منو
سبد خرید شما

کپسول گابا فورت ای | کمک به کاهش استرس و افزایش آرامش

کپسول گابا فورت ای
کپسول گابا فورت ای
ناموجود
کپسول گابا فورت ای
کپسول گابا فورت ای
کپسول گابا فورت ای | کمک به کاهش استرس و افزایش آرامش
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Forte E Gaba 500mg - 30 Caps
 • SKU: 4109
 • بارکد: 626415260268
114,500 تومان
اشتراک گذاری در :

کپسول گابا فورت ای Forte E Gaba 500mg مکملی برای افزایش آرامش و همچنین کاهش استرس از سری محصولات فورت ای است. کپسول گابا فورت ای در هر کپسول خود حاوی 500 میلی گرم گابا یا گاما آمینوبوتریک اسید است که تاثیر مستقیمی بر سیستم عصبی مرکزی می گذارد. 

 

گابا یک انتقال دهنده عصبی مهاری است. توانایی سلول عصبی برای دریافت، ایجاد یا ارسال پیام های شیمیایی به سلول های عصبی دیگر را کاهش می دهد. بسیاری از شرایط پزشکی با تغییر سطوح GABA مرتبط هستند. گابا فورت ای با کاهش حساسیت سلول های عصبی می تواند باعث کاهش درد شود و باعث ایجاد آرامش در سیستم عصبی بدن شود. 

علاوه بر گابا ویتامین ب6 نیز در ترکیب کپسول گابا فورت ای دیده می شود که این ویتامین نیز تاثیر بسزایی در سیستم عصبی بدن ایفا می کند. ویتامین B6 موجود در گابا فورت ای به ایجاد انتقال دهنده های عصبی کمک می کند که پیام رسان های شیمیایی مهم در مغز هستند. همچنین به تنظیم مصرف انرژی در مغز کمک می کند. ویتامین ب6 همچنین به تحریک تولید گابا در بدن نیز کمک کرده و جذب بهتر گابا در بدن را فراهم می کند. 

 

گابا فورت ای رایج ترین انتقال دهنده عصبی بازدارنده در سیستم عصبی مرکزی شما است. انتقال دهنده های عصبی بازدارنده از پیام های شیمیایی جلوگیری یا مسدود می کنند و تحریک سلول های عصبی در مغز شما را کاهش می دهند. این عملکرد کپسول گابا فورت ای باعث ایجاد حس آرامش و کاهش استرس و اضطراب خواهد شد. 

 

مکمل های تقویت حافظه و اعصاب را مشاهده کنید. 

کپسول گابا فورت ای

 


 

مشخصات کپسول گابا فورت ای:

 • کمک به کاهش استرس و اضطراب
 • کمک به آرامش ذهنی 
 • کمک به کاهش درد های عصبی
 • حاوی ویتامین ب 6 برای تقویت سیستم عصبی
 • مکمل آرامبخش
 • کمک به خواب بهتر

 

 


 

نحوه مصرف کپسول گابا فورت ای:

بزرگسالان، روزانه 1 عدد کپسول را با میزان کافی آب مصرف نمایند. 

 

 


 

ترکیبات کپسول گابا فورت ای (در هر کپسول):

نام ترکیب

مقدار

Gaba (Gamma Aminobutyric Acid)

500 mg

Vitamin B6 ( Pyridoxine )

2 mg

 

 


 

گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) چیست؟

گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) یک انتقال دهنده عصبی، یک پیام رسان شیمیایی در مغز شما است. با مسدود کردن سیگنال های خاص در سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) مغز شما را به آرامش می رساند. گابا به دلیل ایجاد یک اثر آرام بخش شناخته شده است. تصور می شود که نقش مهمی در کنترل بیش فعالی سلول های عصبی مرتبط با اضطراب، استرس و ترس دارد. دانشمندان همچنین گابا را یک انتقال دهنده عصبی اسید آمینه غیر پروتئینی می نامند.

 

 

اسید گاما آمینوبوتیریک (GABA) چگونه کار می کند؟

GABA رایج ترین انتقال دهنده عصبی بازدارنده در سیستم عصبی مرکزی شما است. انتقال دهنده های عصبی بازدارنده از پیام های شیمیایی جلوگیری یا مسدود می کنند و تحریک سلول های عصبی در مغز شما را کاهش می دهند.

انتقال دهنده های عصبی عموماً به یک روش کار می کنند. آنها پیام رسان های شیمیایی هستند که پیام ها را از یک سلول عصبی در مغز به سلول دیگر منتقل می کنند. بین هر سلول عصبی مقدار کمی فضای پر از مایع به نام سیناپس وجود دارد. انتقال دهنده های عصبی باید پیام خود را از طریق این سیناپس منتقل کنند و سپس روی سلول عصبی بعدی فرود بیایند و به گیرنده های خاصی متصل شوند (مانند کلیدی که فقط می تواند در قفل شریک خود جا شود و کار کند).

دو نوع گیرنده گابا روی سلول های عصبی وجود دارد - GABA-A و GABA-B. اگرچه آنها به روش‌های مختلفی کار می‌کنند، اما وقتی GABA به این گیرنده‌ها متصل می‌شود، نتیجه این است که آنها پاسخ‌دهی سلول عصبی را کاهش می‌دهند. این بدان معنی است که GABA به عنوان یک انتقال دهنده عصبی بازدارنده، توانایی یک سلول عصبی را برای دریافت، ایجاد یا ارسال پیام های شیمیایی به سلول های عصبی دیگر کاهش می دهد.

گابا چیست و چگونه کار می کند

 

مزایای سلامتی گابا چیست؟

تصور می شود که GABA با کند کردن برخی از عملکردهای مغز می تواند:

 •      استرس را کاهش می دهد.
 •      اضطراب را از بین می برد.
 •      به بهبود خواب کمک میکند.

 

 

رابطه گابا با گلوتامات چیست؟

گابا و گلوتامات مانند یک کلید "روشن" و "خاموش" عمل می کنند. آنها به روش های مخالف کار می کنند. GABA انتقال دهنده عصبی بازدارنده اصلی در مغز شما است که از انتقال پیام های شیمیایی از سلول عصبی به سلول عصبی جلوگیری می کند. از سوی دیگر، گلوتامات، انتقال دهنده عصبی تحریک کننده اصلی در مغز شما است که اجازه می دهد پیام های شیمیایی از سلول عصبی به سلول عصبی منتقل شود.

برای داشتن عملکرد صحیح مغز، باید تعادل ظریفی بین اثرات مهاری GABA و اثرات تحریکی گلوتامات حفظ شود. GABA همچنین با یک انتقال دهنده عصبی دیگر، سروتونین، کار می کند. در واقع، بسیاری از انتقال‌دهنده‌های عصبی با هم و علیه یکدیگر کار می‌کنند و برای دستیابی به عملکرد مناسب بدن و مغز باید یک رابطه مشخص را حفظ کنند. گابا در واقع از گلوتامات به دنبال واکنش با آنزیم گلوتامیک اسید دکربوکسیلاز ساخته می شود.

 

خرید مکمل گابا

چه شرایط پزشکی با تغییرات در سطح GABA مرتبط است؟

تصور می‌شود که برخی از شرایط عصبی و سلامت روان مربوط به زمان‌هایی هستند که فعالیت پیام‌رسانی GABA ("سیگنال") در تعادل نیست و آنطور که باید کار می‌کند. کاهش فعالیت GABA ممکن است به موارد زیر کمک کند:

 •      اضطراب و اختلالات خلقی.
 •      روان‌گسیختگی.
 •      اختلال طیف اوتیسم.
 •      افسردگی.
 •      صرع، تشنج.

 

سایر شرایط پزشکی مرتبط با عدم تعادل GABA عبارتند از:

     کمبود پیریدوکسین این یک بیماری نادر است که در آن ویتامین ب6 مورد نیاز برای ساخت GABA در دسترس نیست. معمولاً در دوران نوزادی باعث تشنج مکرر می شود. تشنج ها به طور موفقیت آمیزی با داروهای ضد تشنج درمان نمی شوند، اما به مکمل های ویتامین پاسخ می دهند.

 •      آنسفالوپاتی کبدی.
 •      بیماری هانتینگتون
 •      دیستونی و اسپاستیسیتی.
 •      پرخوابی (خواب آلودگی بیش از حد در طول روز یا زمان بیش از حد برای خوابیدن).

 

 

آیا گابا در غذا وجود دارد؟

گابا در برخی از غذاهای تخمیر شده از جمله کیمچی، میسو و تمپه وجود دارد. همچنین در چای سبز، سیاه و اولانگ یافت می شود. سایر غذاهایی که حاوی گابا هستند یا تولید آن را در بدن شما افزایش می دهند عبارتند از: برنج قهوه ای، سویا و لوبیا آدزوکی، شاه بلوط، قارچ، گوجه فرنگی، اسفناج، کلم بروکلی، کلم، گل کلم، کلم بروکسل، دانه های جوانه زده و سیب زمینی شیرین.

 

 

خلاصه ای از گابا:

گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) رایج ترین انتقال دهنده عصبی مهاری در سیستم عصبی مرکزی شما است. GABA توانایی یک سلول عصبی را برای دریافت، ایجاد یا ارسال پیام های شیمیایی به سلول های عصبی دیگر کاهش می دهد. گابا به دلیل ایجاد یک اثر آرام بخش شناخته شده است. تصور می شود که نقش مهمی در کنترل اضطراب، استرس و ترس دارد. کاهش سطح گابا با چندین بیماری عصبی و سلامت روان و همچنین سایر شرایط پزشکی مرتبط است. افزایش سطح GABA ممکن است به درمان فشار خون بالا، دیابت و بی خوابی کمک کند. به دلیل فراوانی گابا در مغز، گیرنده گابا هدف اصلی تولید کپسول گابا فورت ای و مکمل های مشابه توسط تولیدکنندگان دارویی است. اثربخشی مکمل‌های گابا و غذاهای حاوی گابا برای پیشگیری و درمان شرایط پزشکی باید در تعداد بیشتری از افراد مورد مطالعه قرار گیرد. قبل از خرید مکمل های گابا یا خوردن غذاهای حاوی گابا، با پزشک خود در مورد بهترین رویکرد برای درمان وضعیت سلامتی خود صحبت کنید.

 

قیمت کسول گابا فورت ای

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف گابا:

 • مصرف این فرآورده در دوران بارداری، شیردهی و کودکان توصیه نمی گردد.
 • این فرآورده صرف مکمل بوده، جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نمی باشد
 • در دمای پایین تر از 25 درجه سانتی گراد، در جای خشک دور از نور و دسترس کودکان نگهداری شود.

 

 

مشخصات کلی
مقدارکپسول: 30 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی1530607927334642
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد6264152602688

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات