منو
سبد خرید شما

قطره ویتامین آ د پدیابست 30 میلی | سلامت استخوان و بینایی

قطره آ د پدیابست
قطره آ د پدیابست
-3 %
قطره آ د پدیابست
قطره آ د پدیابست
قطره ویتامین آ د پدیابست 30 میلی | سلامت استخوان و بینایی
 • موجودی: موجود
 • مدل: Pedia Best A+D Drops - 30 ml
 • SKU: 3011
 • بارکد: 626965960002
100,500 تومان
103,700 تومان

تاریخ انقضا : بیش از یکسال

اشتراک گذاری در :

قطره ویتامین آ+د پدیابست Pedia Best A+D Drops حاوی دو ویتامین مورد نیاز برای نوزادان و کودکان است. قطره ویتامین A+D پدیا بست حاوی ویتامین آ به میزان 1500 واحد و ویتامین د۳ به میزان 400 واحد بین المللی در هر ۱ میلی لیتر از می باشد. قطره ویتامین آ و د عموما برای تمام کودکان توسط پزشک تجویز می شود چرا که این دو ویتامین نقش مهم و حیاتی در بدن و به خصوص ماه های اول زندگی کودکان ایفا می کند.

علاوه بر آهن که ماده ضروری برای نوزادان است، ویتامین آ برای حفظ سلامت بینایی و حمایت از سیستم ایمنی بدن مورد نیاز است. ویتامین د ۳ نیز برای حفظ و کمک به رشد استخوان و افزایش جذب کلسیم از اهمیت فراوانی برخوردار است. در ادامه توضیحات داروکالا، اطلاعات بیشتری در رابطه با اهمیت ویتامین آ د در کودکان ارائه خواهد شد.

 

قطره ویتامین آ+د پدیابست همچنین حاوی مقادیری از ویتامین سی و ویتامین ای نیز در ترکیبات خود می باشد. قطره آ د پدیا بست با طعم موز تولید شده تا بتواند پذیرش این قطره را در کودکان راحت تر کند. این محصول در اندازه 30 میلی لیتری و توسط شرکت الحاوی ایران و تحت لیسانس شرکت یدوریغمپ پرتغال تولید شده است.

 

سایر ویتامین های کودک را مشاهده کنید.

 

قطره ویتامین آ + د پدیابست در داروکالا

 


 

اهمیت ویتامین دی در کودکان:

نوزادان برای رشد و نمو سالم به ویتامین D نیاز دارند. به آنها کمک می کند تا استخوان ها و دندان های قوی بسازند. گفته می شود نوزادانی که ویتامین D کافی دریافت نمی کنند، "کمبود ویتامین D" دارند. اگر سطح ویتامین D به اندازه کافی پایین باشد، نوزادان در معرض خطر راشیتیسم هستند، بیماری که بر نحوه رشد و تکامل استخوان ها تأثیر می گذارد.

شما می توانید با دادن یک مکمل روزانه (یک دوز قطره در روز) از ویتامین D کافی کودک خود مطمئن شوید. این باید به محض تولد کودک شما شروع شود.

 

 

چگونه ویتامین D دریافت کنیم؟

ویتامین D از منابع مختلفی به دست می آید:

نور خورشید: ویتامین D به طور طبیعی زمانی که پوست در معرض نور خورشید قرار می گیرد تشکیل می شود. از آنجایی که کانادا بسیار شمالی واقع شده است، نور خورشید در زمان های خاصی از سال کافی نیست. همچنین پوست تیره تر، کرم ضد آفتاب و لباس که از نوزادان در برابر اثرات مضر نور خورشید محافظت می کند، اجازه تشکیل ویتامین D را نمی دهد.

غذاها: در کانادا، ویتامین D در طول تولید به شیر گاو و مارگارین اضافه می شود. برخی از نوشیدنی‌های گیاهی (مانند سویا) ممکن است دارای ویتامین D باشند. برخی از غذاها - ماهی های چرب مانند سالمون، ماهی تن، قزل آلا و ماهی سفید و زرده تخم مرغ- نیز منابع ویتامین D هستند.

مکمل ویتامین: برای نوزادان به شکل مایع است و روزانه با قطره چکان داده می شود. مهم است که به کودک خود مکملی بدهید که برای نوزادان مناسب است. دستورالعمل ها را به دقت بخوانید تا مطمئن شوید که مقدار مناسبی را به کودک خود می دهید. اگر مطمئن نیستید، با داروساز خود صحبت کنید.

 

قطره ویتامین آ د پدیابست

 

چگونه بفهمم کودکم در خطر کمبود ویتامین D است؟

نوزادان بیشتر در معرض خطر کمبود ویتامین D هستند اگر:

 • آنها با شیر مادر تغذیه می شوند.
 • مادران آنها ویتامین D کافی ندارند.
 • پوست تیره تری دارند
 • پوست آنها بیشتر اوقات با لباس یا کرم ضد آفتاب پوشیده می شود.
 • آنها در جوامع شمالی زندگی می کنند.
 • آنها در جوامعی زندگی می کنند که کمبود ویتامین D در آنها شایع است.

 

 

نوزاد من چقدر ویتامین D باید دریافت کند؟

 • نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند باید روزانه 400 واحد بین‌المللی دریافت کنند. اگر یک یا چند عامل خطر ذکر شده در بالا (در کنار شیردهی) داشته باشند، به 400 واحد بین المللی در روز نیاز دارند.
 • نوزادان ساکن در جوامع شمالی یا کسانی که سایر عوامل خطر (همانطور که در بالا ذکر شد) باید 800 واحد بین المللی در روز در تمام طول سال دریافت کنند.

اگر در مورد مقدار مناسبی که باید به کودک خود بدهید مطمئن نیستید، با پزشک خود صحبت کنید.

 

 

چرا نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند به مکمل ویتامین D نیاز دارند؟

شیر مادر بهترین غذایی است که می توانید به کودک در حال رشد خود بدهید. حتی زمانی که کودک شما شروع به خوردن غذاهای دیگر می کند، می توانید شیردهی را تا 2 سالگی و بعد از آن ادامه دهید.

اما شیر مادر فقط دارای مقادیر کمی ویتامین D (4 تا 40 واحد در لیتر) است که ممکن است برای رفع نیازهای کودک شما کافی نباشد. نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند باید از بدو تولد تا زمانی که به اندازه کافی از رژیم غذایی خود دریافت کنند، مکمل روزانه ویتامین D دریافت کنند.

 

 

اگر من شیر می‌دهم و غذاهای غنی از ویتامین D می‌خورم، آیا باز هم باید به کودکم مکمل ویتامین دی بدهم؟

بله. اگرچه برخی از غذاها منابع خوبی از ویتامین D هستند، اما ویتامین D کافی را برای غنی سازی شیر مادر به میزان مورد نیاز کودک شما فراهم نمی کنند. اگر شیر می دهید، با پزشک خود در مورد اینکه آیا مکمل تا 2000 واحد بین المللی در روز برای شما مناسب است یا خیر صحبت کنید. اگر چنین است، این به کودک شما کمک می کند سطح ویتامین D سالمی داشته باشد.

 

 


 

اهمیت مکمل ویتامین A در نوزادان و کودکان 6 تا 59 ماهه:

ویتامین A برای بینایی، رشد و ایمنی ضروری است. خوب، کودک شما نیز به این مزایا نیاز دارد. هنگامی که نوزادی به دنیا می‌آید، آن‌ها فقط ذخایر کمی ویتامین A دارند، اما برای رشد بینایی، دوبرابر کردن سریع سایز و ساختن یک سیستم ایمنی قوی، به مقدار زیادی از ویتامین A نیاز دارند. 

در نوزادان و کودکان، ویتامین A برای حمایت از رشد سریع و کمک به مبارزه با عفونت ضروری است. دریافت ناکافی ویتامین A ممکن است منجر به کمبود ویتامین A شود که می تواند باعث اختلال بینایی به شکل شب کوری شود و ممکن است خطر بیماری و مرگ ناشی از عفونت های دوران کودکی از جمله سرخک و عفونت هایی که باعث اسهال می شوند را افزایش دهد.  ویتامین A را می توان به طور ایمن در دوزهای زیاد و به جای دوزهای مکرر کمتر در اختیار کودکان قرار داد، زیرا می تواند در بدن ذخیره شده و در طول زمان در صورت نیاز آزاد شود.  بسیاری از کشورها با موفقیت استراتژی‌هایی را برای رساندن مکمل‌های ویتامین A به نوزادان و کودکان در سیاست‌های بهداشت ملی خود، از جمله تحویل در طول بازدیدهای معمول بهداشتی و ایمن‌سازی، ادغام کرده‌اند.

ویتامین A برای نوزادان و کودکان خردسال مهم است و برخی ممکن است به اندازه کافی دریافت نکنند. این ویتامین برای یک سیستم ایمنی سالم مورد نیاز است، می تواند به دید آنها در نور کم کمک کند و پوست را سالم نگه می دارد.

 

قطره ویتامین آ پدیابست

 


 

مشخصات قطره ویتامین آ+د پدیابست:

 • کمک به حفظ سلامت بینایی
 • تامین ویتامین آ و د مورد نیاز کودکان
 • کمک به سلامت استخوان ها
 • جلوگیری از راشیتیسم (نرمی استخوان) در کودکان
 • با طعم موز
 • فاقد گلوتن و الکل

 

قطره ویتامین آ و دی پدیا بست

 


 

نحوه مصرف قطره آ د پدیابست:

کودکان زیر ۲ سال:

روزانه ۱ میلی لیتر با استفاده از قطره چکان مندرج

 

 


 

ترکیبات قطره ویتامین A+D پدیابست (در هر ۱ میلی لیتر):

نام ترکیب

مقدار

Vitamin A (as Palmitate)

1500 IU

Vitamin D3 (Cholecalciferol)

400 IU

 

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف قطره آ د پدیابست:

 • قبل از مصرف این فرآورده، در صورت وجود بیماری زمینه ‌ای در فرزندتان و یا در صورت استفاده از سایر داروها، با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
 • فرآورده را در جای خشک و خنک ( در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتی گراد) دور از گرما و نور، نگهداری و از یخ زدگی محافظت نمایید.
 • این فرآورده مکمل تغذیه‌ ای بوده و برای تشخیص، پیشگیری و درمان نمی‌باشد. بیشتر از میزان توصیه شده استفاده نگردد.
 • حداکثر تا ۳۰ روز مصرف شود و پس از باز شدن، در یخچال نگهدرای شود.
 • دور از دسترس کودکان، نگهداری شود.

 

مشخصات کلی
مقدارقطره: 30 میلی لیتر
سن مصرفاز بدو تولد
کد بهداشتی6283355064222128
جنسیت مصرفعمومی
کشور سازندهایران
بارکد6269659600021

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
برچسب ها: قطره ویتامین آ د ,

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات