منو
سبد خرید شما

کپسول موتا دورست هوم 90 عددی | کمک به درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

مکمل موتا دورست هوم
مکمل موتا دورست هوم
ناموجود
مکمل موتا دورست هوم
مکمل موتا دورست هوم
کپسول موتا دورست هوم 90 عددی | کمک به درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Durasthum Mootta - 90 Caps
 • SKU: 1704
 • بارکد: 626337200121
257,000 تومان
اشتراک گذاری در :

کپسول موتا دورست هوم Durasthum Mootta مکملی کاملا طبیعی برای بانوان است. کپسول موتا دورست هوم برای کنترل عوارض و همچنین کمک به درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک طراحی شده است. کپسول موتا دورست هوم حاوی پودر خشک عصاره بذر گیاه شنبلیله به میزان ۳۳۳ میلی گرم در هر کپسول است که بر مبنای وجود 3/57 ٪ تریگونلین در هر کپسول استاندارد شده است.

موتا mootta یک مکمل برای کمک به کنترل عوارض سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) است. سندرم تخمدان پلی کیستیک یک اختلال درون ریز پلی ژنیک و شایع ترین بیماری غدد درون ریز در زنان و در سن باروری است. داروهای فعلی اغلب فقط برای کنترل علائم و نشانه های آن استفاده می شوند ، در حالی که نمی توانند به طور کامل از عوارض جلوگیری کنند.

 

مکمل های درمان ناباروری زنان را مشاهده کنید.

 

کپسول موتا دورست هوم

 

اما ممکن است سوال پیش بیاید که چطور از عصاره بذر گیاه شنبلیله در کپسول موتا دورست هوم می تواند چنین تاثیرات دارویی را استخراج کرد. در جواب باید گفت که ترکیبات شیمیایی درون این گیاه شامل ترکیبات موثر و مفید از جمله آمینو اسیدهایی مانند آرژنین لیزین و ... است. همچنین در ترکیبات این گیاه آلکالوئیدها پیریدینی، موسیلاژ، پروتئین ها،‌ مهار کننده های پروتئیناز، ساپونین های استروئیدی، آگلیکون ها استرول ها، برخی از ویتامین ها شامیل ویتامین ب۳ و مواد معدنی و مهمتر از این ترکیبات حاوی فلاونوئیدها گوناگون برای جلوگیری از عوارض سندرم تخمدان پلی کسیتیک در زنان است.

اما در ادامه توضیحات به مسئله خواهیم پرداخت که مکمل موتا دورست هوم چگونه می تواند به کنترل عوارض و درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک کند.

 

سایر مکمل مخصوص بانوان را مشاهده کنید.

 

مکمل موتا دورست هوم

 


 

اثرات درمانی و مکانیسم فارماکولوژیک کپسول موتا در درمان سندرم زنان:

کپسول موتا و کاهش قند و تری گلیسرید خون:

4-Hydroxysoleucine (اسید آمینه) سبب افزایش ترشح انسولین از سلول های بتای جزایر لانگرهانس لوزالمعده می شود. این عمل نسبتا اختصاصی، سبب عدم تغییر در میزان ترشح گلوکاگن و سوماتواستاتین و افزایش تعداد گیرنده های انسولین می گردد. همچنین سبب مهار فعالیت آلفا-آمیلاز (یکی از آنزیم های مسئول تجزیه قندهای پیچیده) و سوکراز (آنزیم گوارشی مسئول متابولیسم کربوهیدرات ها) می شود.

کپسول موتا دورست هوم کاهش تری گلیسرید، کلسترول تام و LDL ممکن است به دلیل حضور ساپونین ها باشد که باعث افزایش ترشح کلسترول صفراوی و در نتیجه کاهش سطح کلسترول سرم می شود. اثر کاهش چربی آن می تواند در نتیجه اثر استروژنی دانه باشد که به طور غیر مستقیم سبب افزایش ترشح هورمون تیروئیدی T4 می گردد.

 

 

کپسول موتا و بهبود سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS):

سندرم تخمدان پلی کیستیک شامل مجموعه ای از علائم از جمله هیرسوتیسم (پرمویی بدن)، آمنوره یا الیگومنوره و افزایش حجم تخمدان ها است که عواملی از جمله افزایش هورمون مردانه (آندروژن) و کمبود هورمون انسولین در به وجود آمدن آن دخیل است. مشخص شده که در این سندرم، مشکلی در ارتباط هیپوتالاموس، هیپوفیز و تخمدان وجود ندارد، اما عوامل یاد شده سبب افزایش هورمون LH و کاهش هورمون FSH (تحریک کننده فولیکول) می شود.

این چرخه تکرار شونده و افزایش LH سبب تحریک افزایش تکثیر سلولی و افزایش سنتز آندروژن در تخمدن می شود. این افزایش نیز سبب افزایش تولید گلوبولین متصل شونده به هورمون جنسی (SHBG) می گردد. افزایش آندروژن آزاد باعث بروز پر مویی و یا آکنه و در نهایت تبدیل آن به استروژن می شود. این عوامل سبب ایجاد توده هایی در تخمدان و  عدم تخمک گذاری و گاهی ناباروری و نازایی می شوند.

نتیجه دیگر افزایش سطح استروژن، افزایش تشکیل بافت آدیپوز (چربی) و افزایش تکثیر سلولی اندومتر رحم است که ممکن است به سرطان اندومتر نیز منجر شود. یکی از دلایلی که برای بروز PCOS در طب سنتی هند ذکر می شود، افزایش مصرف شیرینی جات (قندها) است. یکی از علامت های سندرم پلی کیستیک، مقاومت به انسولین، همراه با افزایش سطح گلوکز خون ناشتا است. بدین ترتیب، کپسول موتا دورست هوم با برقراری تعادل انسولین در بدن، به عنوان یکی از راهکارهای برطرف کردن مشکلات این سندرم بیان شده است.

 

در طب امروز نیز از جمله راهکارهای درمان این سندرم، استفاده از داروهای حساس کننده بدن به انسولین مانند متفورمین عنوان شده است. در طب سنتی هند، به داروهای طبیعی با این اثر، مانند شنبلیله (که با نام Methi در این طب شناخته می شود) اشاره شده است.

طی مطالعه ای تصادفی، دو سوکور و کنترل شده با دارونما (گروه دریافت کننده متفورمین به همراه کپسول شنبلیله در مقایسه با گروه دریافت کننده متفورمین به همراه کپسول دارونما) که بر روی زنان دچار PCOS در ایران انجام شده، گروه دریافت کننده عصاره هیدروالکلی دانه گیاه (کپسول موتا دورست هوم) همراه با متفورمین، شاخص های مقاومت انسولین ( شامل مداخلات در قاعدگی و پارامترهای متابولیک) و میزان کیست های تخمدانی (با استفاده از سونوگرافی) بیماران اندازه گیری شد که مشخص شد، پس از ۸ هفته از مصرف دارو، کاهش چشمگیری در میزان کیست های تخمدانی و بازگردانده شدن چرخه منظم قاعدگی در گروه دریافت کننده ی شنبلیله به همراه متفورمین، در مقایسه با گروه دریافت کننده ی متفورمین به تنهایی، مشاهده شده است.

همچنین طی مطالعه دیگری که به مدت ۹۰ روز،‌روی خانم های ۱۸ تا ۴۵ ساله مبتلا به PCOS که عصاره ای از دانه شنبلیله (کپسول موتا دورست هوم) مصرف می کرده اند، انجام شده است، مشخص گشت که اندازه و تعداد کیست های تخمدانی 94٪ این افراد کاهش یافته و این کاهش در حدود 40٪ افراد در حد رفع کامل کیست ها بوده است. همچنین در مورد حدود ۷۰٪ افراد، چرخه قاعدگی به روال منظم بازگشته است. همچنین در بررسی سطح آنزیم های ALT (یکیاز مارکرهای سلامت کبد)، کراتین و BUN (از مارکرهای سلامت کلیه ها)، هیچ گونه عارضه ای برای مصرف فرآورده گزارش نشد و بیماران نیز، گزارشی از بروز عوارض ناخواسته مصرف کپسول موتاا نداشته اند.

 

علائم سندرم کیست تخمدان چیست درمان با کپسول موتا دورست هوم

 

کپسول موتا، ضد سرطان سینه:

در مطالعه ای به منظور بررسی اثر عصاره های آبی و آبی-الکلی شنبلیله موجود در کپسول موتا دورست هوم، بر روی رده های سلولی سرطان سینه، مشاهده شده که هر دو عصاره به شکل وابسته به دوز سبب کشته شدن سلول های سرطانی می شوند.

 

 

کپسول موتا و افزایش ترشح شیر:

مکانیسم افزایش ترشح شیر در کپسول موتا دورست هوم و این گیاه چندان مشخص نیست، اما این اثر ظاهرا به واسطه ترکیباتی با اثر فیتواستروژنی و دیوسژنین انجام می شود.

 

خرید کپسول موتا دورست هوم

 


 

مشخصات کپسول موتا دورست هوم:

 • کمک به درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • کاهش عوارض سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • حاوی ترکیب گیاهی عصاره بذر شنبلیله
 • کاهش قند و تری گلیسرید خون
 • موتا دارای خواص ضد سرطانی
 • افزایش ترشح شیر
 • برقراری تعادل انسولین در بدن

 

 


 

نحوه مصرف مکمل موتا دورست هوم:

سه بار در روز، هر بار ۱ کپسول به همراه غذا و یا بعد از آن با مقداری آب مصرف شود.

دوره مصرف توصیه شده کپسول موتا دورست هوم، ۹۰ روز می باشد.

 

 


 

ترکیبات کپسول موتا دورست هوم (در هر کپسول):

پودر خشک عصاره بذر گیاه شنبلیله: 333 میلی گرم

استاندارد شده بر اساس وجود 3/57٪ تریگونلین در هر کپسول موتا

 

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف موتا دورست هوم:

 • به دلیل احتمال تحریک رحم که در آزمایشات حیوانی ملاحظه شده، از مصرف شنبلیله (کپسول موتا) در دوران بارداری خودداری شود.
 • طی بررسی انجام شده در مورد نوزادانی که مادرانشان در دوران بارداری از این گیاه استفاده می کرده اند، بوی شبه افرا از ادرار این نوزادان و سایر افرادی که از آن استفاده می کنند قابل ملاحظه بود.
 • به خاطر اثر کاهش قند خون شنبلیله در کپسول موتا دورست هوم، چنانچه از داروهای دیگر کاهنده قند خون استفاده می شود، قند خون فرد تحت نظارت قرار گیرد تا بیش از اندازه کاهش نیابد.
 • در صورت مصرف همزمان با داروهای مدر و ملین/مسهل، مینرالوکورتیکوئیدها و سایر عوامل کاهنده پتاسیم، امکان کاهش زیاد پتاسیم فرد دریافت کننده وجود دارد.
 • امکان تغییر نسبت هورمون های T4/T3 و افزایش سطح T4 سرم وجود دارد. به دلیل امکان تداخل اثر با داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و هپارین، پیش از مصرف همزمان با پزشک مشورت شود.
 • طی بررسی متون، گزارشی از بروز عوارض ناخواسته قابل توجه در نتیجه ی مصرف این گیاه (کپسول موتا دورست هوم) و فرآورده های آن مشاهده نشده است. 
 • در مطالعات حیوانی و انسانی، هیچ گونه سمیت مهمی با مصرف این گیاه مشاهده نشده است. با این حال، در مواردی که فرد مصرف کننده به گیاه یا گیاهان تیره باقلا آلرژی داشته باشد، احتیاط مصرف ضروری است.
 • احتمال بروز سرگیجه، اسهال و نفخ گذرا نیز در افراد مصرف کننده موتا وجود دارد.
 • کاهش قند خون از عوارض محتمل و قابل پیش بینی موتا می باشد. همچنین کاهش وزن، در نتیجه ی افزایش ترشح هورمون T4 (از تیروئید) گزارش شده است.
 • به خاطر وجود ترکیبات کومارینی در دانه شنبلیله، امکان افزایش زمان پروترومبین (PT) و INR وجود دارد که می تواند خطر خونریزی را در افراد مستعد افزایش دهد.

 

مشخصات کلی
مقدارکپسول: 90 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی1510411493937221
جنسیت مصرفبانوان
کشور سازندهایران
بارکد626337200121

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات