منو
سبد خرید شما

کپسول ال آرژنین 500 دوبیس 100 عددی | افزایش خونرسانی به عضلات

کپسول ال آرژنین ۵۰۰ دوبیس
-9 % ناموجود
کپسول ال آرژنین 500 دوبیس 100 عددی | افزایش خونرسانی به عضلات
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Doobis L Arginine 500 mg - 100 Caps
 • SKU: 2632
 • بارکد: 626205720563
191,900 تومان
210,000 تومان
اشتراک گذاری در :

کپسول ال آرژنین دوبیس نوتریشن Doobis L-Arginine 500 حاوی ۵۰۰ میلی گرم آمینو اسید آرژنین در هر کپسول است. کپسول ال آرژنین ۵۰۰ دوبیس یک مکمل برای افزایش حجم عضلات و توده عضلانی در ورزشکاران به شمار می آید. کار اصلی آرژنین در بدن به عنوان یک آمینو اسید، کمک به افزایش خونرسانی در عضلات می شود که این مسئله باعث رساندن مواد مغذی به صورت سریع به عضلات می شود.

همچنین آرژنین به دلیل همین مزیت در مکمل های تقویت میل جنسی آقایان نیز مورد استفاده قرار می گیرد تا مشکلات نعوظ را برطرف کند. کپسول ال آرژنین دوبیس نوتریشن نیز با ۵۰۰ میلی گرم آرژنین می تواند این عملکرد ها برای بدن به ارمغان بیاورد. آرژنین همچنین یک محرک شناخته شده برای آزاد شدن هورمون رشد می باشد.

آرژنین ۵۰۰ دوبیس، به خصوص برای ورزشکاران برای بهبود علمکرد ورزشی و افزایش کارایی عضلات است. کپسول ال آرژنین دوبیس نوتریشن در بسته بندی ۱۰۰ عددی یک مکمل مناسب برای تمام افراد به خصوص ورزشکاران می باشد.

 

برای مشاهده و خرید پروتئین وی کاله بر روی نام آن کلیک کنید.

 

doobis l arginine 500 mg

 

 


 

مشخصات کپسول ال آرژنین ۵۰۰ میلی گرم دوبیس:

 • افزایش توده و حجم عضلات
 • بهبود عملکرد ورزشی
 • افزایش خونرسانی به عضلات
 • افزایش هورمون رشد
 • بهبود سلامت بدن
 • افزایش استقامت
 • کاهش خستگی

 

 


 

نحوه مصرف مکمل ال آرژنین ۵۰۰ دوبیس:

 • بزرگسالان یک کپسول ۲ بار در روز یا طبق دستور پزشک مصرف شود.

 

 


 

ترکیبات کپسول آرژنین دوبیس (در هر کپسول):

نام ترکیب

مقدار

L-Arginine

500 mg

Avisel

88 mg

Magnesium Stearate

12 mg

 

 


 

فواید ال آرژنین برای بدنسازی:

ال-آرژنین یکی از اسیدهای آمینه هایی است که بدن برای عملکرد موثر به آن نیاز دارد. مانند سایر اسیدهای آمینه، ال آرژنین (یا آرژنین) نقشی در ساخت پروتئین دارد که بدن می تواند از آن برای بازسازی بافت و ساخت عضله استفاده کند. با محبوبیت روزافزون به عنوان یک مکمل تناسب اندام، دو زمینه کلیدی مورد علاقه این سوال است که "مزایای ال آرژنین برای بدنسازی چیست؟" و اینکه آیا مصرف مکمل ال آرژنین می تواند عملکرد ورزشی را بهبود بخشد.

پاسخ به هر دو سوال بررسی شده در این مقاله و همچنین برخی از تحقیقات معتبرترین مزایای سلامتی ال-آرژنین برای مردان و زنان را خواهید یافت.

 

کپسول آرژنین ۵۰۰ دوبیس در بدنسازی

 

ال آرژنین چیست؟

آرژنین یک آمینو اسید نیمه ضروری است که همانطور که اشاره کردیم از رژیم غذایی به دست می آید و برای ساخت پروتئین در بدن ضروری است. ال-آرژنین آنزیم اکسید نیتریک را در خون آزاد می کند و نقش اکسید نیتریک گشاد کردن عروق خونی در جریان خون است. این ممکن است به شرایط خاص گردش خون کمک کند.  یکی از مزایای ال-آرژنین بر خلاف سایر اسیدها و مواد مغذی در بدن این است که کمبود آن به دلیل فراوانی آن در انواع مختلف غذاها نادر است. علاوه بر وجود آن در غذا، بدن انسان نیز می تواند آن را ایجاد کند.  گاهی اوقات، هرچند نادر، نیاز فرد به اسید آمینه ال آرژنین ممکن است از توانایی بدن برای تولید یا مصرف طبیعی آن بیشتر شود. این بیشتر برای افراد مسن یا کسانی که با شرایط پزشکی خاص رنج می برند/تشخیص داده می شود، رایج است.  در این صورت، ممکن است برای فرد ال-آرژنین به شکل داروهای خوراکی، تزریقی یا کرم تجویز شود. اصطلاح ال-آرژنین زمانی که به مکمل های آرژنین اشاره می شود استفاده می شود.

 

فواید ال آرژنین:

1- عملکرد ورزشی را افزایش می دهد:

یکی از رایج ترین سوالاتی که در مورد این اسید آمینه جستجو می شود، مزایای ال-آرژنین برای بدنسازی است. ال-آرژینین به عنوان مکملی که می تواند در شرایطی که افراد می خواهند توده عضلانی بسازند و همچنین هدفشان کاهش وزن است، در میان جامعه بدنسازی شهرت پیدا کرده است.

با توجه به شهرت ال-آرژنین به عنوان مکملی که اتساع عروق (گشاد شدن عروق خونی) را تحریک می کند، مستقیماً با افزایش عملکرد مرتبط است، زیرا برای رسیدن به حداکثر عملکرد در طول تمرین، جریان کارآمد خون به عضلات در حال کار نیاز است.

در مطالعه ای که در سال 2010 منتشر شد، محققان 9 مرد سالم را که 6 گرم پودر ال-آرژنین یا دارونما مصرف کرده بودند، تجزیه و تحلیل کردند و سپس از آنها خواسته شد که یک سری تمرینات ورزشی با شدت متوسط ​​تا شدید انجام دهند.

نتایج نشان داد که در مقایسه با دارونما، گروه ال-آرژنین به طور قابل توجهی تحمل خود را افزایش داده یا به طور قابل توجهی زمان بیشتری برای خسته شدن هنگام انجام تمرینات با شدت بالا داشته است. به نوبه خود، این شواهدی را ارائه کرد که نشان می‌دهد ال-آرژنین با نشان دادن اینکه از طریق افزودن مکمل قبل از تمرین، فرد می‌تواند تمرین مؤثرتر و کامل‌تری انجام دهد، کارایی ورزش و تحمل ورزش را بهبود می‌بخشد.

به طور مشابه، نتایج حاصل از آزمایش‌های دیگر انجام‌شده از این نظریه حمایت می‌کند که رژیم غذایی غنی از ال-آرژنین می‌تواند فشار خون سیستولیک را کاهش دهد و بنابراین می‌تواند کارایی ورزش و تحمل ورزش را در انسان‌های سالم بهبود بخشد.

 

ارژنین دوبیس نوتریشن

 

2- عضله سازی را بهبود می بخشد:

یکی دیگر از مزایای شناخته شده ال-آرژنین، کمک آن به رشد عضلات است، زیرا برای سنتز اکثر پروتئین ها مورد نیاز است. در حالی که توده عضلانی افزایش می یابد، ال آرژنین همچنین به سلول های عضلانی سیگنال می دهد، ترشح هورمون رشد را تشویق می کند و متابولیسم سریع را ترویج می کند. با کاهش ذخایر چربی زیر پوست و تقویت رشد عضلانی، ثابت شده است که ال آرژنین می تواند عملکرد تناسب اندام را افزایش دهد و قدرت را بهبود بخشد - که منجر به افزایش توده عضلانی می شود.

تحقیقات قابل توجهی وجود دارد که این ادعا را بررسی می کند که ال-آرژنین مصرف شده به عنوان مکمل می تواند رشد عضلانی را تقویت کند، نسبت عضله به چربی را کاهش دهد، قدرت عضلانی را بهبود بخشد و ذخایر چربی را کاهش دهد.

تحقیقات موجود در مورد مزایای ال-آرژنین برای توده عضلانی، مجموعه ای از نتایج را ارائه می دهد. به عنوان مثال، در یک مطالعه، ال-آرژنین به عنوان مکمل به 24 خوک در یک دوره 60 روزه داده شد. به طور متوسط، خوک ها افزایش ماهیچه های اسکلتی 5.5٪ و کاهش چربی 11٪ را تجربه کردند. نتایج نشان می دهد که مکمل ال-آرژنین باعث افزایش عضله و کاهش قابل توجه چربی بدن می شود.

مطالعات بیشتر انجام‌شده، یافته‌های مشابه را ارائه می‌کنند که نشان می‌دهد استفاده از مکمل‌ها در سبک زندگی شما می‌تواند منجر به رشد کلی بدن، با افزایش رسوب بدون چربی و تراکم استخوانی معدنی شود، در حالی که از افزایش تجمع چربی در مجموع اجتناب می‌شود. البته، نتایج زمانی بهینه می شوند که با یک برنامه آموزشی موثر همراه شوند.

 

کپسول ال آرژنین دوبیس برای عضله سازی

 

3- فشار خون بالا و بیماری های قلبی را کاهش می دهد:

برخی تحقیقات نشان می دهد که ال آرژنین مصنوعی که به صورت خوراکی مصرف می شود می تواند فشار خون را در افراد سالم و افرادی که دارای نوعی فشار خون بالا است که بر شریان های ریه و سمت راست قلب تأثیر می گذارد (فشار خون ریوی) کاهش دهد. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد تزریق ال-آرژنین می تواند فشار خون را در افراد مبتلا به فشار خون بالا (فشار خون بالا) کاهش دهد. 

اثرات و فواید فشار خون ال-آرژنین به طور گسترده ای در طول سال ها مورد بررسی قرار گرفته است، با مطالعاتی که حاوی شواهد قوی نشان می دهد که نقش ال-آرژنین در کاهش فشار خون در افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند احتمالاً در نتیجه نیتریک اکسید و اثرات آن است. در گشاد شدن عروق خونی محصول دیگری که مزایای مشابهی برای فشار خون دارد، چای سبز است.  با این حال، اثرات اتساع عروق ال-آرژنین ممکن است پیامدهایی برای فشار خون بالا داشته باشد. در یک کارآزمایی یک ساله، متشکل از گروهی متشکل از 65 بیمار که به آنها قرص حاوی ال-آرژنین داده شد، نتایج نشان داد افرادی که ال-آرژنین مصرف می کردند استرس اکسیداتیو یا آسیب سلولی کمتری داشتند، عملکرد قلبی عروقی بهتری داشتند و پیشرفت آترواسکلروز را کاهش دادند.

مزایای سلامتی ال-آرژنین برای بهبود عملکرد عروقی بسیار مورد تحقیق قرار گرفته است. توانایی ال-آرژنین در کاهش فشار خون پیامدهای بالقوه ای برای فشار خون بالا در دوران بارداری، اختلال پیشرونده سیستم قلبی عروقی در افزایش سن و مسافت پیاده روی برای افرادی که دچار گرفتگی متناوب پا، ضعف پا یا "لنگش متناوب" یا آترواسکلروز هستند، دارد.  مکمل ال-آرژنین همچنین این پتانسیل را دارد که نیاز به مصرف داروهای کاهش دهنده فشار خون را کاهش دهد و احتمال عوارض جانبی جدی را از بین ببرد.

 

ال آرژنین دوبیس

 

4-درمان اختلال نعوظ (ED):

یکی از مهمترین مزایای ال-آرژنین مورد مطالعه، کار آن به عنوان یک درمان احتمالی برای اختلال نعوظ (ED) است.  همانطور که گفتیم ال آرژنین اکسید نیتریک (NO) را در بدن ایجاد می کند که به شل شدن رگ های خونی کمک می کند و به خون غنی از اکسیژن اجازه می دهد آزادانه تر به بافت هایی که در آن نیاز دارند گردش کند. جریان خون سالم در هر فردی که از ED رنج می برد ضروری است. ال آرژنین که به تنهایی مصرف شود، اثر متوسطی دارد.  با این حال، زمانی که ال-آرژنین در ترکیب با سایر فعال‌های زیستی مصرف شود، نتایج بسیار متفاوت است. این را می توان با یافته های یک مطالعه در سال 2003 که به بررسی درمان اختلال نعوظ با پیکنوژنول و ال-آرژنین پرداخت. محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف خوراکی ال-آرژنین در ترکیب با پیکنوژنول باعث بهبود قابل توجه عملکرد جنسی در مردان مبتلا به ED بدون هیچ گونه عوارض جانبی می شود.  ال-آرژنین همچنین در علم برای بهبود اختلال نعوظ با شدت خفیف تا متوسط ​​- حداقل در کوتاه مدت - استفاده شده و موثر است. 

 

بهبود نعوظ با آرژنین دوبیس

 

5- درمان کمبود هورمون رشد:

ال-آرژنین مدت‌هاست به عنوان دارویی برای درمان افرادی که کمبود هورمون رشد انسانی (HGH) دارند، استفاده می‌شود.  تست ذخیره هورمون رشد برای تشخیص اینکه آیا HGH آزاد شده از غده هیپوفیز کمبود دارد یا خیر استفاده می شود. این آزمایش با تزریق آرژنین به بدن برای افزایش سطح HGH، اندازه گیری توانایی غدد هیپوفیز برای ترشح هورمون رشد در پاسخ انجام می شود. اگر کمبود HGH تشخیص داده شود، داروی داده شده ال آرژنین است. 

یک مثال معروف از کمبود HGH لیونل مسی از باشگاه بارسلونا است. قرارداد مسی که امضا شده بود مشروط به پرداخت هزینه درمان HGH مسی 13 ساله توسط باشگاه فوتبال بود.  ورزشکاران ممکن است HGH را بعد از تمرین تزریق کنند. به عنوان مثال، استفاده از HGH با ممنوعیت آن در تور دو فرانس مورد توجه عموم قرار گرفته است. استفاده از آن بر اساس داستان های حکایتی از افزایش قدرت، بهبود رابطه جنسی، انرژی بهتر و افزایش توده عضلانی است که بر ورزشکاران جوانی که خواهان بهترین نتایج ممکن هستند تأثیر می گذارد.  جالب توجه است، شواهد بسیار کمی برای حمایت از مزایای پیشنهادی HGH در سطوح ایمن وجود دارد. این امکان وجود دارد که HGH دارای مزایایی در سطوح ناامن باشد که می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند.  با این حال، دارویی که برای HGH پایین داده می شود، ال-آرژنین است و همانطور که قبلاً گفته شد ال-آرژنین نتایج ثابتی را در کاهش چربی و در عین حال افزایش توده بدون چربی بدن در مطالعات حیوانی نشان می دهد، اگرچه هنوز در آزمایشات انسانی تأیید نشده است.

مطمئناً اگر فقط تحقیقات را در نظر بگیریم، اگر ورزشکاری علاقه مند به افزایش توده عضلانی و قدرت باشد، به احتمال زیاد نتایج را با مکمل ال-آرژنین با دوز بدون عوارض جانبی نسبت به سطوح خطرناک دوپینگ HGH مشاهده خواهد کرد.

 

کپسول آرژنین دوبیس برای افزایش هورمون رشد

 

6- فواید ضد پیری:

ال-آرژنین یکی از متابولیکی ترین اسیدهای آمینه است که نقش مهمی در سنتز اکسید نیتریک، پلی آمین ها، پرولین، گلوتامات، کراتین، آگماتین و اوره دارد که در تنظیم پیری و طول عمر نقش دارند.  در واقع، مزایای ضد پیری ال-آرژنین پتانسیل بیشتری نسبت به هر عامل دارویی یا غذایی که قبلاً کشف شده است نشان می دهد. ال-آرژنین از طریق ترکیبی از مسیرهای متابولیک و فیزیولوژیکی خود، شواهد کافی در بهبود مواردی مانند تاخیر در خستگی ذهنی، عمیق بودن خواب، اضطراب و استرس و همچنین خلق و خوی عمومی نشان می دهد. همه آنها ارتباط قابل توجهی با علائم پیری دارند. با بهبود این عملکردهای بدن، ال-آرژنین به نوبه خود مزایای غیرمستقیم برای ضد پیری ایجاد می کند.

 

کپسول آرژنین ۵۰۰ دوبیس

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف آرژنین:

 • در صورت آلرژی به ال آرژنین مصرف این فرآورده ممنوع می باشد.
 • همزمان با نیترات ها ، داروهای آنتی هایپر تنسیو سیلد نافیل و زایلیتول و بیمارانمبتلا به آسم ، ویروس هریس ، هایپو تنشن و MI با احتیاط مصرف گردد.
 • از مصرف بیش از میزان توصیه شده خودداری کنید.
 • در دوران بارداری و شیردهی از کپسول آرژنین دوبیس استفاده نشود.
 • دور از نور، دور از دسترس کودکان و در دمای زیر 25 درجه نگهداری شود.

 

مشخصات کلی
مقدارکپسول: 100 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی5958207286441130
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد6262057205638

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات