منو
سبد خرید شما

روغن ام سی تی اویل نوتریشیا 500 میلی | افزایش انرژی و سوخت و ساز بدن

ام سی تی اویل نوتریشیا
ناموجود
شما میتوانید محصول روغن ام سی تی اویل سیمرغ دارو | افزایش انرژی و حفظ سلامت عمومی بدن را به عنوان محصول جایگزین خریداری نمائید.
روغن ام سی تی اویل نوتریشیا 500 میلی | افزایش انرژی و سوخت و ساز بدن
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Nutricia MCT Oil - 500 ml
 • وزن: 500.00g
 • SKU: 2987
 • بارکد: 501653364714
98,000 تومان
اشتراک گذاری در :

روغن ام سی تی اویل نوتریشیا Nutricia MCT Oil 500 ml حاوی ترکیبی به اسم تری گلیسیرید با زنجیره متوسط و 100 درصد طبیعی با خواص متفاوتی و مناسبی برای بدن است. ام سی تی اویل نوتریشیا همچنین منبع انرژی هستند و ممکن است با رشد باکتری ها مبارزه کنند، به محافظت از قلب شما کمک کنند و به مدیریت دیابت، بیماری آلزایمر، صرع و اوتیسم کمک کنند.

با این حال، به یاد داشته باشید که منابع غذایی کامل ممکن است مزایای بیشتری نسبت به مکمل ها داشته باشند. اما از آنجایی که ما ممکن است همیشه به این منابع غذایی طبیعی دسترسی نداشته باشیم، روغن ام سی تی اویل نوتریشیا می تواند خواص بیشمار این ماده را به بدن برساند.

 

روغن MCT اویل نوتریشیا یک مکمل غذایی است که از چربی‌های MCT تشکیل شده است، چربی‌هایی که در روغن نارگیل، روغن هسته خرما و محصولات لبنی یافت می‌شوند. روغن ام سی تی اویل نوتریشیا عمدتا توسط افرادی که به دنبال کاهش وزن یا افزایش استقامت خود در طول تمرین هستند استفاده می شود.

روغن ام سی تی اویل نوتریشیا یک مکمل با کارایی بالا و در اندازه 500 میلی لیتری تولید شده است. در ادامه توضیحات داروکالا به موارد و فواید بیشتری از روغن ام سی تی اویل نوتریشیا خواهیم پرداخت.

 

روغن ام سی تی اویل نوتریشیا

 


 

فواید ام سی تی اویل چیست؟

روغن MCT می تواند به طور بالقوه باعث کاهش وزن شود:

تحقیقات فعلی در مورد این موضوع متفاوت است، اما دلایل بالقوه ای وجود دارد که روغن MCT ممکن است برای کاهش وزن مفید باشد. نشان داده شده است که روغن ام سی تی اویل ترشح دو هورمون را افزایش می دهد که می توانند احساس سیری را در بدن تقویت کنند: پپتید YY و لپتین.

یک مطالعه نشان داد که افرادی که 2 قاشق غذاخوری روغن MCT را به عنوان بخشی از صبحانه خود مصرف می‌کنند، در مقایسه با افرادی که روغن نارگیل مصرف می‌کنند، در نهایت غذای کمتری برای ناهار می‌خورند.

همین مطالعه همچنین افزایش کمتری در تری گلیسیرید و گلوکز با روغن MCT نشان داد که ممکن است بر احساس سیری نیز تأثیر بگذارد. علاوه بر این، برخی از مطالعات قدیمی نشان دادند که مصرف روغن ام سی تی اویل نوتریشیا می تواند به کاهش وزن بدن و دور کمر کمک کند. محققان گزارش دادند که می تواند به جلوگیری از چاقی کمک کند.

توجه داشته باشید که برخی از این مطالعات فاکتورهای دیگری مانند سطح فعالیت و سایر مصرف کالری را در نظر نمی گیرند.

ام سی تی اویل حدود 10٪ کالری کمتری نسبت به تری گلیسیریدهای زنجیره بلند (LCT) دارد که در غذاهایی مانند روغن زیتون، آجیل و آووکادو یافت می شود. MCT ها همچنین می توانند به کتون تبدیل شوند که از تجزیه چربی در زمانی که مصرف کربوهیدرات کم است تولید می شوند.

اگر از یک رژیم کتوژنیک پیروی می کنید که کربوهیدرات بسیار کم و در عین حال پر چربی است، مصرف روغن MCT احتمالاً می تواند به شما کمک کند در حالت چربی سوزی به نام کتوز باقی بمانید.  در نهایت، محیط روده شما در مورد وزن بسیار مهم است. ام سی تی اویل ممکن است به بهینه سازی رشد باکتری های خوب و حمایت از پوشش روده کمک کند، که می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند

 

ام سی تی اویل چیست در داروکالا

 

روغن ام سی تی اویل می تواند منبع انرژی خوبی باشد:

بدن MCT ها را سریعتر از تری گلیسیریدهای با زنجیره بلند (LCT) جذب می کند که حاوی کربن بیشتری در زنجیره اسیدهای چرب خود هستند. به دلیل طول زنجیره کوتاه‌تر، ام سی تی اویل ها سریع‌تر از روده به کبد می‌روند و مانند چربی‌های با زنجیره طولانی‌تر نیازی به تجزیه صفرا ندارند.

در کبد، چربی ها تجزیه می شوند تا به عنوان سوخت استفاده شوند یا به عنوان چربی بدن ذخیره شوند. از آنجایی که MCT ها به راحتی و بدون شکسته شدن وارد سلول های شما می شوند، می توان از آنها به عنوان منبع فوری انرژی استفاده کرد.

وقتی رژیم کتوژنیک دارید، MCT ها می توانند در کبد به کتون تبدیل شوند. این کتون ها می توانند از سد خونی-مغزی شما عبور کنند و آنها را به منبع انرژی برای سلول های مغز تبدیل کنند.

 

nutricia mct oil 500 ml

 

 MCT می تواند تجمع لاکتات را در ورزشکاران کاهش دهد و به استفاده از چربی برای انرژی کمک کند:

در طول ورزش، افزایش سطح لاکتات می تواند بر عملکرد ورزشی تأثیر منفی بگذارد. جالب توجه است که ام سی تی اویل ها ممکن است به کاهش تجمع لاکتات کمک کنند. یک مطالعه قدیمی نشان داد که ورزشکارانی که 6 گرم یا حدود 1.5 قاشق چای خوری MCT را با غذا قبل از دوچرخه سواری مصرف کردند، در مقایسه با کسانی که LCT مصرف می کردند، سطح لاکتات کمتری داشتند و ورزش کردن را آسان تر می دانستند.

علاوه بر این، این مطالعه نشان داد که مصرف روغن MCT قبل از ورزش ممکن است به شما کمک کند به جای کربوهیدرات‌ها از چربی بیشتری برای انرژی استفاده کنید. حتی اگر ام سی تی اویل ها ممکن است به افزایش چربی سوزی در حین ورزش کمک کنند، نتایج مطالعه در مورد اینکه آیا روغن MCT می تواند به شما کمک کند ورزش بهتری داشته باشد، متفاوت است.

یک مطالعه نشان داد که می‌تواند ظرفیت شنا را در موش‌ها بهبود بخشد، اما مطالعه دیگری که مبتنی بر انسان بود، هیچ بهبودی در عملکرد استقامتی در دوندگان نشان نداد. 

 

ام سی تی اویل نوتریشیا برای افزایش انرژی

 

ام سی تی اویل می تواند به مدیریت صرع، بیماری آلزایمر و اوتیسم کمک کند

مطالعات نشان داده اند که روغن ام سی تی اویل و رژیم کتوژنیک ممکن است به مدیریت شرایطی مانند صرع، بیماری آلزایمر و اوتیسم کمک کند.

صرع:

در حالی که رژیم کتوژنیک در بین افرادی که مایل به کاهش وزن هستند محبوبیت پیدا کرده است، اولین بار به عنوان راهی برای مدیریت صرع معرفی شد. محققان دریافتند که روزه داری تولید کتون را افزایش می دهد و این ممکن است دفعات تشنج های صرع را کاهش دهد.

از آنجایی که ام سی تی اویل ها می توانند به کتون تبدیل شوند، ممکن است در مدیریت صرع مفید باشند. با این حال، نوع ام سی تی ممکن است مهم باشد. یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که اسید کاپریک MCT کنترل تشنج را بهتر از یک داروی ضد صرع گسترده بهبود می بخشد.

مطالعه دیگری روی موش‌ها نشان داد که همان MCT گیرنده‌هایی را در مغز که باعث تشنج می‌شوند مسدود می‌کند، اگرچه مطالعات انسانی بیشتری مورد نیاز است اما تاثیرات مثبت روغن ام سی تی اویل تا حد مناسبی به اثبات رسیده است.  علاوه بر این، توجه به این نکته مهم است که رژیم کتوژنیک برای همه مناسب نیست و پیروی طولانی مدت می تواند چالش برانگیز باشد.

اگر رژیم کتوژنیک را برای کمک به مدیریت صرع خود در نظر می گیرید، ابتدا با پزشک یا متخصص تغذیه خود صحبت کنید.

 

بیماری آلزایمر:

بیماری آلزایمر توانایی مغز شما برای استفاده از قند را مختل می کند. یک رژیم غذایی کتوژنیک MCT یک منبع انرژی جایگزین ارائه می دهد: کتون ها. این می تواند به سلول های مغز اجازه زنده ماندن بهتر را بدهد. همچنین گیرنده ای در مغز که باعث از دست دادن حافظه می شود را مسدود می کند.

یک مطالعه نشان داد که یک دوز واحد از MCT ها شناخت کوتاه مدت را در 20 فرد مبتلا به بیماری آلزایمر با یک نوع ژن خاص، به ویژه APOE ɛ4 منفی بهبود بخشید.  در حالی که عوامل ژنتیکی در آلزایمر نقش دارند، شواهد نشان می دهد که 20 تا 70 گرم روغن ام سی تی مکمل که شامل کاپریلیک یا اسید کاپریک است می تواند علائم آلزایمر خفیف تا متوسط ​​را به طور متوسط ​​بهبود بخشد. به طور کلی، مزایای روغن MCT در بیماری آلزایمر امیدوارکننده است، اما مطالعات طولانی‌تر و در مقیاس بزرگ‌تر مورد نیاز است.

 

اوتیسم:

روغن MCT همچنین ممکن است بر کودکان مبتلا به اوتیسم تأثیر بگذارد. یک مطالعه زمانی که رژیم کتوژنیک به مدت 6 ماه دنبال شد، بهبودهای کلی مثبتی را نشان داد. مطالعه دیگری نشان داد که افزودن MCT ها به رژیم غذایی کتوژنیک و بدون گلوتن به طور قابل ملاحظه ای رفتارهای اوتیسم را برای 6 کودک از 15 کودک درگیر بهبود می بخشد.

از آنجایی که اوتیسم یک بیماری طیفی است، می تواند افراد را به طرق مختلف تحت تاثیر قرار دهد. این بدان معناست که افزودن روغن MCT به رژیم غذایی کودک شما ممکن است به درجات مختلف کمک کند یا ممکن است هیچ تاثیری نداشته باشد. در اینجا نیز به تحقیقات بیشتری نیاز است.

اگر رژیم کتوژنیک را برای کمک به مدیریت اوتیسم کودک خود در نظر می گیرید، ابتدا با پزشک یا متخصص تغذیه صحبت کنید.

 

ام سی تی اویل نوتریشیا برای چی خوبه

 

MCT حاوی اسیدهای چرب است که با رشد مخمر و باکتری مبارزه می کند:

نشان داده شده است که ام سی تی اویل ها دارای اثرات ضد میکروبی و ضد قارچی هستند. روغن نارگیل، که حاوی MCT های متعددی است، در یک مطالعه آزمایشگاهی قدیمی نشان داده است که رشد کاندیدا آلبیکنس را تا 25 درصد کاهش می دهد. این یک مخمر رایج است که می تواند باعث برفک و عفونت های پوستی مختلف شود.  یک مطالعه آزمایشگاهی همچنین نشان داد که روغن نارگیل رشد یک باکتری عامل بیماری به نام کلستریدیوم دیفیسیل را کاهش می دهد.

توانایی روغن نارگیل در کاهش رشد مخمر و باکتری ممکن است به دلیل اسید کاپریلیک، کاپریک و لوریک موجود در MCT ها باشد. خود MCTها همچنین نشان داده اند که رشد یک قارچ عفونی گسترده در بیمارستان ها را تا 50٪ سرکوب می کنند.

با این حال، توجه داشته باشید که بیشتر تحقیقات در مورد MCTs و حمایت ایمنی از طریق مطالعات آزمایشگاهی یا حیوانات انجام شده است. قبل از اینکه بتوان نتیجه گیری های قوی تری انجام داد، مطالعات انسانی با کیفیت بالا مورد نیاز است.

 

mct oil benefits

 

MCT ممکن است عوامل خطر بیماری قلبی را کاهش دهد:

برخی از عواملی که خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهند عبارتند از:

 •     کلسترول بالا
 •     فشار خون
 •     التهاب
 •     شاخص توده بدنی
 •     سیگار کشیدن

نشان داده شده است که روغن MCT از کاهش وزن و چربی حمایت می کند. این ممکن است به نوبه خود به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند.

مطالعه ای روی 24 مرد دارای اضافه وزن نشان داد که مصرف روغن MCT همراه با فیتواسترول ها و روغن بذر کتان به مدت 29 روز کلسترول کل را تا 12.5 درصد کاهش می دهد. با این حال، زمانی که روغن زیتون به جای آن استفاده شد، کاهش تنها 4.7٪ بود.  همین مطالعه همچنین کاهش بهتری در کلسترول LDL (بد) زمانی که مخلوط روغن MCT به رژیم غذایی آنها اضافه شد نشان داد.

علاوه بر این، روغن MCT می تواند به افزایش تولید کلسترول HDL (خوب) محافظ قلب کمک کند.  حتی می تواند به طور قابل توجهی پروتئین واکنشی C (CRP) را کاهش دهد، یک نشانگر التهابی که خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد.

مطالعات قدیمی‌تر نشان داد که مخلوط‌های مبتنی بر روغن MCT می‌توانند تأثیر مثبتی بر سایر عوامل خطر بیماری قلبی نیز داشته باشند.

 

ام سی تی اویل برای لاغری

 

MCT می تواند به مدیریت سطح قند خون کمک کند:

روغن MCT ممکن است برای مبتلایان به دیابت نیز فوایدی داشته باشد. نشان داده شده است که MCTها باعث کاهش ذخیره چربی و افزایش چربی سوزی می شوند که می تواند به مدیریت این بیماری کمک کند.

یک مطالعه کوچک و قدیمی بر روی 40 فرد مبتلا به دیابت نشان داد که کسانی که روزانه روغن MCT مصرف می کردند، در مقایسه با افرادی که روغن ذرت حاوی LCT مصرف می کردند، کاهش وزن بدن، دور کمر و مقاومت به انسولین را مشاهده کردند.

مطالعه دیگری نشان داد که وقتی به 10 فرد مبتلا به دیابت انسولین تزریق شد، در مقایسه با LCT ها، به 30 درصد قند کمتری برای حفظ سطح قند خون طبیعی در هنگام مصرف MCT نیاز داشتند. با این حال، همان مطالعه هیچ اثری از MCT ها بر کاهش سطح قند خون ناشتا پیدا نکرد.  بنابراین، عوامل دیگری مانند زمان و مقدار غذای خورده شده ممکن است بر اثرات روغن MCT تأثیر بگذارد.

 

خرید ام سی تی اویل نوتریشیا

 


 

مشخصات ام سی تی اویل نوتریشیا:

 • کمک به کاهش وزن و لاغری
 • کمک به افزایش سوخت و ساز بدن
 • کمک به افزایش انرژی بدن
 • جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی
 • کاهش سطح کلسترول و جلوگیری از ابتلا به کبد چرب
 • منبع انرژی برای سوخت رسانی به مغز و کمک به تنظیم قند خون
 • جلوگیری از ابتلا به بیماری های سیستم عصبی (آلزایمر، صرع، اوتیسم و...)
 • کاهش تولید لاکتات در ورزشکاران و استفاده از آن به عنوان منبع انرژی
 • جلوگیری از تجزیه عضلات در بیماری های خطرناک
 • کمک به افزایش بافت عضلانی
 • منبع غنی انرژی در افراد مسن و سالمندان

 

 


 

نحوه مصرف روغن ام سی تی اویل نوتریشیا:

میزان مصرف معمول ام سی تی اویل بین 1 الی 3 قاشق غذاخوری در روز می باشد

 روغن MCT باید به آرامی وارد رژیم غذایی شود زیرا جذب سریع مصرف زیاد ممکن است باعث استفراغ یا اسهال شود. میزان مصرف با توجه به سن و وضعیت پزشکی توسط پزشک توصیه می شود.

روغن MCT را می توان با مایعات مخلوط کرد یا به عنوان بخشی از آن استفاده کرد.

 

آیا می توان با ام سی تی ایل غذا پخت؟

هنگام پختن غذا با روغن ام سی تی مهم است به این نکته توجه کنید که نباید روغن در معرض حرارت بالای 320 درجه فارنهایت و 160 سانتی گراد قرار بگیرد. حرارت بالا موجب آسیب دیدن و از بین رفتن خواص روغن MCT می شود.

شما می توانید از MCT Oil روی غذا و سالاد خود بریزید و یا آن را با نوشیدنی های خود مانند قهوه یا شیک های میوه ای مخلوط کنید یا روی بستنی خود بریزید. همچنین میتوانید روغن ام سی تی را با کره های خوراکی مانند کره کاکائو یا کره بادام زمینی مخلوط کرده و میل کنید.

MCT اویل بدون بو و مزه است و به راحتی با مواد غذایی مختلف مخلوط می شود.

 


 

ترکیبات روغن ام سی تی اویل نوتریشیا (در هر ۱۰۰ میلی لیتر):

نام ترکیب

مقدار

Energy

855 kcal /3515 kJ

Protein equivalent

0 g

Carbohydrate

0 g

Fat

95 g

% MCT

99.9%

% LCT

0.1%

Dietary Fibre

-

 

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف ام سی تی اویل:

 • در دوران بارداری و شیردهی با مشورت پزشک متخصص مصرف گردد
 • دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
 • بیش از میزان توصیه شده مصرف نکنید.
 • در صورت حساسیت به اجزای تشکیل دهنده و سابقه هرگونه بیماری قبل از مصرف با پزشک مشورت شود
 •  در جای خشک و دور از نور مستقیم خورشید بین 4 تا 25 درجه سانتی گراد نگهداری شود. 
 • پس از باز شدن، ظرف یک ماه استفاده کنید.
 • همیشه بعد از استفاده درب آن را محکم کنید.

 

مشخصات کلی
مقدارروغن: 500 میلی لیتر
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی15382010298563
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهانگلستان
بارکد5016533647143

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات