منو
سبد خرید شما

کپسول ویتامین ای 400 ویواتون | آنتی اکسیدان و تامین ویتامین ای مورد نیاز بدن

سافت ژل ویتامین ای 400 ویواتیون
سافت ژل ویتامین ای 400 ویواتیون
سافت ژل ویتامین ای 400 ویواتیون
-32 %
سافت ژل ویتامین ای 400 ویواتیون
سافت ژل ویتامین ای 400 ویواتیون
سافت ژل ویتامین ای 400 ویواتیون
کپسول ویتامین ای 400 ویواتون | آنتی اکسیدان و تامین ویتامین ای مورد نیاز بدن
 • موجودی: موجود
 • مدل: Viva Tune Vitamin E 400IU - 30 softgels
 • SKU: 3885
 • بارکد: 626386851107
68,500 تومان
101,300 تومان
اشتراک گذاری در :

سافت ژل یا کپسول ویتامین ای 400 ویواتون Viva Tune Vitamin E 400IU مکمل ویتامین ای برای تامین و جبران کمبود این ویتامین مهم در بدن از محصولات ویوا تیون است. کپسول ویتامین ای 400 ویواتیون در هر کپسول نرم ژلاتینی خود حاوی 400 واحد ویتامین ای معادل 363.7 میلی گرم است. 

 

از جمله مزیت های فوق العاده ویتامین ای در کپسول ویتامین ای 400 ویواتون وجود خاصیت آنتی اکسیدانی بالا است. ویتامین ای به خودی خود دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی (همانند ویتامین سی) است که از بدن در برابر رادیکال های آزاد و اثرات مخرب آنها محافظت کرده و سلامت عمومی بدن را ارتقا می دهد. 

در واقع آنتی اکسیدان ها باعث کند شدن روند پیری سلول ها شده و از آسیبی که رادیکال های آزاد تولید شده بر اثر سوخت و ساز بدن به وجود می آورند، پیشگیری می کند. کپسول ویتامین ای ویواتیون نیز با دوز مناسب و حتی بیش از نیاز روزانه هر فرد تولید شده است که می تواند کمبود این ویتامین را در بدن جبران کند. 

 

سایر مکمل های ویتامین را مشاهده کنید.

سافت ژل ویتامین ای 400 ویواتیون

 


 

مشخصات کپسول ویتامین ای 400 ویواتون:

 • آنتی اکسیدان قوی 
 • کمک به تامین ویتامین ای مورد نیاز بدن
 • کمک به حفظ سلامت قلب و عروق
 • پیشگیری از ابتلا به سرطان های مختلف به دلیل خواص آنتی اکسیدانی
 • کمک به ارتقای سلامت عمومی بدن
 • کمک به جبران کمبود ویتامین ای
 • پیشگیری از اختلالات بینایی و مغزی ناشی از کهولت سن
 • کمک به درمان ناباروری 

 

 


 

نحوه مصرف ویتامین ای 400 ویواتیون:

روزانه یک کپسول ژلاتینی ویتامین ای همراه وعده غذایی اصلی با یک لیوان آب مصرف شود. مصرف ویتامین ای به همراه غذا باعث افزایش جذب آن می شود.

 

 


 

ترکیبات سافت ژل ویتامین ای ویوا تون (در هر سافت ژل):

نام ترکیب

مقدار

Vitamin E

400 IU

 

 


 

غذاهای آنتی اکسیدانی:

برخی از غذاها به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی بالایی که دارند به وضعیت «ابرغذایی» رسیده اند. در سال 1991، یک ابزار رتبه بندی به نام ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن (ORAC) توسط دانشمندان موسسه ملی پیری و وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) ایجاد شد. برای اندازه گیری ظرفیت آنتی اکسیدانی غذاها استفاده شد. USDA یک پایگاه داده ORAC را در وب سایت خود ارائه کرد که در آن غذاهای دارای امتیاز ORAC بالا، از جمله کاکائو، انواع توت ها، ادویه ها و حبوبات را برجسته می کرد. زغال اخته و سایر غذاهایی که در صدر این فهرست قرار دارند، به شدت در مطبوعات عمومی به عنوان مبارزه کننده با بیماری ها تبلیغ می شدند، حتی اگر علم ضعیف بود، از سرطان گرفته تا سلامت مغز و بیماری قلبی. با این حال، 20 سال بعد USDA اطلاعات را پس گرفت و پس از تعیین اینکه آنتی اکسیدان ها عملکردهای زیادی دارند، که همه آنها به فعالیت رادیکال های آزاد مربوط نمی شوند، پایگاه داده را حذف کرد.

 

ترکیبات آنتی اکسیدانی

مکمل های آنتی اکسیدانی و پیشگیری از بیماری: شواهد حمایتی کمی

کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده با دارونما، که می‌توانند قوی‌ترین شواهد را ارائه دهند، حمایت کمی از این که مصرف ویتامین C، ویتامین E، بتاکاروتن، یا سایر آنتی‌اکسیدان‌های منفرد، محافظت قابل‌توجهی در برابر بیماری‌های قلبی، سرطان یا سایر بیماری‌های مزمن ارائه می‌کنند، ارائه می‌کنند. نتایج بزرگترین کارآزمایی ها عمدتا منفی بوده است

 

 

بیماری قلبی:

ویتامین E، بتاکاروتن و سایر آنتی اکسیدان ها به شکل مکمل، گلوله نقره ای در برابر بیماری قلبی و سکته مغزی نیستند که محققان امیدوار بودند. در برخی از مطالعات اثر متوسط ویتامین E مشاهده شده است اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

در مطالعه سلامت زنان، 39876 زن اولیه سالم 600 واحد بین‌المللی ویتامین E یا دارونما را یک روز در میان به مدت 10 سال مصرف کردند. در پایان مطالعه، میزان حوادث قلبی عروقی و سرطان در بین افرادی که ویتامین E مصرف می‌کردند کمتر از افرادی که دارونما مصرف می‌کردند، نبود. با این حال، کارآزمایی کاهش قابل توجهی 24 درصدی را در کل مرگ و میر قلبی عروقی مشاهده کرد. اگرچه این یک نقطه پایانی اولیه برای کارآزمایی نبود، با این وجود نشان دهنده یک نتیجه مهم است

ویتامین ای با خواص انتی اکسیدانی

 

بیماری ریه:

یک مطالعه در سال 2014 از مجله تحقیقات تنفسی نشان داد که ایزوفرم های مختلف ویتامین E (به نام توکوفرول) اثرات متضادی بر عملکرد ریه دارند. این مطالعه داده‌های مربوط به توسعه خطر عروق کرونر در بزرگسالان جوان (CARDIA) را تجزیه و تحلیل کرد و سطح سرمی آلفا و گاما توکوفرول را در 4526 بزرگسال اندازه‌گیری کرد. عملکرد ریه با استفاده از پارامترهای اسپیرومتریک آزمایش شد: پارامترهای بالاتر نشان دهنده افزایش عملکرد ریه هستند، در حالی که پارامترهای پایین نشان دهنده کاهش عملکرد ریه هستند. این مطالعه نشان داد که سطوح بالاتر آلفا توکوفرول سرم با پارامترهای اسپیرومتریک بالاتر و سطوح بالای گاما توکوفرول سرم با پارامترهای اسپیرومتری کمتر مرتبط است. 

 

 

سرطان:

هنگامی که صحبت از پیشگیری از سرطان به میان می آید، تصویر برای مکمل های آنتی اکسیدانی بی نتیجه باقی می ماند. تعداد کمی از آزمایشات به اندازه کافی طولانی شده اند تا آزمایش کافی برای سرطان ارائه شود.

یک کارآزمایی تصادفی شده از سلنیوم در افراد مبتلا به سرطان پوست، کاهش قابل توجهی در سرطان و مرگ و میر ناشی از سرطان در نقاط مختلف از جمله روده بزرگ، ریه و پروستات نشان داد. این اثرات در میان افرادی که سطح سلنیوم پایینی داشتند در ابتدا قوی‌تر بود.

کپسول ویتامین ای 400 ویواتیون

 

بیماری چشمی مرتبط با سن:

یک کارآزمایی شش ساله نشان داد که ترکیبی از ویتامین C، ویتامین E، بتاکاروتن و روی تا حدودی از ایجاد دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن محافظت می کند، اما نه آب مروارید، در افرادی که در معرض خطر بالای این بیماری بودند.   لوتئین، یک کاروتنوئید طبیعی موجود در سبزیجات سبز رنگ مانند اسفناج و کلم پیچ، ممکن است از بینایی محافظت کند. 

یک مرور کاکرین از 19 کارآزمایی تصادفی‌سازی‌شده و کنترل‌شده، مکمل‌های آنتی‌اکسیدانی ویتامین/معدنی (مولتی ویتامین، ویتامین E، لوتئین، زآگزانتین، روی) را با دارونما یا بدون مداخله در افراد مبتلا به AMD مقایسه کرد. شرکت کنندگان عموماً تغذیه خوبی داشتند. این مطالعه نشان داد افرادی که این ویتامین ها را مصرف می کنند، کمتر به AMD در مراحل پایانی و از دست دادن بینایی پیشرفت می کنند. با این حال، نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند که مصرف لوتئین و زآگزانتین به تنهایی یا ویتامین E به تنهایی تأثیر مفیدی بر این بیماری‌های چشمی ندارد.

مطالعه نقاط پایانی چشم برای پیشگیری از سرطان سلنیوم و ویتامین ای  (SELECT) که 11267 مرد را به مدت میانگین پنج سال مورد بررسی قرار داد، نشان داد که مکمل‌های ویتامین E و سلنیوم، در ترکیب یا به تنهایی، از آب مروارید مرتبط با افزایش سن محافظت می‌کنند.

 

 

شناخت:

یک کارآزمایی تصادفی شده با 50 میلی گرم مکمل بتاکاروتن یا دارونما به 5956 مرد بالای 65 سال، نشان داد که مصرف طولانی مدت مکمل برای حداقل 15 سال فواید شناختی دارد.  

 

ویتامین ای

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف ویتامین ای:

ویتامین E به مقدار ناچیز از جفت عبور می‌کند و در شیر ترشح می‌شود با وجود این عارضه خاص با مصرف دوزهای معمولی گزارش نشده است و مصرف آن در روزهای توصیه شده مجاز می باشد. توصیه می گردد قبل از مصرف ویتامین ای در موارد زیر با پزشک یا داروساز خود مشورت نمایید:

 •  در صورت وجود سابقه حساسیت به ویتامین E یا موارد دیگر
 •  سابقه بیماری های انعقادی مصرف داروهای ضد انعقادی مصرف ویتامین K
 •  در صورت استفاده از برخی داروها به خصوص کلستیرامین، فرآورده های حاوی آهن و ویتامین A و پارافین خوراکی
 • در دوران بارداری و شیردهی
 • دور از دسترس کودکان و در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری شود.

 

مشخصات کلی
مقدار کپسول ژلاتینی: 30 عدد
سن مصرف بزرگسالان
کد بهداشتی 2291605400103602
جنسیت مصرف آقایان و بانوان
کشور سازنده ایران (تحت لیسانس ویتا فارمد سوئیس)
بارکد 6263868511079

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات