منو
سبد خرید شما

کپسول بی سی ای ای ب6 4:1:1 دوبیس 200 عددی | ریکاوری سریع عضلات

قرص بی سی ای ای ب ۶ دوبیس
قرص بی سی ای ای ب ۶ دوبیس
ناموجود
قرص بی سی ای ای ب ۶ دوبیس
قرص بی سی ای ای ب ۶ دوبیس
کپسول بی سی ای ای ب6 4:1:1 دوبیس 200 عددی | ریکاوری سریع عضلات
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Doobis BCAA 4:1:1 + Vitamin B6 - 200 Cpas
 • SKU: 2625
 • بارکد: 626205720050
381,300 تومان
اشتراک گذاری در :

کپسول بی سی ای ای ب 6 1 1 4 دوبیس نوتریشن Doobis BCAA 4:1:1 مکملی مناسب برای ریکاوری عضلات است. کپسول بی سی ای ای دوبیس بر خلاف سایر مکمل های بی سی دبل ای که از نسبت 2:1:1 استفاده می کنند، در محصول خود از نسبت 4:1:1 استفاده کرده است.

 

کپسول بی سی ای ای دوبیس حاوی آمینو اسیدهای شاخه دار یا زنجیره ای با نام های لوسین، ایزولوسین و والین می باشد. این ۳ آمینو اسید از جمله آمینو اسیدهای ضروری هستند که بدن قادر به تولید آنها نیست. بنابراین به خصوص در ورزشکاران استفاده از مکمل های بی سی ای ای برای حمایت بیشتر از عضلات و همچنین جلوگیری از تحلیل عضلات امری ضروری است.

نکته مهمی دیگری که در کپسول بی سی ای ای 4:1:1 دوبیس وجود دارد، وجود ویتامین ب ۶ در ترکیبات این محصول است. ب ۶ نیز به کاهش درد عضلانی و ریکاوری بهتر عضلات کمک می کند. میزان لوسین بیشتر در مکمل بی سی ای ای ب۶ دوبیس باعث افزایش عضله سازی می شود چرا که لوسین نقش بیشتری در ساخت عضلات دارد.

 

برای خرید پروتئین کاله روی نام آن کلیک کنید. 

 

مقدار دوز بی سی ای ای در مکمل bcaa دوبیس چقدر است؟

دوز استفاده شده بی سی ای در مکمل دوبیس در هر سروینگ 3000 میلی گرم است که دوز قابل توجهی است. مکمل بی سی ای ای 4:1:1 دوبیس نوتریشن به طور کلی حاوی 200 عدد کپسول است که ۳۳ سروینگ را تشکیل می دهد. هر سروینگ کپسول بی سی ای ای 4:1:1 دوبیس از 6 کپسول تشکیل می شود. با توجه به نسبت 4:1:1 مکمل بی سی ای ای دوبیس، در هر سروینگ این مکمل 2000 میلی گرم لوسین وجود دارد. همچنین مقدار والین و ایزولوسین در هر سروینگ از بی سی ای ای 4:1:1 دوبیس، 500 میلی گرم است.

این مقادیر نسبت 4:1:1 را به وجود می آورند، یعنی به ازای هر 500 میلی گرم ایزولوسین و والین، ۴ برابر لوسین یعنی ۲۰۰۰ میلی گرم لوسین که آمینو اسید مهمتری است، تشکیل شده است. این مسئله باعث افزایش عضله سازی و سرعت ریکاوری عضلات به دلیل وجود مقادیر بیشتر لوسین در مکمل دوبیس شده و عملکرد ورزشی و توان عضلات را افزایش می دهد.

 

مکمل بی سی ای ای و ویتامین ب۶ دوبیس با نسبت 4 1 1

 


 

مزایای BCAA: مروری بر آمینو اسیدهای شاخه دار

آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAA) گروهی از سه آمینو اسید ضروری هستند:

 •      لوسین
 •      ایزولوسین
 •      والین

مکمل های BCAA معمولا برای تقویت رشد عضلات و افزایش عملکرد ورزشی مصرف می شوند. آنها همچنین ممکن است به کاهش وزن و کاهش خستگی بعد از ورزش کمک کنند.

 

BCAA چیست؟

BCAA از سه آمینو اسید ضروری تشکیل شده است:

 • لوسین
 • ایزولوسین
 • والین

این اسیدهای آمینه با هم گروه بندی می شوند زیرا تنها سه آمینو اسیدی هستند که دارای زنجیره ای هستند که به یک طرف منشعب می شود. مانند تمام آمینو اسیدها، BCAAها بلوک های ساختمانی هستند که بدن شما برای ساخت پروتئین استفاده می کند. BCAA ها ضروری در نظر گرفته می شوند زیرا برخلاف اسیدهای آمینه غیر ضروری، بدن شما نمی تواند آنها را بسازد. بنابراین، دریافت آنها از رژیم غذایی یا مکمل های بی سی ای ای ضروری است.

 

بی سی ای ای ب ۶ دوبیس 4 1 1

 

آمینو اسیدهای شاخه دار چگونه کار می کنند؟

BCAA ها بخش بزرگی از کل مجموعه اسید آمینه بدن را تشکیل می دهند. آنها روی هم حدود 35 تا 40 درصد از اسیدهای آمینه ضروری موجود در بدن و 14 تا 18 درصد از اسیدهای آمینه موجود در ماهیچه های شما را نشان می دهند. برخلاف بسیاری از اسیدهای آمینه دیگر، BCAA ها بیشتر در ماهیچه ها تجزیه می شوند تا در کبد. به همین دلیل، تصور می شود که آنها در تولید انرژی در حین ورزش نقش دارند.

BCAA چندین نقش دیگر را در بدن شما ایفا می کند. اول، بدن شما می تواند از آنها به عنوان بلوک های سازنده پروتئین و ماهیچه استفاده کند.

 

 

BCAA ممکن است خستگی را در طول ورزش کاهش دهد:

مصرف BCAA ممکن است به کاهش خستگی جسمی و ذهنی کمک کند. یک مطالعه گزارش می دهد که مصرف 20 گرم BCAA حل شده در 400 میلی لیتر آب و 200 میلی لیتر آب توت فرنگی 1 ساعت قبل از تمرین، زمان خستگی را در شرکت کنندگان کاهش می دهد.

در مطالعه دیگری، مشخص شد که شرکت‌کنندگان تا 15 درصد کمتر خستگی را در افرادی که BCAA در طول ورزش دریافت کردند، در مقایسه با افرادی که دارونما دریافت کردند، گزارش کردند. در یک مطالعه، این افزایش مقاومت در برابر خستگی به گروه BCAA کمک کرد تا 17 درصد بیشتر قبل از رسیدن به خستگی در مقایسه با گروه دارونما ورزش کنند.

با این حال، همه مطالعات نشان ندادند که کاهش خستگی باعث بهبود عملکرد فیزیکی می شود.  آنها همچنین ممکن است با حفظ ذخایر قند کبد و ماهیچه ها و تحریک سلول های شما برای دریافت قند از جریان خون در تنظیم سطح قند خون شما نقش داشته باشند.

علاوه بر این، BCAA ها ممکن است با کاهش تولید سروتونین در مغز، به کاهش خستگی شما در حین ورزش کمک کنند.  از بین سه مورد، تصور می‌شود که لوسین بیشترین تأثیر را بر ظرفیت بدن شما برای ساخت پروتئین‌های عضلانی دارد.

در همین حال، ایزولوسین و والین در تولید انرژی و تنظیم سطح قند خون مؤثرتر به نظر می رسند.

 

 

 

مکمل های BCAA درد عضلانی را کاهش می دهند:

BCAA همچنین ممکن است به عضلات شما کمک کند بعد از ورزش کمتر احساس درد کنند. یکی از راه‌هایی که ممکن است این کار را انجام دهند، کاهش سطح خون آنزیم‌های کراتین کیناز و لاکتات دهیدروژناز است که در آسیب عضلانی نقش دارند. این ممکن است بهبودی را تسریع بخشد و محافظت در برابر آسیب عضلانی ایجاد کند.

مطالعات مختلف از شرکت کنندگان خواسته شد تا پس از انجام برخی تمرینات قدرتی، میزان درد عضلانی خود را ارزیابی کنند. شرکت‌کنندگانی که مکمل‌های BCAA دریافت کردند، میزان درد عضلانی خود را 33 درصد کمتر از افرادی که دارونما دریافت کردند، ارزیابی کردند.

در برخی موارد، افرادی که BCAA دریافت کردند، زمانی که همان تست‌های تمرین قدرتی را 24 تا 48 ساعت بعد تکرار کردند، تا 20% بهتر عمل کردند. با این حال، اثرات ممکن است بر اساس جنسیت یا محتوای پروتئین کل رژیم شما متفاوت باشد.

 

کاهش درد عضلات با بی سی دبل ای دوبیس

 

BCAA ممکن است توده عضلانی را افزایش دهد:

برخی از افرادی که مکمل های BCAA را خریداری می کنند، این کار را برای افزایش توده عضلانی خود انجام می دهند. از این گذشته، تحقیقات نشان می دهد که BCAA ها آنزیم های مسئول ساخت عضله را فعال می کنند.  برخی از مطالعات همچنین نشان می‌دهند که مکمل‌های BCAA ممکن است در افزایش توده عضلانی مؤثر باشند، به‌ویژه اگر حاوی نسبت بیشتری از لوسین نسبت به ایزولوسین و والین باشند.

با این حال، در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد دریافت BCAA از یک مکمل مفیدتر از دریافت آنها از رژیم غذایی یا مکمل پروتئین وی یا سویا است. در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که مصرف مکمل‌های حاوی پروتئین کامل ممکن است، حداقل در برخی موارد، برای رشد عضلات بهتر از مصرف مکمل‌هایی با اسیدهای آمینه منفرد باشد.

 

افزایش انرژی با بی سی ای ای دوبیس 4 1 1

 

BCAA ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد:

BCAA همچنین ممکن است به حفظ سطح قند خون طبیعی کمک کند. تصور می‌شود لوسین و ایزولوسین ترشح انسولین را افزایش می‌دهند و باعث می‌شوند ماهیچه‌های شما قند بیشتری از خون شما دریافت کنند، در نتیجه سطح قند خون شما را کاهش می‌دهند.

با این حال، در عمل، همه مطالعات از این اثرات پشتیبانی نمی کنند.  در واقع، برخی حتی بسته به نوع رژیم غذایی شرکت کنندگان، افزایش بالقوه در سطح قند خون را گزارش می دهند. به عنوان مثال، هنگامی که BCAA ها با رژیم غذایی پرچرب ترکیب می شوند، مصرف آنها به شکل مکمل ممکن است منجر به مقاومت به انسولین شود.

با این حال، بسیاری از این مطالعات بر روی حیوانات یا سلول ها انجام شده است، به این معنی که نتایج آنها ممکن است به طور کامل برای انسان قابل اجرا نباشد. به نظر می رسد در انسان نیز اثرات بین شرکت کنندگان متفاوت است.

به عنوان مثال، در یک مطالعه اخیر به شرکت کنندگان مبتلا به بیماری کبدی 12.5 گرم BCAA سه بار در روز داده شد. در 10 شرکت کننده، سطح قند خون کاهش یافت، در حالی که 17 شرکت کننده هیچ تاثیری را تجربه نکردند. قبل از اینکه بتوان به نتایج قوی دست یافت، به مطالعات بیشتری نیاز است

 

 

BCAA ممکن است موجب کاهش وزن شود:

آمینو اسیدهای شاخه دار ممکن است به جلوگیری از افزایش وزن و افزایش کاهش چربی کمک کنند. در واقع، مطالعات مشاهده‌ای گزارش می‌دهند که افرادی که روزانه به طور متوسط ​​15 گرم BCAA از رژیم غذایی خود مصرف می‌کنند، ممکن است تا 30 درصد کمتر از افرادی که به طور متوسط ​​12 گرم در روز مصرف می‌کنند، در معرض خطر اضافه وزن یا چاقی قرار داشته باشند.

با این حال، شایان ذکر است که افرادی که BCAA کمتری مصرف می‌کنند، حدود 20 گرم پروتئین کل کمتری در روز مصرف می‌کنند که ممکن است بر نتایج تأثیر بگذارد.

اگر در حال تلاش برای کاهش وزن هستید، BCAA ممکن است به بدن شما کمک کند تا به طور موثرتری از شر چربی های ناخواسته خلاص شود. کشتی گیران رقابتی که یک رژیم غذایی با پروتئین بالا و با کالری محدود همراه با BCAA مصرف می کردند، 3.5 پوند (1.6 کیلوگرم) بیشتر از کسانی که مکمل پروتئین سویا در طول یک دوره مطالعه 19 روزه دریافت کردند، از دست دادند. گروه BCAA نیز علیرغم مصرف کالری معادل و پروتئین کل کمی کمتر در روز، 0.6 درصد بیشتر از گروه پروتئین سویا چربی بدن خود را از دست داد.

 

در مطالعه دیگری، وزنه بردارانی که روزانه 14 گرم BCAA دریافت می کردند، 1 درصد بیشتر از وزنه بردارانی که 28 گرم پروتئین آب پنیر در روز دریافت می کردند، طی یک دوره هشت هفته ای مطالعه، چربی بدن خود را از دست دادند. گروه BCAA همچنین 4.4 پوند (2 کیلوگرم) عضله بیشتری به دست آوردند.

 

 

BCAA ممکن است عوارض بیماری کبدی را کاهش دهد:

BCAA ممکن است به کاهش عوارض مرتبط با نارسایی کبد کمک کند. یکی از عوارض احتمالی آنسفالوپاتی کبدی (HE) است که می تواند منجر به گیجی، از دست دادن هوشیاری و کما شود. یک بررسی در سال 2014 نشان می‌دهد که در بیماران مبتلا به بیماری کبد، مکمل‌های BCAA ممکن است در کاهش شدت HE مفیدتر از سایر مکمل‌ها باشد.

با این حال، BCAA ها میزان بقای کلی را بهبود نمی بخشند، و خطر سایر عوارض، مانند عفونت ها و خونریزی معده را کاهش نمی دهند. بررسی دیگری از مطالعات انجام شده در بیماران تحت عمل جراحی کبد گزارش داد که محلول های غنی شده با BCAA ممکن است به بهبود عملکرد کبد، کاهش خطر عوارض و کاهش مدت اقامت در بیمارستان کمک کند.

مکمل های BCAA همچنین ممکن است در کاهش خستگی و بهبود ضعف، کیفیت خواب و گرفتگی عضلات در افراد مبتلا به بیماری کبد موثر باشد. در موارد سرطان کبد، مصرف مکمل های BCAA ممکن است به کاهش احتباس آب و کاهش خطر مرگ زودرس کمک کند. با این حال، اگر بیماری کبدی دارید، لطفا با تیم مراقبت های بهداشتی خود در مورد استفاده از مکمل های BCAA قبل از شروع آنها صحبت کنید.

 

 

دوز روزانه بی سی ای ای چقدر است؟

اگر می خواهید مکمل آمینو اسیدهای شاخه دار را شروع کنید، باید با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید تا تصمیم بگیرید که آیا این مکمل برای شما مناسب است و چه مقدار باید مصرف کنید. علاوه بر این، هیچ مورد نیاز روزانه توصیه شده رسمی برای BCAA وجود ندارد، اگرچه مطالعاتی وجود دارد که مقادیر متفاوتی را پیشنهاد کرده است.

با این حال، افرادی که از غذاهای غنی از پروتئین کافی در رژیم غذایی خود استفاده می کنند، به احتمال زیاد نیازی به مصرف مکمل ندارند. بهترین زمان برای مصرف مکمل های BCAA قبل و/یا بعد از تمرین است. بسیاری از افرادی که در تلاش برای عضله سازی هستند، آنها را صبح و قبل از خواب نیز مصرف می کنند.

با این حال، اینکه آیا زمان دقیق تفاوت زیادی در این مورد ایجاد می کند به درستی مورد مطالعه قرار نگرفته است. اما شما باید دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید و از حداکثر دوز ذکر شده تجاوز نکنید.

 

 

برترین منابع غذایی بی سی ای:

خوشبختانه، تنوع زیادی از مواد غذایی حاوی BCAA وجود دارد مانند:

 • گوشت، مرغ و ماهی
 • لوبیا و عدس
 • لبنیات مانند پنیر و شیر
 • تخم مرغ
 • آجیل و دانه ها

 

 

ایمنی و عوارض جانبی:

مصرف مکمل های BCAA به طور کلی برای اکثر افراد بی خطر و بدون عوارض است.  با این حال، افراد مبتلا به یک اختلال مادرزادی نادر به نام بیماری ادرار شربت افرا باید مصرف BCAA خود را محدود کنند زیرا بدن آنها نمی تواند آنها را به درستی تجزیه کند.

 

 

خط پایانی:

مکمل‌های آمینو اسید شاخه‌ای یا بی سی ای ای ممکن است در شرایط خاص مزایای چشمگیری داشته باشند، به‌ویژه وقتی صحبت از رشد عضلانی و عملکرد بدنی می‌شود.  با این حال، BCAA ها را می توان در مکمل های پروتئین کامل و همچنین در انواع زیادی از غذاهای غنی از پروتئین یافت. بنابراین، مصرف مکمل‌های BCAA ممکن است ضروری نباشد، به خصوص اگر مقادیر کافی را از طریق رژیم غذایی یا مکمل پروتئین دریافت کنید. (منبع: healthline.com)

 

مکمل بی سی ای ای ب ۶ دوبیس

 


 

مشخصات کپسول بی سی دبل ای ب6 4:1:1 دوبیس:

 • با نسبت عالی 4:1:1 لوسین
 • ریکاوری جهت بازسازی عضله بعد تمرین
 • افزایش عملکرد ورزشی برای ورزشکاران
 • کمک به تامین آمینو اسید ضروری بدن برای ورزشکاران
 • ریکاوری عالی
 • بهبود سنتز پروتئین و کاهش خستگی عضلات
 • کمک به افزایش انرژی
 • تقویت متابولیسم

 

 


 

نحوه مصرف کپسول بی سی ای ای 4:1:1 دوبیس نوتریشن:

روزانه 3 عدد قرص را یک ساعت قبل از تمرین و 3 عدد قرص را نیم ساعت بعد از تمرین مصرف نمایید.

 

 


 

ترکیبات کپسول بی سی ای ای ب ۶ دوبیس (در هر ۶ کپسول معادل ۱ سروینگ):

نام ترکیب

مقدار

L-Leucine

2000 mg

L-Isoleucine

500 mg

L-Valine

500 mg

Vitamin B6

2.5 mg

 

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف بی سی ای ای:

 • بیش از میزان دوز پیشنهادی روی محصول مصرف نکنید.
 • کپسول بی سی دبل ای دوبیس در افراد مبتلا به شربت افرا و بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی منع مصرف دارد
 • افرادی که تحت درمان قرار دارند، بیماری خاص دارند یا خانم های باردار و شیرده استفاده نکنند.
 • در صورت مشاهده هرگونه علائم حساسیت به پزشک مراجعه کنید.
 • هشدارهای روی جلد را قبل از مصرف مطالعه کنید.
 • در صورت حساسیت به اجزای فراورده از مصرف محصول خودداری کنید.
 • در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

 

مشخصات کلی
مقدارکپسول: 200 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی2019809961676466
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد6262057200503
سایر توضیحاتتعداد سروینگ: 33 (معادل ۶ کپسول)

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات