منو
سبد خرید شما

قرص ال کارنیتین 1000 یوروویتال 60 عددی | کمک به چربی سوزی و لاغری

قرص ال کارنیتین 1000 یوروویتال
قرص ال کارنیتین 1000 یوروویتال
-45 %
قرص ال کارنیتین 1000 یوروویتال
قرص ال کارنیتین 1000 یوروویتال
قرص ال کارنیتین 1000 یوروویتال 60 عددی | کمک به چربی سوزی و لاغری
 • موجودی: موجود
 • مدل: Eurhovital L-Carnitin 1000mg - 60 Tabs
 • SKU: 2811
 • بارکد: 626066180248
288,900 تومان
528,000 تومان

تاریخ انقضا : بیش از یکسال

اشتراک گذاری در :

قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ یورو ویتال Eurhovital L-Carnitin 1000mg محصول جدیدی از سری محصولات یوروویتال و حاوی آمینو اسید ال کارنیتین است. قرص کارنیتین ۱۰۰۰ یوروویتال یک مکمل برای کمک به افزایش سوخت و ساز بدن و متابولیسم بهتر چربی هاست. قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ یوروویتال حاوی ۶۰ عدد قرص در هر بسته است که هر قرص حاوی ۱۰۰۰ میلی گرم ال کارنیتین است.

 

بیشتر ورزشکاران از مکمل های ال کارنیتین استفاده می کنند. اما این آمینو اسید فقط مختص به ورزشکاران نیست. قرص ال کارنیتین باعث کمک به افزایش سوخت و ساز در بدن می شود. اگر شما فعالیت منظم و روزانه داشته باشید این سوخت و ساز با مصرف قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ یوروویتال بیشتر شده و به کاهش وزن و لاغری می انجامد.

این مقدار ال کارنیتین باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و با انجام فعالیت های ورزشی منظم می تواند به کاهش وزن و لاغری کمک کند.  کارنیتین به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است زیرا برای تولید انرژی مهم است و یک عامل درمانی به خوبی تحمل شده و به طور کلی ایمن است. محققان ترجیح می دهند از استیل-ال-کارنیتین در مطالعات تحقیقاتی استفاده کنند، زیرا بهتر از ال-کارنیتین از روده کوچک جذب می شود و به طور موثرتری از سد خونی مغزی عبور می کند یعنی وارد بافت مغز می شود. اما فرم ال کارنیتین فرم رایج تر این آمینو اسید در مکمل های ورزشی است.

 

سایر مکمل های ال کارنیتین را مشاهده کنید.

برای مشاهده و خرید پروتئین وی کاله بر روی نام آن کلیک کنید.

 

قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ یوروویتال

 


 

مشخصات قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ یوروویتال:

 • کمک به افزایش سوخت و ساز
 • کمک به متابولیسم چربی ها
 • کمک  به کاهش وزن و لاغری
 • جلوگیری از آسیب به عضلات
 • افزایش استقامت عضلات
 • هر کپسول حاوی 1000 میلی گرم ال کارنیتین

 

 


 

نحوه مصرف قرص کارنیتین یورو ویتال:

بزرگسالان می توانند به صورت روزانه ۱ عدد قرص کارنیتین یوروویتال را با میزان کافی آب مصرف کنند.

 

 


 

ترکیبات قرص ال کارنیتین ۱۰۰۰ یوروویتال (در هر قرص):

نام ترکیب

مقدار

L-Carnitine

1000 mg

 

 


 

فواید مکمل ال کارنیتین برای بدن:

عملکرد ورزشی:

برخی از ورزشکاران برای بهبود عملکرد کارنیتین مصرف می کنند. با این حال، بیست سال تحقیق شواهد ثابتی مبنی بر اینکه مکمل‌های کارنیتین می‌توانند ورزش یا عملکرد بدنی را در افراد سالم بهبود بخشند، در دوزهای 2 تا 6 گرم در روز که برای 1 تا 28 روز تجویز می‌شوند، پیدا نکردند. (محتوای کل بدن کارنیتین در یک مرد با وزن 155 پوند حدود 20 گرم است که تقریباً تمام آن در ماهیچه های اسکلتی است. برای مثال، به نظر نمی رسد مکمل های کارنیتین باعث افزایش استفاده از اکسیژن در بدن یا بهبود وضعیت متابولیک شوند. هنگام ورزش، لزوماً میزان کارنیتین را در عضلات افزایش نمی دهند.

 

ال کارنیتین ۱۰۰۰ یوروویتال

 

جلوگیری از زوال عقل:

تصور می شود کاهش عملکرد میتوکندری به روند پیری کمک می کند. کارنیتین ممکن است درگیر باشد زیرا غلظت آن در بافت ها با افزایش سن کاهش می یابد و در نتیجه یکپارچگی غشای میتوکندری را کاهش می دهد. تحقیقات روی موش‌های مسن دریافت مکمل با دوزهای بالای استیل-ال-کارنیتین و اسید آلفا لیپوئیک (یک آنتی اکسیدان) برای کاهش پوسیدگی میتوکندری مفید است. حیوانات همچنین بیشتر حرکت کردند و عملکرد خود را در کارهایی که نیاز به حافظه دارند بهبود بخشیدند. در حال حاضر هیچ مطالعه مشابهی از این نوع بر روی انسان وجود ندارد. با این حال، یک متاآنالیز از مطالعات دوسوکور و کنترل شده با دارونما نشان می دهد که مکمل های استیل-ال-کارنیتین ممکن است عملکرد ذهنی را بهبود بخشد و زوال را در افراد مسن مبتلا به اختلال شناختی خفیف و بیماری آلزایمر کاهش دهد. در این مطالعات، افراد 1.5 تا 3.0 گرم در روز استیل ال کارنیتین به مدت 3 تا 12 ماه مصرف کردند.

 

قرص کارنیتین یورو ویتال

 

بیماری های قلبی عروقی و شریانی محیطی

چندین مطالعه اثربخشی کارنیتین مکمل را در مدیریت ایسکمی قلبی (محدودیت جریان خون به قلب) و بیماری شریانی محیطی (که مهم‌ترین علامت آن گردش خون ضعیف در پاها، معروف به لنگش متناوب است) بررسی کرده‌اند. از آنجایی که سطوح کارنیتین در عضله قلب نارسا کم است، مقادیر مکمل ممکن است با اثرات سمی اسیدهای چرب آزاد مقابله کرده و متابولیسم کربوهیدرات را بهبود بخشد.

در مطالعات کوتاه مدت، کارنیتین به صورت خوراکی و تزریقی دارای خواص ضد ایسکمیک بوده است. یک کارآزمایی بالینی دوسوکور، کنترل شده با دارونما و چند مرکزی در ایتالیا، 2330 بیمار مبتلا به انفارکتوس حاد قدامی میوکارد را برای دریافت مکمل ال کارنیتین (9 گرم در روز به صورت داخل وریدی به مدت 5 روز، سپس 4 گرم در روز خوراکی به مدت 6 ماه) اختصاص داد. درمان با ال-کارنیتین به طور قابل توجهی مرگ و میر را 5 روز پس از تصادفی سازی کاهش داد، اما تأثیر قابل توجهی بر خطر نارسایی قلبی یا مرگ در 6 ماه نداشت. نویسندگان یک متاآنالیز در سال 2013 نتایج این کارآزمایی را با نتایج 12 کارآزمایی کوچکتر ترکیب کردند. آنها به این نتیجه رسیدند که درمان با ال-کارنیتین در بیمارانی که انفارکتوس حاد میوکارد را تجربه می کنند، مرگ و میر ناشی از همه علل را تا 27 درصد، آریتمی های بطنی را تا 65 درصد و آنژین را تا 40 درصد در طی یک دوره پیگیری متوسط ​​2 ماهه کاهش می دهد

 

لنگش ناشی از عرضه ناکافی خون غنی از اکسیژن به پاها است و به دلیل استفاده ناقص از آن منجر به تجمع استیل کارنیتین در عضله می شود. بیماران مبتلا به بیماری شریانی محیطی که دچار لنگش می شوند، اختلالات قابل توجهی در عملکرد ورزشی دارند و در راه رفتن حتی در مسافت های کوتاه با سرعت کم مشکل دارند. تحقیقات نشان می دهد که کارنیتین ممکن است عملکرد عضلات اسکلتی پا را بهبود بخشد. در یک کارآزمایی بالینی چند مرکزی اروپایی، مکمل ال-کارنیتین (به شکل پروپیونیل-ال-کارنیتین به میزان 2 گرم در روز به مدت 12 ماه) در بیماران مبتلا به لنگش متوسط ​​تا شدید به طور قابل توجهی حداکثر فاصله راه رفتن و کیفیت زندگی درک شده را در مقایسه با بیماران دریافت کننده دارونما افزایش داد. 

 

این یافته ها نشان می دهد که ال-کارنیتین، زمانی که تا 1 سال تجویز شود، ممکن است اثرات مفیدی بر روی سیستم قلبی عروقی در شرایط خاص داشته باشد. با این حال، تحقیقات دیگر نگرانی هایی را در مورد اثرات قلبی عروقی قرار گرفتن در معرض مزمن با کارنیتین ایجاد کرده است. یک مطالعه در سال 2013 که شامل جوندگان و 2595 انسان بود که تحت ارزیابی قلبی انتخابی قرار گرفتند، نشان داد که ال-کارنیتین توسط میکروبیوتی روده به تری متیل آمین-N-اکسید (TMAO) متابولیزه می شود، یک ماده پیش آتروژنیک که با خطر بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.

به دلیل تفاوت در ترکیب باکتری های روده، شرکت کنندگان همه چیزخوار مطالعه TMAO بیشتری نسبت به وگان ها یا گیاهخواران پس از مصرف ال-کارتینین تولید کردند. این مطالعه همچنین ارتباط وابسته به دوز را بین غلظت ال-کارنیتین پلاسما ناشتا و خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر، بیماری شریان محیطی و بیماری کلی قلبی عروقی نشان داد، اما فقط در میان شرکت‌کنندگان با سطوح TMAO بالا. محققان خاطرنشان کردند که این یافته ها می تواند تا حدی ارتباط بین مصرف زیاد گوشت قرمز (منبع غنی کارنیتین) و افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی را توضیح دهد. تحقیقات بیشتری برای درک کامل اثرات کارنیتین بر سلامت قلب و عروق مورد نیاز است.

 

ال کارنیتین ۱۰۰۰ میلی گرم یورو ویتال

 

سرطان:

خستگی ناشی از شیمی درمانی، پرتودرمانی و وضعیت تغذیه نامناسب در بیماران سرطانی شایع است. همچنین ممکن است کمبود کارنیتین داشته باشند. در یک مطالعه، درمان با مکمل های کارنیتین (4 گرم در روز به مدت یک هفته) خستگی را در اکثر افراد تحت درمان با شیمی درمانی بهبود بخشید و سطوح طبیعی کارنیتین را در خون بازگرداند. در کارآزمایی دیگری، بیماران سرطانی پایان‌پذیری که با کارنیتین (دوزهای 250 میلی‌گرم تا 3 گرم در روز) مکمل شدند، خستگی کمتری را تجربه کردند و خلق و خو و کیفیت خواب را بهبود بخشیدند . در هر دو مطالعه، اکثر افراد قبل از مصرف مکمل ها دچار کمبود کارنیتین بودند.

 

 

 

دیابت نوع 2:

مقاومت به انسولین، که نقش مهمی در ایجاد دیابت نوع 2 ایفا می‌کند، ممکن است با نقص در اکسیداسیون اسیدهای چرب در عضلات مرتبط باشد. این سوال را مطرح می کند که آیا اختلال عملکرد میتوکندری ممکن است عاملی در ایجاد بیماری باشد. افزایش ذخیره چربی در بافت های لاغر به نشانگری برای مقاومت به انسولین تبدیل شده است . تحقیقات اولیه نشان می دهد که مکمل ال-کارنیتین به صورت داخل وریدی ممکن است حساسیت انسولین را در بیماران دیابتی با کاهش سطح چربی در عضلات بهبود بخشد و ممکن است سطح گلوکز در خون را با افزایش سریع اکسیداسیون آن در سلول ها کاهش دهد . تجزیه و تحلیل اخیر دو کارآزمایی بالینی چند مرکزی روی افراد مبتلا به دیابت نوع 1 یا 2 نشان داد که درمان با استیل-ال-کارنیتین (3 گرم در روز خوراکی) به مدت یک سال باعث تسکین قابل توجه درد عصبی و بهبود درک ارتعاش در افراد مبتلا به دیابت شد. نوروپاتی دیابتی این درمان در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کوتاه مدت مؤثرتر بود.

 

 

اچ آی وی و ایدز:

ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) باعث کاهش تعداد لنفوسیت‌ها (یکی از انواع گلبول‌های سفید) می‌شود و در نتیجه سندرم نقص ایمنی اکتسابی (ایدز) ایجاد می‌شود. افراد آلوده به اچ آی وی اغلب در برخی از نواحی بدن چربی انباشته می کنند و در برخی دیگر چربی از دست می دهند و سطح بالایی از چربی خون (هیپرلیپیدمی) و مقاومت به انسولین را ایجاد می کنند که با هم سندرم لیپودیستروفی را تشکیل می دهند. این سندرم ممکن است نشان دهنده سمیت میتوکندریایی باشد که توسط عفونت HIV و داروهای ضد رتروویروسی مورد استفاده برای درمان آن ایجاد می شود و می تواند باعث ایجاد کمبود کارنیتین شود که متابولیسم چربی میتوکندری را محدود می کند.

مکانیسم‌های مولکولی که توسط آن این اتفاق می‌افتد به خوبی شناخته نشده است. تحقیقات اولیه یافته های متناقضی را ارائه می دهد. اما نشان می دهد که مکمل کارنیتین به صورت داخل وریدی و خوراکی (با دوزهای 2-6 گرم در روز برای هفته ها یا ماه ها) در افراد آلوده به HIV ممکن است مرگ لنفوسیت ها را کاهش دهد. (که به نوبه خود ممکن است کاهش یابد. پیشرفت HIV) ، نوروپاتی را کاهش می دهد و به طور مطلوب بر سطح چربی خون تأثیر می گذارد.

 

مکمل ال کارنیتین ۱۰۰۰ یورو ویتال در داروخانه آنلاین داروکالا

 

مرحله نهایی بیماری کلیوی و همودیالیز:

هموستاز کارنیتین (تعادل در بدن) در بین افراد مبتلا به بیماری های کلیوی می تواند به طور قابل توجهی توسط عوامل متعددی، به ویژه کاهش سنتز و افزایش دفع این ترکیب توسط کلیه ها و همچنین کاهش دریافت از غذا به دلیل اشتهای ضعیف و مصرف کمتر محصولات حیوانی، مختل شود. بسیاری از بیماران مبتلا به مرحله نهایی بیماری کلیوی، به ویژه آنهایی که تحت همودیالیز هستند، کارنیتین کافی ندارند. سطح کارنیتین خون و ذخایر ماهیچه ای پایین است که ممکن است به کم خونی، ضعف عضلانی، خستگی، تغییر سطح چربی خون و اختلالات قلبی کمک کند. مطالعات متعدد نشان می دهد که دوزهای بالای کارنیتین مکمل (اغلب تزریقی) در بیماران تحت همودیالیز نگهدارنده می تواند برخی یا همه این علائم را اصلاح کند،

 

 

ناباروری مردانه:

محتوای کارنیتین مایع منی به طور مستقیم با تعداد و تحرک اسپرم مرتبط است، که نشان می دهد که این ترکیب ممکن است در درمان ناباروری مردان مفید باشد. چندین مطالعه نشان می دهد که مکمل کارنیتین (2-3 گرم در روز برای 3-4 ماه) ممکن است کیفیت اسپرم را بهبود بخشد. و یک کارآزمایی متقاطع تصادفی دوسوکور نشان داد که 2 گرم در روز کارنیتین به مدت 2 ماه مصرف می شود. توسط 100 مرد نابارور غلظت و حرکت کلی و رو به جلو اسپرم آنها افزایش یافت.. مزایای گزارش شده ممکن است به افزایش اکسیداسیون اسید چرب میتوکندری (تامین انرژی بیشتر برای اسپرم) و کاهش مرگ سلولی در بیضه ها مربوط باشد. با این حال، یک کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده اخیر با 21 مرد نابارور نشان داد که مصرف 3 گرم کارنیتین در روز به مدت 24 هفته، افزایش قابل‌توجهی در تحرک اسپرم یا تعداد کل اسپرم متحرک در مقایسه با دارونما ایجاد نمی‌کند.

 

ال کارنیتین ۱۰۰۰ یوروویتال در داروخانه آنلاین داروکالا

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف ال کارنیتین یورو ویتال:

 • مصرف این فرآورده در افراد دارای سابقه تشنج و مبتلا به کم کاری تیروئید توصیه نمی شود.
 • مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی با نظر پزشک توصیه می شود.
 • این فرآورده صرفا مکمل بوده، جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نمی باشد.
 • از مصرف بیش از میزان توصیه شده خودداری شود.
 • در دمای پایین تر از 25 درجه سانتیگراد، دور از نور و دسترس کودکان نگهداری شود.

 

مشخصات کلی
مقدارقرص: 60 عدد
سن مصرفبزرگسالان
کد بهداشتی126870635961311
جنسیت مصرفآقایان و بانوان
کشور سازندهایران (تحت لیسانس آلمان)
بارکد6260661802489

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات