منو
سبد خرید شما

قرص سلنیوم هلث برست 60 عددی | تقویت سیستم ایمنی با خواص آنتی اکسیدانی

قرص سلنیوم هلث برست
قرص سلنیوم هلث برست
-21 %
قرص سلنیوم هلث برست
قرص سلنیوم هلث برست
قرص سلنیوم هلث برست 60 عددی | تقویت سیستم ایمنی با خواص آنتی اکسیدانی
 • موجودی: موجود
 • مدل: Health Burst Selenium - 60 Tabs
 • SKU: 3893
 • بارکد: 626386853240
155,600 تومان
198,000 تومان
اشتراک گذاری در :

قرص سلنیوم هلث برست Health Burst Selenium محصول جدیدی از محصولات هلث برست برای تامین این ماده معدنی مهم در بدن است.  سلنیوم هلث برست در هر قرص خود حاوی 200 میکروگرم سلنیوم است که این مقدار می تواند نیاز روزانه بدن را به این ماده معدنی تامین کرده و در صورت کمبود، آن را جبران کند. 

 

سلنیوم یک ماده معدنی ضروری در بدن به شمار می آید که دارای اثرات آنتی اکسیدانی قوی است. قرص سلنیوم 200 هلث برست با خواص آنتی اکسیدانی سلنیوم می تواند از بدن در برابر آسیب های رادیکال های آزاد محافظت کرده و سلامت عمومی بدن را ارتقا دهد. قرص سلنیوم هلث برست همچنین به دلیل خواص آنتی اکسیدانی خود می تواند در سلامت پوست مو نقش مهمی را ایفا کند. این ماده معدنی حتی برای استحکام ناخن ها نیز مفید است  به طوری که یکی از نشانه های کمبود سلنیوم کاهش استحکام ناخن ها و شکنندگی آنهاست. 

 

قرص سلنیوم هلث برست

 

نکته جالب راجع به سلنیوم این است که این ماده به حفظ مواد آنتی اکسیدان مهم در بدن از جمله ویتامین سی و ویتامین ای کمک کرده و آسیب های رادیکال های آزاد را کاهش می دهد. قرص سلنیوم هلث برست همچنین در تولید هورمون های غده تیروئید نقش داشته و به عملکرد غده تیروئید کمک می کند. از جمله فواید دیگر قرص سلنیوم هلث برست می توان به تقویت قدرت باروری در بانوان و به خصوص در آقایان اشاره کرد. سلنیوم ماده موثری است که در اغلب مکمل های تقویت باروری مردان استفاده می شود. به این دلیل که سلنیوم می تواند قدرت تحرک اسپرم ها را در مردان افزایش دهد و به یک باروری سالم کمک کند.

قرص سلنیوم هلث برست با دوز 200 میکروگرم در هر قرص، می تواند نیاز کامل روزانه شما به این ماده را تامین کند. سلنیوم هلث برست در اندازه 60 عددی و به شکل قرص، تحت لیسانس کشور آمریکا، در ایران تولید و بسته بندی شده است.

 

سایر محصولات  مواد معدنی را مشاهده کنید.

سلنیوم هلث برست

 


 

مشخصات قرص سلنیوم هلث برست:

 • کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن
 • دارای خواص آنتی اکسیدانی
 • کمک به حفظ سلامت پوست و مو
 • کمک به افزایش استحکام ناخن ها
 • بهبود عملکرد غده تیروئید
 • کمک به تقویت قوای باروری 
 • کمک به تامین سلنیوم مورد نیاز بدن و جبران کمبود آن

 

 


 

نحوه مصرف سلنیوم هلث برست:

روزانه یک عدد قرص سلنیوم هلث برست را بعد از غذا میل کنید. 

 

 


 

ترکیبات قرص سلنیوم هلث برست (در هر قرص):

نام ترکیب

مقدار

Selenium (as Selenomethionine)

200 mcg

 

 


 

سلنیوم:

سلنیوم یک ماده معدنی کمیاب است، به این معنی که بدن فقط به مقدار کمی از آن نیاز دارد. به طور طبیعی در غذاها یا به عنوان مکمل یافت می شود. سلنیوم جزء ضروری آنزیم ها و پروتئین های مختلف به نام سلنوپروتئین ها است که به ساخت DNA و محافظت در برابر آسیب سلولی و عفونت کمک می کند. این پروتئین ها همچنین در تولید مثل و متابولیسم هورمون های تیروئید نقش دارند. بیشتر سلنیوم در بدن در بافت ماهیچه ای ذخیره می شود، اگرچه غده تیروئید به دلیل سلنوپروتئین های مختلف که به عملکرد تیروئید کمک می کنند، بالاترین غلظت سلنیوم را در خود دارد.

 

فواید سلنیوم هلث برست برای بدن

 

مقادیر توصیه شده سلنیوم:

RDA: میزان توصیه شده رژیم غذایی (RDA) برای مردان و زنان بالغ بالای 19 سال 55 میکروگرم در روز است. زنان باردار و شیرده به ترتیب به حدود 60 و 70 میکروگرم در روز نیاز دارند.

UL: سطح قابل تحمل بالای مصرف (UL) برای سلنیوم برای همه بزرگسالان بالای 19 سال و زنان باردار و شیرده روزانه 400 میکروگرم است. UL حداکثر مصرف روزانه است که بعید است اثرات مضری بر سلامتی داشته باشد.

 

 

 

سلنیوم و سلامتی:

سلنیوم جزء سلنوپروتئین ها و آنزیم ها است. اینها دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند که به تجزیه پراکسیدها کمک می کند، که می تواند به بافت ها و DNA آسیب برساند و منجر به التهاب و سایر مشکلات سلامتی شود.

 

سرطان:

بررسی کاکرین از 13 مطالعه مشاهده‌ای آینده‌نگر نشان داد که خطر ابتلا به سرطان 31 درصد و خطر مرگ ناشی از سرطان در گروه‌هایی که بالاترین میزان مصرف سلنیوم یا سطح خون را داشتند در مقایسه با کمترین میزان سلنیوم، به ویژه در مردان، 45 درصد کاهش می‌یابد.  با این حال، نویسندگان در مورد نقاط ضعف در متاآنالیز هشدار دادند زیرا تفاوت‌هایی بین جمعیت‌های مورد مطالعه و عدم دقت احتمالی در ارزیابی سلنیوم رژیم غذایی وجود داشت (تفاوت‌های منطقه‌ای در محتوای سلنیوم غذا در نظر گرفته نشد).

بررسی دیگری در کاکرین از 83 کارآزمایی تصادفی‌سازی شده با دارونما نشان داد که مکمل سلنیوم خطر ابتلا به هر نوع سرطانی را کاهش می‌دهد.

 

بیماری تیرویید:

غلظت بالایی از سلنیوم در غده تیروئید وجود دارد، جایی که چندین آنزیم حاوی سلنیوم وجود دارد که عملکرد تیروئید را تنظیم می کند. اگر بدن سلنیوم کافی نداشته باشد، می تواند منجر به بیماری های خودایمنی تیروئید مانند بیماری هاشیموتو و بیماری گریوز شود. هر دوی این شرایط باعث می‌شوند بدن آنتی‌بادی‌هایی ایجاد کند که به غده تیروئید حمله می‌کنند که منجر به تیروئید پرکار (پرکاری تیروئید) یا کم‌کاری تیروئید (کم‌کاری تیروئید) می‌شود.

کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده که مکمل سلنیوم را مطالعه می‌کنند، نتایج متفاوتی را نشان می‌دهند. نشان داده نشده است که مکمل ها به طور قابل توجهی بر عملکرد تیروئید در افراد مبتلا به تیروئید طبیعی یا کم کاری تیروئید خفیف تأثیر می گذارد، علیرغم اینکه باعث افزایش سطح سلنیوم در خون می شوند. مطالعات دیگر نشان داده‌اند که سلنیوم مقدار این آنتی‌بادی‌ها را کاهش می‌دهد و فعالیت سلنوپروتئین‌ها را تقویت می‌کند که برای کاهش التهاب کار می‌کنند.

 

بیماری قلب و عروقی:

سلنوپروتئین ها به محافظت از غشای سلولی در برابر آسیب رادیکال های آزاد کمک می کنند و از چسبندگی پلاکت های خون جلوگیری می کنند که هر دو می توانند منجر به بیماری قلبی شوند. با این حال، هم مطالعات کوهورت و هم کارآزمایی‌های بالینی نتایج متفاوتی را در مورد رابطه سلنیوم و بیماری‌های قلبی عروقی (CVD) نشان داده‌اند.

قبل از انجام توصیه های غذایی خاص، تحقیقات بیشتری در مورد ارتباط سلنیوم و CVD مورد نیاز است.

 

تیروپید و درمان آن با سلنیوم

 

منابع غذایی:

مقدار سلنیوم در غذاها بسته به میزان سلنیوم خاکی که در آن کشت می شود می تواند بسیار متفاوت باشد. محتوای خاک به طور گسترده ای بر اساس منطقه متفاوت است. غذاهای گیاهی سلنیوم را از خاک به دست می آورند که سپس بر میزان سلنیوم موجود در حیواناتی که آن گیاهان را می خورند تأثیر می گذارد. غذاهای پروتئینی حیوانات به طور کلی منابع خوبی از سلنیوم هستند. غذاهای دریایی، گوشت‌های ارگانیک و آجیل بیشترین میزان سلنیوم را دارند، اگرچه آمریکایی‌ها بیشتر سلنیوم خود را از غذاهای اصلی مانند نان، غلات، مرغ، گوشت قرمز و تخم‌مرغ به دست می‌آورند.

 

 

علائم کمبود و سمیت:


کمبود:

کمبود سلنیوم در ایالات متحده نادر است. دو وضعیت با کمبود شدید سلنیوم همراه است: 1) بیماری کشان، نوعی کاردیومیوپاتی یا بیماری عضله قلب، و 2) بیماری کاشین بک، نوعی از آرتروز.


علائم:

 •      حالت تهوع، استفراغ
 •      سردرد
 •      تغییر وضعیت روانی، سردرگمی
 •      بی حالی
 •      تشنج
 •      کما

 

گروه های در معرض خطر کمبود:

 • افرادی که در مناطق کم سلنیوم زندگی می کنند و همچنین رژیم غذایی عمدتاً گیاهی دارند. این به ندرت در ایالات متحده دیده می شود، اما جمعیت چین، روسیه و اروپا در معرض خطر هستند زیرا خاک آنها به طور کلی سلنیوم کمی دارد. این خطر در افرادی که در این مناطق زندگی می کنند و رژیم گیاهخواری یا گیاهخواری دارند، بیشتر می شود
 • افراد مبتلا به HIV. این ویروس می تواند منجر به اسهال، سوء جذب مواد مغذی و کاهش اشتها شود.
 • افراد مبتلا به نارسایی کلیه تحت دیالیز. این فرآیند مکانیکی فیلتر کردن خون می تواند مقداری سلنیوم را حذف کند. محدودیت های غذایی مورد نیاز برای نارسایی کلیه نیز می تواند مصرف کلی غذا را کاهش دهد و منجر به خطر کمبود سلنیوم شود.

 

 

سمیت:

مصرف طولانی مدت سلنیوم می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود، از لرزش عضلانی، ریزش مو، ناراحتی معده، و سبکی سر تا پیامدهای شدیدتر حمله قلبی، دیسترس تنفسی یا نارسایی کلیه. آجیل برزیلی حتی زمانی که در خاکی با سلنیوم کم رشد می کند، دارای سلنیوم بسیار بالایی است، حتی یک آجیل حاوی بیش از RDA است. خوردن بیش از حد روزانه از این آجیل ها می تواند به سطح سمی برسد و همچنین استفاده از مکمل هایی که حاوی سلنیوم بیش از RDA هستند. 

 

 

آیا میدانستید؟

سلنیوم و ید یک رابطه هم افزایی دارند که به ویژه برای تیروئید سالم مهم است. ید جزء هورمون تیروئید است و سلنیوم به عنوان یک سلنوپروتئین به تبدیل هورمون تیروئید به شکل فعال آن کمک می کند. هر دو ماده معدنی به مقدار کافی مورد نیاز تیروئید هستند. بیش از حد یکی می تواند به کمبود دیگری کمک کند.

مکمل های سلنیوم برای ارائه چندین مزیت از جمله تقویت عملکرد سیستم ایمنی، بهبود سلامت مو و ناخن و حمایت از تیروئید سالم استفاده می شوند. آنها گاهی اوقات با سایر ویتامین های آنتی اکسیدانی مانند ویتامین E یا C ترکیب می شوند. این مکمل ها معمولاً حاوی 100-400 میکروگرم سلنیوم در هر دوز هستند (سطح مصرف بالای قابل تحمل 400 میکروگرم است). با این حال، اگر فردی در معرض خطر کمبود کمبود نباشد، شواهدی وجود ندارد که مصرف مقادیر بالاتر سلنیوم مزایای سلامتی بیشتری دارد. 

قرص سلنیوم هلث برست

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف سلنیوم:

 • در صورت بارداری، شیردهی مصرف همزمان داروهای دیگر و یا وجود بیماری زمینه ای قبل از مصرف با پزشک و یا داروساز مشورت نمایید.
 • این فرآورده جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ها نمی باشد
 • فرآورده در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

 

مشخصات کلی
مقدار قرص: 60 عدد
سن مصرف بزرگسالان
کد بهداشتی 229160571797280
جنسیت مصرف آقایان و بانوان
کشور سازنده ایران (تحت لیسانس آمریکا)
بارکد 6263868532401

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات