منو
سبد خرید شما

کپسول ال کارنیتین 500 دوبیس 100 عددی | کاهش وزن و کمک به چربی سوزی

ال کارنیتین ۵۰۰ دوبیس
ال کارنیتین ۵۰۰ دوبیس
-10 %
ال کارنیتین ۵۰۰ دوبیس
ال کارنیتین ۵۰۰ دوبیس
کپسول ال کارنیتین 500 دوبیس 100 عددی | کاهش وزن و کمک به چربی سوزی
 • موجودی: موجود
 • مدل: Doobis L-CA L Carnitine 500mg - 100 Caps
 • SKU: 2633
 • بارکد: 626205720560
261,000 تومان
290,000 تومان

تاریخ انقضا : بیش از یکسال

اشتراک گذاری در :

کپسول ال کارنتین ۵۰۰ دوبیس نوتریشن Doobis L-Carnitine 500mg در هر کپسول حاوی ۵۰۰ میلی گرم کارنیتین است. کپسول ال کارنیتین ۵۰۰ دوبیس یک مکمل عالی برای لاغری و چربی سوزی است. چرا که کار اصلی کارنیتین در بدن افزایش سوخت و ساز بدن و همچنین چربی سوزی است.

مقدار دوز ال کارنتین در کپسول ال کارنیتین دوبیس نیز به میزان مناسب است. البته در ورزشکاران حرفه ای می توان این مقدار دوز را تا ۱۰۰۰ میلی گرم افزایش داد. زمانی که ال کارنیتین به درستی مصرف شود، می تواند هم تمرین و هم بدن شما را تقویت کند. در باشگاه، می تواند به معنای استقامت بیشتر و به عنوان پمپ عمل کند. ال کارنیتین علیرغم آنچه ممکن است خوانده باشید، بی خطر است.  از ال کارنیتین نترسید. یاد بگیرید که چگونه کار می کند و چگونه از آن استفاده کنید، و می تواند یک ابزار عالی برای داشتن عضلاتی بهتر و بدنی آماده تر در دست داشته باشید.

 

کپسول ال کارنیتین 500 دوبیس در بسته بندی ۱۰۰ عددی و برای کاهش چربی و چربی سوزی مورد استفاده قرار می گیرد. ال کارنیتین یک شبه آمینو اسید است که از تجزیه ماهیچه ها جلوگیری کرده و از چربی ها برای افزایش انرژی و سوخت و ساز استفاده می کند. این مسئله به خصوص برای افرادی که قصد کاهش وزن را دارند، بسیار مناسب است.

 

برای مشاهده و خرید پروتئین وی کاله بر روی نام آن کلیک کنید.

 

 

کپسول ال کارنیتین ۵۰۰ دوبیس نوتریشن

 


 

مشخصات کپسول ال کارنیتین 500 دوبیس:

 • کمک به افزایش سوخت و ساز
 • کمک به متابولیسم چربی ها
 • کمک  به کاهش وزن و لاغری
 • جلوگیری از آسیب به عضلات
 • افزایش استقامت عضلات
 • هر کپسول حاوی 500 میلی گرم ال کارنیتین

 

مکمل ال کارنیتین ۵۰۰ دوبیس ۱۰۰ عددی

 


 

نحوه مصرف مکمل کارنیتین دوبیس نوتریشن:

بزرگسالان یک کپسول کارنیتین ۵۰۰ دوبیس را ۳ بار در روز یا طبق دستور پزشک مصرف کنند.

 

 


 

ترکیبات ال کارنیتین دوبیس نوتریشن (در هر کپسول):

نام ترکیب

مقدار

L-Carnitine

500 mg

Magnesium Stearate

*

Microcrystaline Cellulose

*

Silicon Dioxide

*

 

 


 

ال کارنیتین چیست؟

در حالی که اغلب به عنوان یک اسید آمینه طبقه بندی می شود، ال-کارنیتین از نظر فنی یک آمینو نیست. این یک ترکیب "ویتامین مانند" و "شبه اسید آمینه" در نظر گرفته می شود که مربوط به ویتامین های B است. هنگامی که برای اولین بار در دهه 1950 مورد مطالعه قرار گرفت، ال کارنیتین به عنوان ویتامین BT شناخته شد.

ال-کارنیتین در کبد و کلیه ها از اسیدهای آمینه لیزین و متیونین تشکیل می شود. با این حال، در جای دیگری از بدن، عمدتاً در ماهیچه (از جمله قلب)، مغز و حتی در اسپرم ذخیره می شود. در رژیم غذایی، عمدتاً از گوشت و سایر محصولات حیوانی به دست می آید. شما می توانید مقداری از محصولات گیاهی مانند آووکادو و سویا را دریافت کنید، اما به عنوان یک قاعده، گوشت بهترین منبع است و هر چه قرمزتر باشد بهتر است.

 

مزایای ال کارنیتین در بدنسازی

 

کارنیتین به دو شکل وجود دارد:

دی کارنیتین و ال کارنیتین. شکل L نوعی کارنیتین است که در طبیعت یافت می شود و از نظر بیولوژیکی فعال است. روی برچسب‌ها، آن را به‌عنوان L-carnitine، L-carnitine L-tartrate یا Propionyl-L-carnitine فهرست می‌کنند. همه آنها شبیه به هم هستند و به طور مشابه مؤثر هستند. از طرف دیگر، شکل D کارنیتین از نظر بیولوژیکی غیر فعال است و به عنوان مکمل فروخته نمی شود.

استیل ال کارنیتین، همچنین به عنوان استیل کارنیتین یا ALCAR شناخته می شود، یکی دیگر از شکل های مکمل محبوب کارنیتین است. این فرم از کارنتین را می توان در سراسر سیستم عصبی مرکزی یافت، جایی که در تولید انرژی نقش دارد و انتقال دهنده عصبی مهم استیل کولین را تولید می کند.

گروه استیل متصل به مولکول کارنیتین توانایی آن را برای عبور از سد خونی مغز و ورود به مغز افزایش می دهد، جایی که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند. به همین دلیل، برخی تحقیقات نشان می دهد که استیل ال-کارنیتین ممکن است اقدامات محافظتی در برابر فرآیندهای پیری و تخریب عصبی ارائه دهد.

 

 

ال-کارنتین چه کاری انجام می دهد؟

ال-کارنیتین به انتقال چربی، به ویژه اسیدهای چرب با زنجیره بلند، به داخل میتوکندری سلول ها کمک می کند. هنگامی که اسیدهای چرب وجود دارند، می توانند اکسید شوند - از آنها به عنوان سوخت - برای تولید آدنوزین تری فسفات یا ATP استفاده می شود. ال کارنیتین این کار سلولی را هم هنگام ورزش و هم در زمان استراحت انجام می دهد، اما تحقیقات تایید می کند که این کار به ویژه در هنگام ورزش موثرتر است.

بدون کارنیتین کافی، بیشتر چربی های رژیم غذایی نمی توانند وارد میتوکندری شده و برای سوخت سوزانده شوند. اما برای افرادی که کمبود کارنیتین دارند، این یک وضعیت پزشکی جدی است. این می تواند منجر به ضعف عضلانی، توقف رشد، بزرگ شدن کبد و تعدادی از مشکلات دیگر شود.

این مسئله یکی از دلایلی است که آن را به عنوان یک ماده مغذی "مشروط ضروری" در نظر می گیرند: بدن شما آن را تولید می کند، اما اگر به اندازه کافی تولید نکند، سلامت شما می تواند به طور جدی تحت تاثیر قرار گیرد.  یک مطالعه در اسکاتلند به این نتیجه رسید که ال-کارنیتین علاوه بر انتقال چربی، عملکرد انسولین را بر روی سلول های عضلانی نیز افزایش می دهد. این بدان معنی است که می تواند به پایین نگه داشتن سطح گلوکز خون، حتی پس از یک وعده غذایی غنی از کربوهیدرات، کمک کند، در حالی که به تکمیل گلیکوژن نیز کمک می کند. این یکی از دلایلی است که ما از مصرف این مکمل با یک وعده غذایی بعد از تمرین حمایت می کنیم.  برخی از جالب ترین تحقیقات در مورد مکمل ال-کارنیتین بر این موضوع تمرکز دارد که چگونه می تواند عملکرد ورزشی را افزایش دهد.

 

عملکرد ال کارنیتین در بدن

 

عملکرد و کاربردهای ال کارنیتین چیست؟

نقش درست ال-کارنیتین به عنوان یک مکمل چربی سوز به خوبی ثابت شده است. در طول دوره‌های حجیم‌سازی، می‌تواند به محدود کردن افزایش چربی و ایجاد حجم «پاک‌تر» کمک کند. اگر در دوره کات هستید، می تواند به انتقال چربی شما به کوره های سلولی کمک کند تا به عنوان انرژی چربی ها را بسوزاند.

 

سوزاندن چربی به عنوان سوخت:

برخی از جالب ترین تحقیقات اخیر در مورد مکمل ال-کارنیتین بر این موضوع تمرکز دارد که چگونه می تواند عملکرد ورزشی را افزایش دهد. در یک مطالعه، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ناتینگهام از یک گروه از ورزشکاران خواستند که 2 گرم ال کارنیتین همراه با 80 گرم کربوهیدرات با گلیسمی بالا را اول صبح و چهار ساعت بعد به مدت 24 هفته مصرف کنند. گروهی دیگر فقط کربوهیدرات مصرف کردند.

محققان دریافتند که در طول دوچرخه‌سواری با شدت کم، افرادی که کارنیتین مصرف می‌کردند 55 درصد گلیکوژن عضلانی کمتری می‌سوزانند در حالی که توانایی بدن برای سوزاندن چربی را تا 55 درصد افزایش می‌دادند. در طول دوچرخه سواری با شدت بالا، افراد مصرف کننده ال-کارنیتین سطوح پایین تری از اسید لاکتیک و سطوح بالاتری از کراتین فسفات، یکی از بلوک های سازنده اولیه ATP داشتند.

 

ال کارنیتین ۵۰۰ دوبیس

 

مقاومت در برابر خستگی:

هنگامی که محققان ناتینگهام توانایی افراد را برای مقاومت در برابر خستگی در طول آزمایش دوچرخه سواری اندازه‌گیری کردند، دریافتند افرادی که مکمل مصرف می‌کردند می‌توانستند بیش از 25 درصد بیشتر مقاومت کنند. این احتمالاً به این دلیل بود که آنها با حفظ گلیکوژن عضلانی، علاوه بر داشتن سطوح پایین‌تر اسید لاکتیک و سطوح بالاتر کراتین فسفات، چربی بیشتری می‌سوزانند.

 

ال کارنیتین دوبیس نوتریشن

 

کاهش درد عضلانی، تسریع در بهبودی:

در تعدادی از مطالعات بر روی افراد، دوزهای ال-کارنیتین فقط 1-2 گرم در روز نشان داده شده است که به طور قابل توجهی آسیب عضلانی ناشی از تمرینات شدید را کاهش می دهد و بهبودی پس از ورزش را بهبود می بخشد. همچنین نشان داده شده است که ال کارنیتین درد عضلانی را کاهش می دهد. نکته مثبت اینجاست که این آزمایش بر روی انسان انجام شد و نتایج مثبتی داشت.

 

جریان خون و پمپاژ بهتر:

مزایای عملکرد این مکمل نه تنها از توانایی آن در افزایش چربی سوزی و کاهش مصرف گلیکوژن ناشی می شود، بلکه از روشی که می تواند جریان خون به عضلات را افزایش دهد نیز نشات می گیرد. افزایش جریان خون به این معنی است که مواد مغذی و هورمون‌های بیشتری در طول ورزش به جایی می‌رسند که بیشتر مورد نیاز است.

به عنوان مثال، کارنیتین آسیب اکسیداتیو در اکسید نیتریک بدن (NO) را کاهش می دهد. اما همچنین فعالیت یک آنزیم کلیدی را که در تولید NO بدن شما دخیل است، افزایش می دهد. نتیجه خالص، سطوح بالاتر NO در خون است که نه تنها انرژی را در طول تمرین افزایش می دهد، بلکه باعث ریکاوری عضلات بعد از تمرین می شود.

 

 

آیا مصرف مکمل ال کارنیتین عوارض جانبی دارد؟ 

عوارض جانبی کمی از این مکمل در دوزهای معقول وجود دارد. مصرف آن در دوزهای بالا می تواند باعث تهوع، گرفتگی عضلات شکم، استفراغ و اسهال شود. عوارض جانبی نادر می تواند شامل ضعف عضلانی در بیماران اورمیک و تشنج در افراد مبتلا به اختلالات تشنج باشد.

 

 

چگونه باید ال کارنیتین را مصرف کنم؟

خیلی ساده، آن را با کربوهیدرات مصرف کنید. برخی از مطالعات اولیه هیچ فایده ای از کارنیتین نشان ندادند زیرا نتوانستند به اندازه کافی سطح کارنیتین عضلانی را افزایش دهند. این به این دلیل بود که مکمل در زمان مناسب مصرف نمی شد، زمانی که انسولین افزایش می یافت و جذب عضلانی کافی بود، تاثیر ال کارنیتین مشخص می شود.

تحقیقات جدیدتر نشان می‌دهد که سطوح انسولین باید کاملاً بالا باشد تا مقادیر کافی ال-کارنیتین وارد سلول‌های عضلانی شود، جایی که بیشتر کار خود را انجام می‌دهد. از طرف دیگر، مصرف ال کارنیتین باعث افزایش عملکرد انسولین در سلول های ماهیچه ای می شود و به رساندن گلوکز بیشتر به سلول های عضلانی و همچنین ال-کارنیتین بیشتر کمک می کند.

در حالی که کمتر از 1 گرم ال کارنیتین می تواند موثر باشد، بهترین گزینه مصرف 2-3 گرم در هر دوز برای حداکثر سود، همراه با حداقل 30-40 گرم کربوهیدرات و 20-40 گرم پروتئین، ترجیحا با یک وعده غذایی. اگر ال کارنیتین، ال کارنیتین ال تارتارات یا پروپیونیل ال کارنیتین را مستقیماً مصرف کنید، این امر صدق می کند.

اما استیل ال کارنیتین در غیاب غذا به راحتی توسط روده ها و سلول های ماهیچه ای جذب می شود. بنابراین، این شکل از کارنیتین ممکن است با مواد دیگری که باعث افزایش چربی سوزی می شوند، مانند کافئین و چای سبز، انباشته شود و بین وعده های غذایی مصرف شود.

 

 

چه زمانی باید ال کارنیتین مصرف کنم؟

یکی از بهترین زمان ها برای مصرف ال کارنیتین بعد از تمرین است، اما می توانید آن را با هر وعده غذایی پر کربوهیدرات و پروتئین بالا در طول روز مصرف کنید. اگر می خواهید کارنیتین را با سایر مواد چربی سوز بین وعده های غذایی ترکیب کنید، از فرم استیل ال کارنیتین استفاده کنید.

 

خرید ال کارنیتین ۵۰۰ دوبیس

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف ال کارنیتین:

 • کپسول ال کارنیتین 1000 دوبیس در خانم های باردار منع مصرف دارد.
 • کسانی که تیروئید کم کار دارند، همچنین کسانی که تشنج دارند از مصرف ال کارنتین خودداری کنند.
 • ال کارنتین با داروهایی مانند اسنوکومارول، وارفارین و داروهای کنترل کننده تیروئید تداخل اثر دارد.
 • این فرآورده مکمل تغذیه ای می باشد و جهت تشخیص، پیشگیری و درمان نمی باشد.
 • در دمای زیر 30 درجه و دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

 

مشخصات کلی
مقدارکپسول: 100 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی8817821343109677
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران
بارکد6262057205607

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات