منو
سبد خرید شما

پودر بی سی ای ای 5000 دوبیس 300 گرم | ریکاوری عضلات و کاهش خستگی

مکمل بی سی ای ای دوبیس ۵ گرم
مکمل بی سی ای ای دوبیس ۵ گرم
-10 %
مکمل بی سی ای ای دوبیس ۵ گرم
مکمل بی سی ای ای دوبیس ۵ گرم
پودر بی سی ای ای 5000 دوبیس 300 گرم | ریکاوری عضلات و کاهش خستگی
 • موجودی: موجود
 • مدل: Doobis BCAA 5000 Powder - 300 g
 • SKU: 2750
 • بارکد: 626205720496
594,000 تومان
660,000 تومان
اشتراک گذاری در :

پودر بی سی ای ای ۵۰۰۰ دوبیس نوتریشن Doobis BCAA 5000 یک مکمل برای تمرینات سنگین ورزشی و بدنسازی است. پودر بی سی ای ای ۵۰۰۰ دوبیس همچنین یک مکمل ورزشی عالی برای ریکاوری عضلات و جلوگیری از تخریب عضلات بر اثر تمرینات ورزشی است. بی سی ای ای ۵۰۰۰ دوبیس یک مکمل محبوب در بین ورزشکاران بوده و اثرات مثبتی بر روی عضله سازی و افزایش انرژی ماهیچه ها دارد.

بی سی ای ای یا بی سی دبل ای به ۳ آمینو اسید زنجیره ای یا شاخه دار گفته می شود. این نام گذاری عجیب، چندان بی ربط نیست، چرا که ساختار مولکولی BCAA  شاخه شاخه بوده و به همین خاطر آن را به این نام می‌شناسند و که از جمله مهمترین آمینو اسیدهای ضروری در بدن است. منظور از ضروری بودن این ۳ آمینو اسید این است که بدن ما قادر به تولید آنها نیست، بنابراین باید این سه آمینو اسید شاخه دار را از طریق تغذیه و یا مکمل های حاوی آنها به دست بیاوریم. مسلما شاید بتوان از طریق تغذیه مقدار مورد نیاز برای یک فرد عادی را تامین کرد، اما برای یک ورزشکار نمی تواند مقدار مورد نیاز از طریق تغذیه تامین شود. بنابراین استفاده از مکمل های بی سی ای ای مانند پودر بی سی ای ای ۵۰۰۰ دوبیس بهترین گزینه است.

 

سایر مکمل های بی سی ای ای را مشاهده کنید.

برای خرید پروتئین کاله روی نام آن کلیک کنید. 

doobis bcaa 5000 powder

 

بی سی ای ای دوبیس حاوی ۳ آمینو اسید شاخه دار به نام های لوسین، ایزولوسین و والین است. ۳ آمینو اسیدی که سه کارایی مهم در بدن انجام می دهند. محافظت از عضلات و جلوگیری از تخریب عضلات بر اثر تمرینات ورزشی و فشارهای عضلانی اولین کار این ۳ آمینه اسید است. همچنین BCAA ها باعث افزایش قدرت عضلات و کمک به ساخت عضله می شوند. کارایی سوم بی سی دبل ای ها افزایش ریکاوری عضلات است.

در پودر بی سی ای ای ۵۰۰۰ دوبیس، مجموعا ۵۰۰۰ میلی گرم بی سی ای ای در هر سروینگ ۱۰ گرمی (معادل ۲ پیمانه)  با نسبت 2:1:1 وجود دارد. این نسبت به این معنی است که در هر سروینگ ۲ اسکوپی از بی سی ای ای ۵۰۰۰ دوبیس، 3000 میلی گرم لوسین، ۱۵۰۰ میلی گرم ایزولوسین و ۱۵۰۰ میلی گرم والین وجود دارد. این مقدار دوز می تواند برای ورزشکاران حرفه ای نیز بسیار مناسب باشد.

 

در محموع مکمل بی سی ای ای ۵۰۰۰ دوبیس نوتریشن ۳۰۰ گرمی حاوی ۳۰ سروینگ است. مواد افزوده ای همچون ویتامین سی، منیزیم، سدیم و پتاسیم نیز برای پشتیبانی بیشتر در این محصول گنجانده شده است. مقدار کربوهیدرات در هر سروینگ ۴ گرم است و شما با مصرف پودر بی سی ای ای دوبیس در هر سروینگ ۱۰ گرمی ۱۵ کالری دریافت خواهید کرد.

 

مکمل های بدنسازی پروتئین وی را مشاهده کنید.

 

مکمل بی سی ای ای ۵ گرم دوبیس نوتریشن

 


 

مشخصات پودر بی سی ای ای ۵۰۰۰ دوبیس نوتریشن:

 • حاوی ۵۰۰۰ میلی گرم bcaa در هر سروینگ
 • کمک به افزایش توان عضلات
 • کمک به تسریع در ریکاوری عضلات
 • محافظت از عضلات در برابر تخریب و تحلیل بر اثر تمرینات ورزشی
 • حاوی ویتامین ث برای حمایت از ایمنی بدن
 • حاوی ۳۰ سروینگ با نسبت 2:1:1
 • کمک به عضله سازی
 • تامین آمینو اسیدهای شاخه دار

 

 


 

نحوه مصرف مکمل بی سی دبل ای دوبیس نوتریشن:

۱ الی ۲ وعده در روز قبل از تمرین و بعد از تمرین؛ هر وعده این مکمل شامل ۱۰ گرم است که باید در ۲۰۰ میلی لیتر آب مخلوط و میل کنید.

 

 


 

ترکیبات پودر bcaa 5000 دوبیس (در هر ۲ پیمانه معادل ۱۰ گرم):

مقدار

نام ترکیب

15

Calories

4 g

Total Carbohydrate

9 mg

Vitamin C (as ascorbic asid)

60 mg

Magnesium (as magnesium oxide)

90 mg

Sodium (as sodium chloride)

100 mg

Potassium (as Potassium chloride)

5000 mg

BCAA (L-leucine,l-isoleucine, l-valine)

 

 


 

چه زمانی باید BCAA مصرف کرد؟

هم ورزشکاران بسیار آموزش دیده و هم علاقه مندان به تناسب اندام روزانه اغلب آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAA) را مصرف می کنند.  برخی شواهد نشان می دهد که BCAA ها ممکن است به عضله سازی، کاهش خستگی ناشی از تمرین و کاهش درد عضلانی بعد از ورزش کمک کنند.  مردم اغلب از خود می‌پرسند که چگونه مکمل‌های BCAA را در برنامه ورزشی خود زمان بندی کنند تا از مزایای سلامتی مورد نظر بهره ببرند.  این مطلب نگاهی دقیق تر به مکمل های BCAA و همچنین نحوه و زمان مصرف آنها دارد.

 

بی سی ای ای دوبیس را کی مصرف کنیم

 

مکمل های BCAA چیست؟

می توانید کپسول BCAA یا پودرهایی را که با آب یا مایعات دیگر مخلوط می کنید خریداری کنید.  BCAA ها شامل سه آمینو اسید ضروری هستند: والین، لوسین و ایزولوسین که همگی دارای ساختار شیمیایی شاخه ای هستند. مکمل ها معمولاً دو برابر ایزولوسین یا والین حاوی لوسین هستند که گاهی اوقات به عنوان نسبت 2:1:1 نامیده می شود. این مسئله به این دلیل است که لوسین به ویژه در تحریک سنتز پروتئین و سرکوب تجزیه پروتئین عضلانی مفید باشد.  با این حال، دانشمندان هنوز در حال تحقیق هستند که آیا مکمل‌های BCAA در مقایسه با پودرهای پروتئین کامل و منابع پروتئین کامل مواد غذایی حاوی BCAA مزایای قابل اندازه‌گیری برای افراد فعال بدنی و ورزشکاران دارند یا خیر.  حداقل، مکمل ها یک گزینه قابل حمل و راحت تر هستند.

 

بی سی ای ای چیست و چه فایده ای دارد

 

چگونه مکمل های BCAA به رژیم تناسب اندام شما کمک کند

تحقیقات نشان می دهد که مکمل های BCAA ممکن است حداقل به پنج روش از رژیم ورزشی شما حمایت کنند.

کاهش خستگی در حین ورزش:

سطوح بالاتر BCAA به محدود کردن ورود تریپتوفان به مغز کمک می کند. بدن شما از تریپتوفان برای تولید سروتونین استفاده می کند، که ممکن است به خستگی ورزش کمک کند.

کاهش آسیب و درد عضلانی:

BCAA ها  درد ناشی از فشار و التهاب ناشی از ورزش را تسکین می دهند.

تقویت عضله سازی بعد از ورزش:

پروتئین رژیمی حاوی BCAA سنتز پروتئین را در ماهیچه های شما تحریک می کند و تجزیه پروتئین عضلانی را سرکوب می کند.

در طول ورزش های طولانی مدت منبع انرژی فراهم کنید:

وقتی گلوکز - منبع اصلی انرژی عضلات شما - کم می شود، BCAA می تواند به عنوان منبع انرژی عمل کند. 

حمایت از ایمنی:

ورزش شدید می تواند منجر به کاهش ایمنی شود، که ممکن است به دلیل کاهش اسید آمینه گلوتامین، سوختی برای سلول های ایمنی باشد. BCAA ها می توانند در ماهیچه ها به گلوتامین تبدیل شوند.

 

بی سی ای ای دوبیس

 

شواهد مبتنی بر علم برای زمان مصرف مکمل های BCAA:

تحقیقات کمی در مورد مقایسه فواید مصرف BCAA یا سایر مکمل‌های پروتئینی در یک زمان نسبت به زمان دیگر، مانند قبل از ورزش و بعد از ورزش، وجود دارد. در اینجا مروری بر شواهد مربوط به زمان بندی مکمل BCAA است.

 

قبل یا بعد از ورزش:

تنها یک مطالعه اولیه کوچک، تأثیر مصرف مکمل BCAA قبل از ورزش را با مصرف آن بعد از ورزش مقایسه کرده است.

در این مطالعه، مردان جوان قبل از انجام تمرینات تقویتی برای بازوی غیر غالب خود، 10 گرم BCAA مصرف کردند. آنها درد عضلانی کمتری را بعد از ورزش و نشانگرهای خونی آسیب عضلانی کمتری نسبت به کسانی که BCAA را بعد از تمرین بازو مصرف کردند، تجربه کردند. تنها مطالعه دیگری که برای مقایسه در دسترس است، مطالعه‌ای است که به مردان ورزشکار 25 گرم پروتئین وی ایزوله (تامین 5.5 گرم BCAA) درست قبل یا بلافاصله بعد از تمرینات وزنه‌برداری به مدت 10 هفته داده است. در این مطالعه، هر دو گروه بهبودهای یکسانی در ترکیب بدن و قدرت داشتند. بر اساس شواهد موجود، مشخص نیست که مصرف BCAA قبل یا بعد از تمرین مقاومتی (تمرین با وزنه) تفاوتی ایجاد می‌کند.

 

پنجره زمان مصرف BCAA:

سطح BCAA در خون شما 30 دقیقه پس از مصرف مکمل به اوج خود می رسد، اما مطالعات هنوز زمان بهینه برای مصرف آن را تعیین نکرده اند. علیرغم این تئوری قدیمی مبنی بر اینکه شما حدود 45 تا 60 دقیقه بعد از ورزش فرصت دارید تا از مصرف پروتئین حداکثر فواید عضله سازی را به دست آورید، تحقیقات جدیدتر نشان می دهد که این بازه زمانی ممکن است تا 5 ساعت بعد از ورزش باشد.

علاوه بر این، اگر 1 تا 2 ساعت قبل از ورزش یک وعده غذایی خورده‌اید یا مکمل پروتئین مصرف کرده‌اید، زمان مصرف BCAA یا سایر مکمل‌های پروتئینی بعد از ورزش ممکن است از اهمیت کمتری نسبت به زمانی که اخیراً بدون غذا خوردن ورزش کرده‌اید، مانند صبح زود، کمتر باشد.  مکمل‌های BCAA به اندازه‌ای راحت هستند که اگر احساس می‌کنید برای شما تفاوتی ایجاد می‌کند، مصرف آن‌ها کمی قبل یا بعد از تمرین ساده است.

 

در حین ورزش:

مصرف BCAA در طول تمرینات در تمرینات استقامتی مانند دویدن و دوچرخه سواری کمی مورد مطالعه قرار گرفته است. هنگامی که 193 مردی که در یک ماراتن شرکت کردند، 16 گرم BCAA در طول مسابقه مصرف کردند، سریعتر از مردانی که دارونما مصرف کردند، دویدند.

علاوه بر این، تحقیقات روی دوچرخه‌سواران نتوانسته است بهبود عملکرد فیزیکی ناشی از مصرف BCAA در طول تمرینات استقامتی را نشان دهد، اگرچه این مکمل‌ها ممکن است به کاهش خستگی ذهنی نیز کمک کنند.

 

 

عوامل دیگری که ممکن است اثربخشی BCAA را افزایش دهند:

در بررسی اخیر مطالعات، دانشمندان دریافتند که به نظر می رسد سه عامل برای محدود کردن آسیب عضلانی مرتبط با ورزش از طریق مکمل های BCAA مهم هستند. اول، ممکن است لازم باشد دوز روزانه حداقل 91 میلی گرم در هر پوند (200 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم) وزن بدن مصرف کنید. به عنوان مثال، اگر شما 165 پوند (75 کیلوگرم) وزن دارید، باید روزانه حداقل 15 گرم (15000 میلی گرم) BCAA مصرف کنید.

دوم، شما باید رژیم مکمل BCAA خود را در طولانی مدت (بیش از 10 روز) ادامه دهید تا مزایای محافظتی قابل توجهی از عضلات را مشاهده کنید. این همچنین به این معنی است که مکمل را به جای مصرف فقط در روز تمرین، هر روز مصرف کنید. سوم، دفعات مصرف مکمل ممکن است یک عامل باشد. به عبارت دیگر، تقسیم کل دوز روزانه به دو یا چند دوز، مانند قبل و بعد از ورزش، ممکن است مفید باشد.

 

در نهایت، به خاطر داشته باشید که برای ساخت پروتئین عضلانی به بیش از بی سی ای ای نیاز دارید. شش آمینو اسید ضروری دیگر وجود دارد که باید مصرف کنید تا بدن شما بتواند پروتئین بسازد. بنابراین، گنجاندن سایر منابع پروتئین در رژیم غذایی شما بسیار مهم است. مکمل های BCAA به راحتی مواد مغذی حمایت کننده عضلات را فراهم می کنند. اما دریافت دوز کافی بر اساس وزن بدن و همچنین ادامه مصرف آن ها در دراز مدت، از جمله در روزهای بدون ورزش، ضروری است.

 

بی سی دبل ای ۵۰۰۰ گرم دوبیس

 


توصیه، هشدار و عوارض مصرف بی سی ای ای:

 • افرادی که تحت درمان قرار دارند، بیماری خاص دارند یا خانم های باردار و شیرده استفاده نکنند.
 • بهتر است قبل از مصرف با مربی، پزشک و یا کارشناس تغذیه مشورت کنید.
 • در صورت مشاهده هرگونه علائم حساسیت به پزشک مراجعه کنید.
 • بیش از دوز پیشنهادی مصرف نکنید.
 • در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
 • دور از نور و در دمای زیر ۲۵ درجه نگهداری شود.

 

مشخصات کلی
مقدارپودر: 300 گرم
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی1228182358
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد1228182358
سایر توضیحاتتعداد سروینگ: 30

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات