منو
سبد خرید شما

قرص منیزیم ب6 آلفا ویتامینز 30 عددی | کمک به سلامت سیستم عصبی عضلانی

منیزیم + ب6 آلفا ویتامینز
منیزیم + ب6 آلفا ویتامینز
منیزیم + ب6 آلفا ویتامینز
-5 % ناموجود
منیزیم + ب6 آلفا ویتامینز
منیزیم + ب6 آلفا ویتامینز
منیزیم + ب6 آلفا ویتامینز
شما میتوانید محصول قرص منیزیم پلاس آیزن و ب6 یوروویتال 60 عددی | تامین انرژی و کاهش خستگی را به عنوان محصول جایگزین خریداری نمائید.
قرص منیزیم ب6 آلفا ویتامینز 30 عددی | کمک به سلامت سیستم عصبی عضلانی
 • موجودی: ناموجود
 • مدل: Alfa Vitamins Magnesium B6 - 30Tabs
 • SKU: 4273
 • بارکد: 626185450049
86,900 تومان
91,000 تومان
اشتراک گذاری در :

قرص منیزیم ب6 آلفا ویتامینز Alfa Vitamins Magnesium B6 مکمل منیزیم ب6 برای کمک به افزایش انرژی از محصولات آلفا ویتامینز است. منیزیم ب6 آلفا حاوی 300 میلی گرم منیزیم در هر قرص است که می تواند تا 75 درصد از نیاز روزانه شما به این ماده معدنی مهم را تامین کند. 

 

قرص منیزیم ب6 آلفا به واسطه وجود منیزیم در ترکیبات خود می تواند باعث کمک به حفظ سلامت سیستم عصبی بدن شود. همچنین منیزیم باعث بهبود وضعیت عضلات و جلوگیری از گرفتگی عضلات ناشی از اختلال در سیستم عصبی عضلانی می شود. منیزیم همچنین می تواند به این واسطه به ورزشکاران نیز کمک کرده و باعث حمایت از ماهیچه های بدن شود. 
منیزیم همچنین به بهبود جذب و عملکرد کلسیم نیز کمک می کند به طوری که در اکثر محصولات حاوی کلسیم شما می توانید منیزیم را نیز ببینید. اگر بخواهیم به طور خلاصه و مورد وار درباره مزایای منیزیم ب6 آلفا بگوییم می توان گفت این ماده معدنی می تواند از عملکرد عضلانی، هدایت عصبی و سیگنال دهی، تولید انرژی، ریتم طبیعی قلب و سلامت استخوان و مفاصل کمک کند. 

 

از مزیت های دیگر منیزیم ب6 آلفا وجود ویتامین ب 6 در ترکیبات این محصول است. ویتامین ب6 همکاری نزدیکی با منیزیم دارد. این دو ترکیب می توانند در یک راستا عمل کرده و باعث تقویت سیستم عصبی بدن و همچنین کمک به افزایش متابولیسم انرژی بدن شوند. 
ویتامین ب 6 می تواند در سنتز کربوهیدرات ها و پروتئین ها نقش موثر ایفا کند. این نکته قابل ذکر است که ویتامین ب6 در بدن ذخیره نشده و مقادیر اضافه آن از بدن دفع می شود، بنابراین دریافت این ویتامین به صورت روزانه از طریق تغذیه یا مکمل هایی نظیر قرص منیزیم ب6 آلفا توصیه می شود. 
ویتامین B6 موجود در قرص منیزیم ب6 آلفا ویتامینز عملکردهای زیادی در بدن دارد و در بیش از 100 واکنش آنزیمی منبع معتبر نقش دارد. یکی از نقش های اصلی آن کمک به سوخت و ساز بدن از طریق سنتز پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها برای انرژی است. 

 

 

مکمل های منیزیم را مشاهده کنید.

خرید منیزیم ب6 آلفا ویتامینز

 


 

مشخصات قرص منیزیم ب6 آلفا ویتامینز:

 • کمک به سلامت سیستم عصبی بدن
 • حاوی درصد مناسبی از منیزیم و ب6 در هر قرص
 • کمک به کاهش اسپاسم عضلانی
 • کمک به جلوگیری از سردردهای میگرنی
 • تامین ویتامین ب6 و منیزیم مورد نیاز بدن
 • کمک به بهبود متابولیسم انرژی
 • فاقد شکر، گلوتن، جو و هر گونه طعم و نگهدارنده

 

 


 

نحوه مصرف منیزیم ب6 آلفا ویتامین:

روزانه 1 عدد قرص منیزیم ب6 آلفا مصرف شود. 

 

 


 

ترکیبات منیزیم ب6 آلفا (در هر قرص):

نام ترکیب

مقدار

Magnesium (oxide)

250 mg

Vitamin B6

2.4 mg

 

 


 

مزیت سلامتی مصرف منیزیم و B6:

در حالی که این دو ترکیب اغلب به عنوان یک زوج برای بهبود کیفیت خواب معرفی می شوند، اما اثرات دیگری نیز از این دو ماده وجود دارد!

با نگاهی به لیستی از عملکردهای منیزیم و B6، همپوشانی های زیادی را مشاهده خواهید کرد، بنابراین در کنار هم قرار گرفتن آنها می تواند اثرات آنها را دو برابر کند.  ویتامین B6 همچنین برای وارد کردن منیزیم به سلول‌ها مورد نیاز است و با مصرف ب6 در کنار منیزیم میتوانید مطمئن شوید که از مصرف منیزیم بهره کامل می‌برید. حال در ادامه خواهید دید که این دو ترکیب چگونه باعث سلامت بدن می شوند. 

 

 

1. از روحیه و سلامت روان پشتیبانی می کند:

اطلاعات کمی در مورد ارتباط بین کمبود B6 و اختلالات خلقی مانند افسردگی در دسترس است. مطالعات نشان می دهد که سطوح پایین B6 خطر ابتلا به افسردگی را دو برابر می کند، در حالی که مطالعه دیگری تایید کرد که مصرف بیشتر B6 خطر سرکوب را کاهش می دهد. ویتامین B6 در تولید انتقال دهنده های عصبی ضروری برای تنظیم خلق و خوی نقش دارد - GABA، سروتونین، دوپامین و نورآدرنالین و افراد مبتلا به افسردگی اغلب دچار کمبود B6 هستند. منیزیم همچنین در سنتز انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین و گابا ضروری است که در پاتوژنز اختلالات خلقی مانند اضطراب و افسردگی نقش دارند.

مطالعات نشان می دهد که مکمل منیزیم می تواند علائم هر دو را به همان میزان (یا بالاتر) نسبت به برخی از داروهای ضد افسردگی بهبود بخشد. در حالی که هر دو ترکیب به طور موثر علائم خلقی را کاهش می دهند، مطالعات نشان می دهد که ترکیب آنها به طور قابل توجهی موثرتر از استفاده از یک مکمل به تنهایی است.

 

منیزیم ب 6 آلفا ویتامینز

2. خواب:

چه به دلیل استرس، کار، خانواده یا آنچه که دارید، رسیدن به خواب با کیفیت خوب در شب برای اکثر مردم دشوار است. اما اگر بخواهید خوب بخوابید، مکمل منیزیم ب6 آلفا می تواند طلایی باشد. سروتونین یک انتقال دهنده عصبی ضروری است که از الگوهای خواب سالم پشتیبانی می کند و ویتامین B6 برای تبدیل اسید آمینه تریپتوفان به سروتونین ضروری است که سپس به هورمون خواب ملاتونین تبدیل می شود. اما منیزیم و B6 همچنین با انتقال دهنده عصبی GABA، هورمون آرامش بخش که اثرات خواب آور را تحریک می کند، درگیر هستند.

ویتامین B6 برای سنتز GABA مورد نیاز است، در حالی که منیزیم به گیرنده های GABA متصل می شود و آنها را تحریک می کند تا آرامش را القا کند و اضطراب و استرس را کاهش دهد. مطالعات نشان می‌دهد که B6 کم می‌تواند منجر به بی‌خوابی و افسردگی شود و مکمل‌ منیزیم ب6 می‌تواند بی‌خوابی را درمان کند.

 

تنظیم خواب با منیزیم ب6 آلفا

3. سلامت مغز:

هیچ کمبودی در مکمل‌های نوتروپیک که برای تقویت عملکرد شناختی طراحی شده‌اند وجود ندارد، اما چیزی به سادگی منیزیم و B6 می‌تواند کمک زیادی به شما کند. منیزیم به دلیل توانایی آن در عبور آسان از سد خونی-مغزی که منجر به غلظت بالای منیزیم در مغز می شود، نوید زیادی برای حمایت از سلامت مغز نشان داده است. به طور خاص، منیزیم می تواند غلظت سلول های بنیادی را در هیپوکامپ - ناحیه ای از مغز که در یادگیری و حافظه نقش دارد - افزایش دهد که ممکن است این عملکردها را بهبود بخشد.

مطالعه دیگری نشان داد که مکمل منیزیم به طور قابل توجهی توجه بصری،  سرعت پردازش و عملکرد اجرایی مغز را افزایش می دهد، اما همچنین پیری مغز را در افراد مبتلا به زوال شناختی معکوس می کند. برای اضافه کردن به آن، ویتامین B6 را وارد می‌کنیم که هموسیستئین - محصول جانبی متابولیسم اسیدهای آمینه - را به ترکیبات کمتر سمی تبدیل می‌کند. سطوح بالای هموسیستئین می تواند خطر ابتلا به بیماری های عصبی مانند آلزایمر را افزایش دهد و مکمل B6 ممکن است نوعی پیشگیری باشد.

 

سلامت مغز با منیزیم ب6 آلفا

4. سلامت قلب:

آیا می دانستید که کمبود ویتامین B6 می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را دو برابر کند؟ در حالی که بیشتر مردم B6 را با سلامت قلب مرتبط نمی دانند، این ویتامین برای تبدیل هموسیستئین مورد نیاز است، که خطر تصلب شرایین و انسداد شریانی را افزایش می دهد.

 •      کاهش خطر بیماری قلبی و سکته مغزی
 •      کاهش فشار خون
 •      افزایش کلسترول HDL و کاهش LDL و تری گلیسیرید
 •      محافظت از بافت قلب

 

سلامت قلب با قرص منیزیم ب6 آلفا

5. تنظیم گلوکز:

اگرچه مکانیسم دقیق پشت فواید B6 بر قند خون مشخص نیست، مطالعات حیوانی نشان می‌دهد که کمبود B6 عملکرد سلول‌های پانکراس را که انسولین تولید می‌کنند مختل می‌کند و با فعالیت انسولین تداخل می‌کند. اما همانطور که ممکن است حدس بزنید، مکمل B6 می تواند حساسیت به انسولین و تحمل گلوکز را بهبود بخشد. منیزیم نیز برای عملکرد انسولین و تنظیم گلوکز بسیار مهم است. سطوح نرمال منیزیم سرم می تواند خطر ابتلا به دیابت را تا 47 درصد کاهش دهد، به دلیل تأثیر مثبت آن بر تنظیم قند خون و حساسیت به انسولین. 

 

منیزیم ب6 و تنظیم قند خون

6. سندرم پیش از قاعدگی (PMS):

برای زنانی که با PMS جدی دست و پنجه نرم می کنند، ویتامین B6 و منیزیم ممکن است آنچه شما نیاز دارید باشد. سندرم پیش از قاعدگی خوشایند نیست و می تواند شما را در هفته های قبل از پریود دچار نفخ، درد، بدخلقی، خستگی و کاملاً تحریک پذیر کند – اما مطالعات نشان می دهد که ویتامین B6 و منیزیم می توانند این علائم را از بین ببرد.

سطوح پایین منیزیم با PMS مرتبط است و مکمل منیزیم ب6 آلفا ویتامینز ممکن است به کاهش نوسانات خلقی، علائم افسردگی و کاهش احتباس مایعات کمک کند. حتی یک مطالعه نشان داد که مکمل B6 روزانه علائم افسردگی، تحریک‌پذیری و خستگی مرتبط با PMS را تا 69% بهبود می‌بخشد.

 

منیزیم ب6 آلفا و سندرم پیش از قاعدگی

7. سلامت چشم:

این فقط ویتامین A و آنتی اکسیدان ها نیستند که بینایی را تقویت می کنند - ویتامین B6 و منیزیم نیز می تواند در سلامت بینایی موثر باشند. مجدداً، ما به سطوح بالای هموسیستئین برمی گردیم، که با افزایش خطر دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن مرتبط است و از آنجایی که B6 برای تبدیل هموسیستئین به متیونین مورد نیاز است، مکمل آن (و سایر ویتامین های B) می تواند خطر را تا 40٪ کاهش دهد.

مصرف مکمل منیزیم همچنین می تواند از سلامت چشم حمایت کند، زیرا نشان داده شده است که جریان خون را به چشم ها بهبود می بخشد، در برابر استرس اکسیداتیو و آسیب سلولی محافظت می کند و سلامت اعصاب چشمی را حفظ می کند.

ارتباط منیزیم ب6 با سلامت بینایی

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف منیزیم ب6:

 • مصرف این فراورده در دوران بارداری و شیردهی با نظر پزشک توصیه می شود.
 • از مصرف بیش از میزان توصیه شده خودداری شود.
 • در دمای پایین تر از 25 درجه سانتی گراد، در جای خشک، دور از نور و دسترس اطفال نگهداری شود.
 • این فرآورده صرفا مکمل بوده، جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نمی باشد.

 

مشخصات کلی
مقدارقرص: 30 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی16760010019144752
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران (تحت لیسانس آمریکا)
بارکد6261854500496

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات