منو
سبد خرید شما

کپسول ففول پلاس اینترافارم 30 عددی | مکمل رفع کم خونی

کپسول ففول پلاس اینترافارم
کپسول ففول پلاس اینترافارم
-10 % ناموجود
کپسول ففول پلاس اینترافارم
کپسول ففول پلاس اینترافارم
کپسول ففول پلاس اینترافارم 30 عددی | مکمل رفع کم خونی
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Intrapharm Fefol Plus - 30 Caps
 • SKU: 3008
 • بارکد: 20754247537
138,300 تومان
153,700 تومان
اشتراک گذاری در :

کپسول ففول پلاس اینترافارم Intrapharm Fefol Plus یک مکمل آهن و یک مولتی ویتامین برای رفع کم خونی است. کپسول ففول پلاس اینترافارم حاوی آهن با ملح گلیسینات است. در هر کپسول ففول پلاس ۲۷ میلی گرم آهن وجود دارد. ففول پلاس می تواند میزان کافی آهن را به بدن شما برساند.

ویتامین سی نیز در کپسول ففول پلاس اینترافارم برای افزایش جذب آهن وجود دارد. میزان استفاده شده از ویتامین ث نیز، تامین کننده نیاز روزانه شما به این ویتامین است. ویتامین سی باعث جذب آهن می شود. در هر کپسول ففول پلاس اینترافارم ۱۲۰ میلی گرم ویتامین سی وجود دارد.

ویتامین ب ۱۲ نیز به خونسازی در بدن و ساخت گلبول های قرمز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین وجود این ویتامین، بدن را در برابر کم خونی ناشی از فقر ویتامین ب ۱۲ محافظت می کند. ویتامین ب ۱۲ در تولید تمامی سلول های خونی از جمله گلبول های سفید، قرمز و پلاکت ها، حفظ رشد و تکامل سلول های بدن، تنظیم میزان اسید آمینه هموسیستئین در خون (افزایش میزان هموسیستئین در بدن باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، عروقی و تجمع کلسترول در بدن)، حفظ سلامت سیستم عصبی مرکزی و عملکرد اعصاب، متابولیزاسیون کربوهیدرات، چربی و پروتئین و تبدیل آنها به انرژی مورد نیاز سلول های بدن نقش دارد. مقدار ویتامین ب ۱۲ در کپسول ففول پلاس 30 میکروگرم در هر کپسول است.

 

سایر مکمل های کم خونی را مشاهده کنید.

 

ففول پلاس اینترافارم

 

فولات و فولیک اسید نیز در این محصول وجود دارد.‌ فولات فرم فعال فولیک اسید است.در واقع فولات فرم فعال متابولیکی فولیک اسید در سلول هاست. ففول پلاس شکل نهایی شده فولات را برای بدن فراهم می کند و برخلاف فولیک اسید، برای فعال شدن نیازی به هیچ گونه فعالیت متابولیکی ندارد. اما فولیک اسید نیز برای تاثیر گذاری بیشتر در این محصول وجود دارد. 200 میکروگرم فولات و 300 میکروگرم فولیک اسید به ازای هر کپسول در ففول پلاس وجود دارد. 

آخرین ترکیب کپسول فیفول پلاس اینترافارم ویتامین ب ۶ است. از آنجایی که ففول پلاس می تواند با تجویز پزشک در دوران بارداری و بعد از هفته سیزدهم بارداری امکان پذیر است، ویتامین ب ۶ می تواند موثر عمل کند. در بدن ما پیام رسان های عصبی وجود دارند که انتقال دهنده پیام های حسی و حرکتی هستند. اگر B6 وجود نداشته باشد این پیام رسان ها درست عمل نمی کنند و اختلالات عصبی بروز می کند. B6 در رها شدن قندهای ذخیره ای بدن مؤثر است. همچنین ب 6 می تواند  تهوع و استفراغ در حاملگی را نیز کاهش دهد.

 

به طور کلی کپسول ففول پلاس اینترافارم یک مکمل عالی برای جلوگیری از کم خونی و جبران کمبود آهن بوده و ویتامین های دیگر نظیر فولیک اسید، ویتامین ث و ویتامین ب ۱۲ نیز به تاثیر هر چه بیشتر فیفول پلاس کمک می کند.

 

مکمل های دوران بارداری و شیردهی را مشاهده کنید.

 

کپسول ففول پلاس اینترافارم

 


 

ترکیبات ففول پلاس چگونه به رفع کم خونی کمک میکند؟

آهن با ملح بیس گلیسینات:

مکمل آهن برای درمان یا پیشگیری از سطوح پایین آهن خون (مانند موارد ناشی از کم خونی یا بارداری) استفاده می شود. آهن یک ماده معدنی مهم است که بدن برای تولید گلبول های قرمز خون و حفظ سلامت شما به آن نیاز دارد. فروس بیس گلیسینات یک کلات اسید آمینه آهن است. از واکنش آهن آهن با دو مولکول آمینو اسید گلیسین توسط یک پیوند کووالانسی در فرآیندی به نام کیلاسیون تشکیل می شود. فروس بیس گلیسینات در ففول پلاس به دلیل عوارض جانبی دستگاه گوارش کمتر، سازگاری بهتری با بیمار دارد. همچنین ادعا می شود که بیس گلیسینات آهن باعث بهبود جذب، ذخیره و افزایش سطح هموگلوبین آهن نسبت به نمک های معمولی آهن می شود. فروس بیس گلیسینات 25 میلی گرم آهن به اندازه فروس سولفات 50 میلی گرم آهن در پیشگیری از کمبود آهن و کم خونی در دوران بارداری در یک کارآزمایی تصادفی موثر است.

 

آهن در ففول پلاس

 

ویتامین ث:

ویتامین C یک عامل کاهنده عالی به افزایش آهن آهن قابل جذب در کم خونی فقر آهن کمک می کند. سطوح پایین ویتامین C ممکن است با کاهش جذب آهن از غذاهای گیاهی و تأثیر منفی بر متابولیسم آهن، به کم خونی فقر آهن کمک کند.

مطالعات بعدی نشان داده است که درمان با ویتامین C باعث افزایش سطح هموگلوبین خون و در نتیجه کاهش دوز مورد نیاز ESA می شود. گلبول های قرمز هیپوکرومیک (HRC) منعکس کننده جذب آهن برای erythropoiesis است. مشخص شده است که درصد HRC بالاتر با پاسخ بهتر به ویتامین C مرتبط است.

در حالی که کمبود ویتامین سی در کشورهای توسعه یافته به دلیل در دسترس بودن محصولات تازه و افزودن ویتامین C به برخی غذاها و مکمل ها نسبتاً نادر است، هنوز هم تقریباً 7٪ از بزرگسالان در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد. شایع ترین عوامل خطر کمبود ویتامین C عبارتند از: رژیم غذایی نامناسب، اعتیاد به الکل، بی اشتهایی، بیماری های روانی شدید، سیگار کشیدن و دیالیز. در حالی که علائم کمبود شدید ویتامین C ممکن است ماه ها طول بکشد، علائم ظریفی وجود دارد که باید مراقب آنها بود.

 

ویتامین سی در کم خونی

 

ویتامین ب ۱۲:

کم خونی ناشی از کمبود ویتامین B12 وضعیتی است که در آن بدن شما به دلیل کمبود (کمبود) ویتامین B12، گلبول های قرمز سالم کافی ندارد. این ویتامین برای ساخت گلبول های قرمز خون که اکسیژن را به تمام قسمت های بدن شما حمل می کنند، مورد نیاز است.

ویتامین B12 یک ماده مغذی است که به سلامت خون و سلول های عصبی بدن شما کمک می کند و به ساخت DNA، ماده ژنتیکی در تمام سلول های شما کمک می کند. ویتامین B12 همچنین به جلوگیری از کم خونی مگالوبلاستیک کمک می کند، یک بیماری خونی که افراد را خسته و ضعیف می کند. برای ساخت گلبول های قرمز خون که اکسیژن را در بدن شما حمل می کنند، به B12 نیاز دارید. نداشتن ویتامین B12 کافی می تواند منجر به کم خونی شود، به این معنی که بدن شما گلبول های قرمز کافی برای انجام این کار را ندارد. این باعث می شود احساس ضعف و خستگی کنید.

ویتامین B12 به بدن کمک می کند تا گلبول های قرمز خون سالم بسازد و به سلامت سلول های عصبی کمک می کند. در غذاهای حیوانی از جمله گوشت، ماهی، تخم مرغ، شیر و سایر محصولات لبنی یافت می شود.

 

ویتامین ب ۱۲ در ففول پلاس

 

فولات:

کم خونی ناشی از کمبود فولات کمبود اسید فولیک در خون است. اسید فولیک یک ویتامین B است که به بدن شما در ساخت گلبول های قرمز کمک می کند. اگر گلبول های قرمز کافی ندارید، دچار کم خونی هستید. گلبول های قرمز خون اکسیژن را به تمام قسمت های بدن شما حمل می کنند.

اسید فولیک یبه بدن شما کمک می کند تا سلول های جدید از جمله گلبول های قرمز جدید بسازد. اگر گلبول های قرمز کافی ندارید، دچار کم خونی هستید که می تواند باعث احساس ضعف و خستگی شود. بنابراین مهم است که هر روز اسید فولیک کافی دریافت کنید.

سطوح پایین اسید فولیک می تواند باعث کم خونی مگالوبلاستیک شود. در این حالت، گلبول های قرمز خون بزرگتر از حد طبیعی هستند. تعداد این سلول ها کمتر است. آنها همچنین بیضی شکل هستند، نه گرد. گاهی اوقات این گلبول های قرمز به اندازه گلبول های قرمز طبیعی عمر نمی کنند.

 

اسید فولیک در رفع کم خونی در بارداری

 

ویتامین ب6:

هموگلوبین اکسیژن موجود در گلبول های قرمز را به بافت ها می رساند. کمبود ویتامین B6 می تواند باعث نوعی کم خونی شود. هرچه پروتئین بیشتری بخورید به ویتامین B6 بیشتری نیاز دارید. اگر میزان B6 بدن شما بسیار کم باشد، ممکن است به کم خونی مبتلا شوید که یعنی گلبول های قرمز بسیار کمی دارید. این باعث می شود شما احساس خستگی و ضعف کنید. کم خونی همچنین می تواند ناشی از کمبود آهن در بدن شما باشد. کمبود سایر ویتامین‌ها مانند B12 و فولات نیز ممکن است باعث آن شود.

 

فواید ویتامین ب ۶

 


 

مشخصات کپسول ففول پلاس اینترافارم:

 • جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن
 • رفع کم خونی ناشی از فقر آهن، فولیک اسید و ویتامین ب ۱۲
 • حاوی فولات ترکیب فعال فولیک اسید
 • حاوی ویتامین ث برای افزایش جذب آهن
 • حاوی 27 میلی گرم آهن با ملح گلیسینات

 

 


 

نحوه مصرف مکمل ففول پلاس اینترا فارم:

روزی 1 عدد کپسول (بعد از هفته سیزدهم بارداری یا زمان پیشنهادی پزشک شما)

 

 


 

ترکیبات کپسول ففول پلاس اینترافارم (در هر کپسول):

نام ترکیب

مقدار

Vitamin C (As Ascorbic Acid)

120 mg

Vitamin B6 (As Pyridoxine HCL)

2 mg

Folate (As L-Methylfolate Acid Quatrefolic)

200 mcg

Folic Acid

300 mcg

Vitamin B12 (As Cyanocobalamin)

30 mcg

Iron (As Ferrous Bisglycinate-Ferrochel)

27 mg

 

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف ففول پلاس:

 • کپسول می بایست با یک لیوان آب بلعیده شود، از مکیدن و یا جویدن آن خودداری کنید.
 • خوردن شیر، تخم مرغ و چای ممکن است باعث کاهش میزان اثربخشی کپسول ففول پلاس شود.
 • اگر شما مشکل در بلع کپسول دارید می توانید کپسول را باز کرده و روی یک غذای نرم و خنک ریخته و بخورید، البته نباید جویده شود.
 • تعدادی از خانم های باردار که نیاز بالاتری به آهن دارند، می بایست با پزشک مشورت کنند.
 • به میزان تجویز شده مصرف نمایید.
 • این محصول حاوی آهن است، می بایست دور از دسترس کودکان قرار گیرد زیرا مصرف بیش از اندازه آن می تواند کشنده باشد.
 • این دارو ممکن است باعث دل بهم خوردگی، ناراحتی معده، کاهش اشتها، حالت تهوع، اسهال و یا یبوست، تیرگی مدفوع شود. به ندرت این دارو ممکن است منجر به واکنش های آلرژیک مانند جوش و خارش، تنگی نفس و یا غش شود.
 • اگر شما فکر می کنید این دارو به هر صورتی باعث ناراحتی شما شده است، لطفا با پزشک خود مشورت نمایید.

 

مشخصات کلی
مقدارکپسول: 30 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی2367600401282973
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران تحت لیسانس آمریکا
بارکد20754247537

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات