منو
سبد خرید شما

قرص جوشان زینک پلاس ب کمپلکس آپوویتال | 20 عدد | حاوی روی، ویتامین های گروه ب و ویتامین C

قرص جوشان زینک پلاس ب کمپلکس آپوویتال | 20 عدد | حاوی روی، ویتامین های گروه ب و ویتامین C
ناموجود
شما میتوانید محصول قرص جوشان زینک پلاس ب کمپلکس یوروویتال | سلامتی پوست و مو را به عنوان محصول جایگزین خریداری نمائید.
قرص جوشان زینک پلاس ب کمپلکس آپوویتال | 20 عدد | حاوی روی، ویتامین های گروه ب و ویتامین C
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Apovital Zinc Plus B-Komplex 20 Tabs
41,500 تومان
اشتراک گذاری در :

 

روی (زینک):

 

روی یکی از عناصر معدنی کمیاب می باشد که پس از آهن بیشترین میزان را در بدن انسان به خود اختصاص داده است. بدن انسان در مقادیر ناچیز به روی نیاز دارد ولی همین مقدار کم برای سلامت عمومی و رشد بدن بسیار حیاتی است، بطوریکه این نیاز حتی از پیش از تولد آغاز می گردد.
حدود 10 درصد از میزان روی موجود در بدن در سلول ها ذخیره شده و بقیه آن نیز در پلاسما و مایعات خارج سلولی وجود دارد.

 


 

 کمبود روی:

کمبود روی یا اختلال در متابولیسم روی می تواند عوارض جانبی عمیقی روی سلامت داشته باشد. عوارض کمبود روی می توانند شامل کاهش قوه بینایی و چشایی، ابتلا به انواع عفونت ها ، تاخیر در بلوغ جنسی (در مردان) ، توقف رشد، کاهش اشتها و وزن، ریزش مو و خشکی پوست می باشد.

 

 

مکمل روی یا زینک در داروخانه آنلاین داروکالا


 

نقش روی در سلامت انسان:

- جهت حفظ سلامت پوست، مو و ناخن:

روی بطور فعال در فرایند ترمیم پوست شرکت کرده و نیز در درمان التهابات و اختلالات پوستی بویژه در دوران نوجوانانی و بلوغ، نقش مهمی ایفا می کند. همچنین روی در ترمیم سریع زخم ها نیز موثر است.
کمبود و یا کاهش میزان روی در بدن یکی از عوامل اصلی ایجاد کننده زخم های پوستی به شمار می رود. همچنین  روی  در درمان آکنه و اگزما که از شایع ترین اختلالات پوستی است، بسیار موثر میباشد.  بیمارانی که این اختلالات را داشتند بعد از مصرف مکمل های روی،  تا حدود زیادی بهبودی حاصل کرده اند.


- در بهبود سریع زخم ها:

نقش روی در بهبود سریع زخم ها، بویژه به هنگام جراحت های ناشی از سوختگی و یا زخم هایی که در اثر عمل جراحی در بدن ایجاد می گردند، بسیار اهمیت پیدا می کند.


- در سلامت دستگاه تولید مثلی:

روی از جنبه های فراوانی شامل افزایش قدرت جنسی در مردان، بارداری های موفق در زنان و سنتز هورمون های جنسی در سلامت دستگاه تولید مثلی تاثیر می گذارد. در بلوغ و تکامل اسپرم در مردان و نیز تکامل طبیعی نوزاد نیز تاثیر دارد. مصرف روی در بسیاری از موارد بزرگ شدگی غده پروستات نیز موثر بوده است. تحقیقات اخیر دانشمندان در این زمینه نشان می دهد که روی تا حدود زیادی در جلوگیری از ناباروری بویژه در مردان نقش دارد. کمبود روی در مردان می تواند منجر به کاهش عملکرد ترشحی بیضه ها، کاهش قدرت و میل جنسی و نیز بزرگ شدگی غده پروستات گردد.

 

 


ویتامینهای گروه B:

دسته ای از ویتامین های محلول در آب به شمار می روند که از مهمترین ویتامین ها در تقویت سیستم عصبی و سلامت پوست، مو و ناخن هستند. همچنین در متابولیسم کربوهیدرات، چربی و پروتئین ها و تبدیل آنها به انرژی نقش موثری دارند.

 

ویتامین B1:

تیامین تیامین برای تولید ATP ( آدنوزین تری فسفات ) ضروری است، ATP واحد اصلی انرژی برای بدن است. ATP برای سوخت و ساز مواردی مانند کربوهیدرات، چربی و پروتئین استفاده می شود. همچنین نقش مهمی در عملکرد مغز دارد چون برای ساخت انتقال دهنده های عصبی مورد استفاده قرار می گیرد. کمبود تیامین زیاد شایع نیست اما می تواند روی سیستم عصبی و سیستم قلبی عروقی تاثیر بگذارد.

 

ویتامین B2:

ریبوفلاوین ریبوفلاوین نقش های مختلفی در سوخت و ساز عادی ایفا می کند. بسیاری از واکنش های شیمیایی برای کار کردن روی آنزیم ها تکیه دارند و ریبوفلاوین ها با ارائه موارد مورد نیاز به آنها کمک می کنند. مانند یک گذرنامه VIP به آن نگاه کنید، آنزیم ها در صف ایستاده اند تا بتوانند نهایتا به آنجا برسند و ریبوفلاوین ها اطمینان حاصل می کنند که چنین اتفاقی خواهد افتاد. کمبود ریبوفلاوین می تواند موجب بروز علائمی در دهان، چشم ها و پوست شود و همچنین در کودکان موجب توقف رشد شود.

 

ویتامین B3: نیاسین

مانند ویتامین های B1 و B2، B3 نیز برای پشتیبانی از عملکرد سوخت و ساز عادی و تولید انرژی بدن اهمیت دارد. نیاسین در بسیاری از واکنش های شیمیایی هم شکل شرکت می کنند مانند فرآیند هایی که DNA نیز در آنها مشترک است. کمبود این ماده مغذی می تواند منجر به سردرد، خستگی، کم خونی و زخمی شدن پوست یا دهان شود

 

ویتامین B5: اسید پانتوتنیک

به عنوان زندگی با پایه کربن، حرکت دادن اتم های کربن در اطراف بدن بسیار ضروری است و این جایی است که ویتامین B5 به میان می آید. B5 همچنین با آنزیم ها و سوخت و ساز کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها نیز مشارکت دارد. کمبود این ماده مغذی می تواند علائم مختلفی در پی داشته باشد، اما می تواند شامل خستگی تحریک پذیری یا مشکل در خواب یا ناتوانی در استراحت شود.

 

ویتامین B6: پیریدوکسین، پیریدوکسال یا پیریدوکسامین

ویتامین B6 در واقع به گروهی از مواد مغذی گفته می شود، آنها بسیار شبیه به هم کار می کنند. در سوخت و ساز کربوهیدرات، چربی و پروتئین نقش دارند. آنها همچنین به سلول های قرمزان کمک می کنند اکسیژن را به نقاط مختلف بدن ببرند. کمبود B6 می تواند موجب کم خونی شود و همچنین می تواند باعث ایجاد زخم روی دهان و زبان، التهاب و گیجی شود.

 

ویتامین B7: بیوتین

بیوتین از رشد سلولی حمایت می کند و به سوخت و ساز چربی و پروتئین ها کمک می کند. همچنین این ویتامین یکی از عوامل تاثیر گذار در حرکت کربن دی اکسید اطراف بدن است. کمبود این ویتامین بسیار نادر است چون بدن خود در روده بزرگ بیوتین تولید می کند.

 

ویتامین B9: اسید فولیک یا فولات

این یکی نام های بسیاری دارد اما معمولا با نام های اسید فولیک یا فولات از آن نام برده می شود. این ویتامین برای فرآیندهای DNA مهم است و در بسیاری از واکنش های بدن نقش کمکی را دارد. خانم ها و به خصوص آنهایی که باردار هستند به این ماده مغذی نیاز دارند تا از نقص هنگام تولد پیشگیری کنند و خود نیز در طول بارداری دچار کم خونی نشوند. دیگر علائم کمبود این ماده مغذی عبارت است از سردرد، تحریک پذیری، فراموشکاری و گیجی.

 

ویتامین B12: متیل کوبالامین یا سیانکوبالامین

ویتامین B12نیز برای سوخت و ساز کربوهیدرات، پروتئین و چربی وهمچنین عملکرد DNA مفید است. همچنین این ویتامین به تولید گیرنده های عصبی در مغز نیز کمک می کند. کمبود این ماده مغذی می تواند منجر به کم خونی، از بین رفتن نخاع یا افسردگی در بعضی افراد شود. سعی کنید مکملی پیدا کنید که در آن متیل کوبالامین باشد.

 

 کمبود ویتامین های گروه B:

ضعف و خستگی عمومی بدن، کاهش اشتها، یبوست، خشکی و پوسته پوسته شدن پوست، کم خونی مگالوبلاستیک و بیماری بری بری از عوارض کمبود ویتامین های گروه B است.


گروه هایی که عمدتا در معرض کمبود روی و ویتامین های گروه B قرار دارند و و نیاز بیشتری به مصرف مکمل زینک پلاس دارند:

- نوجوانان
- خانم های باردار و شیرده
- سالمندان
- افراد الکلیسم
- افراد دچار بی اشتهایی عصبی

 

فواید ویتامین ب کمپلکس در زینک پلاس یوروویتال در داروخانه اینترنتی دارو کالا

 


ویتامین c:

 آنتی اکسیدان قوی است و بدن را در برابر بیماری های مختلف محافظت می کند. یکی از اثرات مهم این ویتامین کمک به پوست است. این ویتامین موجب تقویت سیستم ایمنی بدن نیز می شود.

ویتامین C ویتامینی محلول در آب است که نقش مهمی در حفظ سلامتی بدن برعهده دارد و مانند یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند. شما باید به‌طور روزانه غذاهای حاوی ویتامین سی مصرف کنید تا از این طریق این ویتامین موردنیاز بدن‌تان را تأمین کنید.

ویتامین C یا آسکوربیک اسید یک ویتامین محلول در آب است که در بدن انسان ساخته نمی شود و لذا یک ماده غذایی ضروری برای بدن به حساب می آید. میزان مورد نیاز روزانه آن بسته به سن افراد از ۴۰ تا ۱۲۰ میلی گرم متفاوت است و این نیاز در زمان حاملگی و شیردهی افزایش می یابد. افراد سیگاری به روزانه ۳۵ میلی گرم ویتامین C بیشتر از افراد معمولی نیاز دارند.

یکی از مزایای دیگر ویتامین ث افزایش جذب کلسیم است. همراه با مکمل کلسیم، از قرص ویتامین C یا مواد غذایی غنی از ویتامین C مثل پرتقال استفاده کنید. ویتامین C، جذب کلسیم را افزایش می‏دهد.

ویتامین سی و فواید آن را در داروخانه آنلاین داروکالا بخوانید

 


مشخصات قرص جوشان زینک پلاس ب کمپلکس آپوویتال:

 •  حاوی ویتامین های گروه C ،B، نیاسین، بیوتین، زینک، فولیک اسید
 •  مناسب برای استفاده عموم مردم
 •  تقویت کننده مو
 •  استحکام بخش ناخن ها
 •  شاداب کننده پوست
 • زینک 10 میلی گرم
 •  تقویت سیستم ایمنی بدن
 •  ترمیم ترک لب ها
 •  کمک به حفظ سلامت پوست، مو، ناخن
 •  تقویت رشد ذهنی و جسمی

 

مکمل زینک پلاس ب کمپلکس آپوویتال در داروخانه آنلاین دارو کالا

 


نحوه مصرف زینک پلاس و ب کمپلکس آپوویتال:

روزانه 1 عدد قرص جوشان در یک لیوان آب حل نمایید و مصرف کنید.

 


 ترکیبات کپسول زینک پلاس ب کمپلکس آپوویتال (در هر قرص جوشان):

نام ترکیب

مقدار

Zinc

10 mg

Vitamin C

80 mg

Vitamin B1

1.1 mg

Vitamin B2

1.4 mg

Vitamin B6

1.4 mg

Vitamin B12

2.5 µg

Biotin

50 µg

Folic Acid

200 µg

Pantothenic Acid

6 mg

Niacin

16 mg

 


شرایط نگهداری قرص جوشان زینک پلاس ب کمپلکس آپوویتال:

در مکان خشک، دور از نور و دسترس کودکان نگه داری شود،

 


توصیه و هشدار قرص جوشان زینک پلاس ب کمپلکس آپوویتال:

زنان باردار با مشورت پزشک یا داروساز مصرف نمایند.

مشخصات کلی
سن مصرفعمومی
کد بهداشتی1530608877728094
جنسیت مصرفعمومی
کشور سازندهآلمان
بارکد4260120221426

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات