیگر نیز دارد. نوشته زیر مزایای سلامتی روغن MCT را که توسط شواهد علمی تأیید شده است، بررسی می کند. 

روغن MCT یک مکمل غذایی است که از چربی‌های MCT تشکیل شده است، این چربی‌ها در روغن نارگیل، روغن هسته خرما و محصولات لبنی یافت می‌شوند. روغن MCT عمدتا توسط افرادی که به دنبال کاهش وزن یا افزایش استقامت در طول تمرین هستند استفاده می شود. برخی از حامیان روغن MCT همچنین ادعا می کنند که می تواند توانایی تفکر را بهبود بخشد و همچنین به انواع مختلف زوال عقل کمک کند.

 

ام سی تی اویل

MCT چیست و چرا با سایر چربی ها متفاوت است؟ (حتما بخوانید)

چربی ها از زنجیره ای از اتم های کربن تشکیل شده اند و بیشتر چربی های موجود در رژیم غذایی افراد از 13 تا 21 اتم تشکیل شده است. اینها اسیدهای چرب با زنجیره بلند نامیده می شوند. در مقابل، اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه از 6 یا کمتر از 6 اتم کربن تشکیل شده اند.

MCT ها به تری گلیسیریدهای با زنجیره متوسط اشاره دارد که در وسط دو نوع دیگر قرار دارند. طول آنها متوسط است و از 6 تا 12 اتم کربن تشکیل شده است. MCT ها در روغن نارگیل یافت می شوند و توسط بدن به روشی متفاوت از اسیدهای چرب با زنجیره بلند پردازش می شوند. برخلاف سایر چربی ها، آنها مستقیماً از روده به کبد می روند و از آنجا به عنوان منبع انرژی استفاده می شوند یا به کتون تبدیل می شوند. کتون ها موادی هستند که وقتی کبد مقدار زیادی چربی را تجزیه می کند تولید می شوند و مغز می تواند به جای گلوکز یا قند از آنها برای انرژی استفاده کند.

از آنجایی که کالری موجود در MCT ها به سرعت مورد استفاده قرار می گیرد، احتمال کمتری دارد که به عنوان چربی ذخیره شوند. این اصل اساس رژیم کتوژنیک است که بسیاری از مردم معتقدند که روشی موثر برای کاهش وزن است.

 

فواید ام سی تی اویل

مزایای بالقوه روغن MCT برای سلامتی:

چندین مزیت بالقوه برای سلامتی روغن MCT وجود دارد. برخی از این ها توسط شواهد علمی پشتیبانی می شوند، در حالی که برخی دیگر هنوز ثابت نشده اند. هر مزیت بالقوه و شواهد موجود آن در زیر بررسی شده است:

 

عملکرد بهتر مغز و حافظه:

بنیاد کشف داروی آلزایمر، مزایا و معایب MCT ها را در رابطه با عملکرد مغز و حافظه و همچنین فواید بالقوه آنها برای مبتلایان به بیماری آلزایمر گزارش کرده است. یک بررسی در سال 2016 نشان می‌دهد که در سه مطالعه، جذب کتون‌ها توسط مغز در افراد مبتلا به آلزایمر مانند افراد سالم بود. در مقابل، جذب مغز گلوکز در افراد مبتلا به آلزایمر نسبت به افراد سالم ضعیف‌تر بود.

بررسی‌کنندگان همچنین خاطرنشان می‌کنند که کتوز تأثیر کمی بر توانایی تفکر افراد مبتلا به آلزایمر دارد. کتوز زمانی است که مغز به جای گلوکز از کتون ها برای انرژی استفاده می کند. تحقیقات بیشتری لازم است تا با اطمینان بگوییم که MCT یا روغن MCT می تواند عملکرد مغز و حافظه را بهبود بخشد. با این حال، تحقیقات اولیه امیدوارکننده است و علاقه فزاینده ای به استفاده از MCTs در این زمینه وجود دارد.

 

افزایش انرژی و افزایش استقامت:

حامیان روغن MCT ادعا می کنند که می تواند به افزایش انرژی فرد و بهبود استقامت آنها در هنگام تمرین کمک کند. مطالعه‌ای در سال 2009 نشان داد که مصرف غذاهای غنی از MCT به جای چربی‌های با زنجیره طولانی‌تر، مدت زمانی را که ورزشکاران تفریحی می‌توانند ورزش‌های با شدت بالا را تحمل کنند، بهبود می‌بخشد. این شواهد دلگرم کننده است، اما برای نتیجه گیری قطعی که MCTs یا روغن MCT می تواند استقامت ورزش را بهبود بخشد، بسیار محدود است، همانطور که یک مطالعه در سال 2010 اشاره می کند.

 

mct oil

کاهش وزن و بهبود مدیریت وزن:

ادعای رایجی که طرفداران روغن MCT دارند این است که به کاهش وزن کمک می کند. این منطقه بیشتر توسط دانشمندان مورد مطالعه قرار گرفته است. یک مطالعه در سال 2003 نشان داد که MCT ها کالری و چربی سوزانده شده توسط مردان دارای اضافه وزن را افزایش می دهند. نتیجه گیری شد که MCT ها ممکن است در پیشگیری از چاقی و تحریک کاهش وزن مفید باشند.

یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که MCT ها منجر به افزایش بیشتر هورمون هایی می شود که اشتها را کاهش می دهد و باعث می شود فرد احساس سیری کند. این در مقایسه با چربی های با زنجیره بلندتر بود. شواهد نشان می دهد که MCT ها ممکن است نقش مهمی در کاهش وزن و مدیریت داشته باشند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که مطالعات MCT ها را به عنوان یک نوع چربی رژیم غذایی به جای مکمل های روغن MCT به طور خاص بررسی کرده اند.

 

 

کاهش کلسترول:

ام سی تی اویل ها همچنین ممکن است نقشی در کمک به محافظت از سلامت قلب با کاهش کلسترول داشته باشند. یک مطالعه در سال 2009 که بر روی 40 زن انجام شد، نشان داد که مصرف روغن نارگیل باعث کاهش کلسترول بد و بهبود کلسترول خوب می شود. مقایسه با روغن سویا بود و در کنار یک رژیم غذایی کنترل شده با کالری مصرف شد.

از آنجایی که روغن ام سی تی در MCT های موجود در روغن نارگیل زیاد است، احتمالاً سطح کلسترول را نیز بهبود می بخشد. با این حال، از آنجایی که این مطالعه به طور خاص به روغن MCT نگاه نکرده است، این را نمی توان با قطعیت گفت.

 

 

کاهش سطح قند خون:

MCT ها همچنین ممکن است به بهبود سطح قند خون کمک کنند و نقش بالقوه ای در مدیریت دیابت داشته باشند. یک مطالعه در سال 2007 نشان داد که MCT باعث بهبود عوامل خطر دیابت از جمله مقاومت به انسولین در گروه کوچکی از شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع 2 می شود.

 

 

MCT ها مزایای سلامتی بالقوه زیادی دارند و مصرف مکمل های روغن MCT نیز ممکن است مفید باشد. در حالی که MCT ها ممکن است منجر به کاهش وزن چشمگیر نشوند، ممکن است بتوانند در مدیریت کلی وزن نقش داشته باشند. آنها همچنین ممکن است به افزایش انرژی و استقامت کمک کنند،  تعداد فزاینده ای از تحقیقات همچنین نشان می دهد که MCT ها ممکن است توانایی فرد را برای تفکر و مبارزه با اثرات شرایطی مانند آلزایمر بهبود بخشد. اما این حوزه ای است که نیاز به مطالعه بیشتر دارد.

شایان ذکر است که مصرف MCT ها از منابع غذایی ممکن است به این معنی باشد که فرد نسبت به مصرف مکمل های روغن MCT از مزایای تغذیه ای بیشتری برخوردار می شود.

 

روغن ام سی تی اویل لیکو الی ابیان فارمد

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف ام سی تی اویل:

 • در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز خود مشورت نمایید.
 • عوارض جانبی لیکو اُلی می‌تواند شامل درد شکم، اسهال و ناراحتی معده شود.
 • در صورت مشاهده هرگونه عارضه جانبی، مصرف لیکو اُلی را قطع و با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
 • لیکو اُلی تحت نظارت دقیق پزشک یا متخصص تغذیه استفاده شود.
 • لیکو اُلی به‌عنوان تنها منبع تغذیه، کافی و مناسب نیست.
 • لیکو اُلی فقط برای استفاده خوراکی است و برای استفاده روده‌ای و تزریقی مناسب نیست.
 • لیکو اُلی را باید به آرامی وارد رژیم غذایی کنید زیرا جذب آن سریع بوده و ممکن است باعث بروز مشکلاتی مانند اسهال یا استفراغ شود.
 • در صورت مصرف همزمان لیکو اُلی با سایر فرآورده‌ها یا داروهای دیگر، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز خود مشورت نمایید
 • کسانی که به روغن نارگیل حساسیت دارند از مصرف لیکو اُلی خودداری کنند.
 • در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری کنید.
 • پس از هر بار مصرف، درب آن را به خوبی ببندید.
 • در محیطی خشک و به دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید.

 

مشخصات کلی
مقدارشربت: 250 میلی لیتر
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی23866088057041
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد626943860034

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
برچسب ها: ام سی تی اویل ,

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات