منو
سبد خرید شما

قرص بتا آلانین ژن استار 200 عددی | کاهش خستگی و افزایش استقامت هوازی

قرص بتا آلانین ژن استار
قرص بتا آلانین ژن استار
-3 %
قرص بتا آلانین ژن استار
قرص بتا آلانین ژن استار
قرص بتا آلانین ژن استار 200 عددی | کاهش خستگی و افزایش استقامت هوازی
 • موجودی: موجود
 • مدل: Genestar Beta Alanine - 200 Tabs
 • SKU: 3375
 • بارکد: 626954640279
727,000 تومان
750,000 تومان
اشتراک گذاری در :

قرص بتا آلانین ژن استار Genestar Beta Alanine یک مکمل افزایش دهنده استقامت عضلات و یک آمینو اسید طبیعی است که نقش مهمی در افزایش قدرت و حجم عضلات ضعیف دارد. در واقع قرص بتا آلانین ژن استار به بهبود عضلات ضعیف بدن پرداخته و این عضلات را قدرتمند تر می کند.

بتا آلانین ژن استار با کاهش خستگی عضلات باعث افزایش استقامت و مقاومت هوازی در تمرینات فشرده و سنگین ورزشی شده و عملکرد ورزشی را بهبود می بخشد. قرص بتاآلانین ژن استار حاوی ۲۰۰ عدد قرص است که شامل 100 سروینگ می شود. هر سروینگ قرص بتا آلانین ژن استار شامل ۲ قرص است.

 

این مکمل می تواند در هر سروینگ خود به بدن شما 1600 میلی گرم بتا آلانین برساند. مزیت فرم قرص در مکمل های بتا آلانین نسبت به مکمل های پودری این نکته است که شما دقیقا می دانید که چه مقدار از بتا آلانین را دریافت می کنید. این مقدار از بتا آلانین در هر سروینگ  قرص بتا آلانین ژن استار می تواند باعث کاهش خستگی عضلات و افزایش توان عضلات شود.

 

سایر مکمل های بی سی ای ای و آمینو اسید را مشاهده کنید.

 

قرص بتا آلانین ژن استار در داروخانه آنلاین داروکالا

 


 

مشخصات قرص بتا آلانین ژن استار:

 • مکمل آمینو اسید طبیعی
 • افزایش قدرت و حجم عضلات
 • کاهش خستگی و افزایش توان عضلات
 • افزایش استقامت و مقاومت هوازی
 • بهبود عملکرد ورزشی
 • هر قرص حاوی 800 میلی گرم بتا آلانین
 • حاوی 100 سروینگ

 

 


 

نحوه مصرف مکمل بتا آلانین ژن استار:

یک قرص از بتا آلانین ژن استار (800 میلی گرم) را با 250 میلی لیتر آب مصرف کنید.

توصیه می شود روزانه یک وعده کامل (۲ قرص) در دوزهای تقسیم شده مصرف کنید.

بهترین زمان مصرف بتاآلانین نیم ساعت قبل از ورزش می باشد.

دوز کارآمد بتاآلانین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن 50 میلی گرم می باشد.

قرص بتا آلانین ژن استار باید با آب فراوان مصرف شود.

 

 


 

ترکیبات قرص بتاآلانین ژن استار (در هر سروینگ معادل ۲ قرص):

نام ترکیب

مقدار

Beta Alanine

1600 mg

 

 


 

بتا آلانین - مکمل افزایش توان عضلات:

بتا آلانین یک مکمل محبوب در بین ورزشکاران و علاقه مندان به تناسب اندام است. این به این دلیل است که نشان داده شده است که عملکرد را بهبود می بخشد و برای سلامت کلی مفید است. این مقاله در داروکالا هر آنچه را که باید در مورد بتا آلانین بدانید توضیح می دهد.

 

 بتا آلانین چیست؟

بتا آلانین یک اسید آمینه غیر ضروری است. برخلاف اکثر اسیدهای آمینه، بدن شما از آن برای سنتز پروتئین استفاده نمی کند. در عوض، همراه با هیستیدین، کارنوزین تولید می کند. سپس کارنوزین در ماهیچه های اسکلتی شما ذخیره می شود.

کارنوزین تجمع اسید لاکتیک در عضلات را در طول تمرین کاهش می دهد که منجر به بهبود عملکرد ورزشی می شود.

 

بتا آلانین چیست

 

بتا آلانین چگونه کار می کند؟

در ماهیچه های شما، سطح هیستیدین به طور معمول بالا و سطوح بتا آلانین پایین است، که تولید کارنوزین را محدود می کند. نشان داده شده است که مکمل بتا آلانین سطح کارنوزین را در ماهیچه ها تا 80 درصد افزایش می دهد

کارنوزین در حین ورزش به این صورت عمل می کند:

 •     گلوکز تجزیه می شود: گلیکولیز تجزیه گلوکز است که منبع اصلی سوخت در طول تمرینات با شدت بالا است.
 •     لاکتات تولید می شود: در حین ورزش، عضلات شما گلوکز را به اسید لاکتیک تجزیه می کنند. این ماده به لاکتات تبدیل می شود که یون هیدروژن (H+) تولید می کند.
 •     ماهیچه‌ها اسیدی‌تر می‌شوند: یون‌های هیدروژن سطح PH را در عضلات شما کاهش می‌دهند و آنها را اسیدی‌تر می‌کنند.
 •     خستگی ایجاد می شود: اسیدیته ماهیچه ها از تجزیه گلوکز جلوگیری می کند و توانایی ماهیچه های شما را برای انقباض کاهش می دهد. این باعث خستگی می شود.
 •     بافر کارنوزین: کارنوزین به عنوان بافر در برابر اسید عمل می کند و اسیدیته ماهیچه ها را در طول تمرینات با شدت بالا کاهش می دهد.

 

از آنجایی که مکمل های بتا آلانین سطح کارنوزین را افزایش می دهند، به عضلات شما کمک می کنند تا سطح اسید خود را در طول ورزش کاهش دهند. این خستگی کلی را کاهش می دهد.

 

فواید بتا آلانین ژن استار

 

عملکرد و قدرت ورزشی:

بتا آلانین عملکرد ورزشی را با کاهش خستگی، افزایش استقامت و افزایش عملکرد در تمرینات با شدت بالا بهبود می بخشد. مطالعات نشان می دهد که بتا آلانین به افزایش زمان بروز خستگی (TTE) کمک می کند. به عبارت دیگر، به شما کمک می‌کند تا در یک زمان طولانی‌تر ورزش کنید. یک مطالعه روی دوچرخه‌سواران نشان داد که چهار هفته مصرف بتاآلانین کل کار تکمیل شده را 13 درصد افزایش می‌دهند، پس از 10 هفته، 3.2 درصد اضافی افزایش می‌یابد.

به طور مشابه، 20 مرد در آزمایش دوچرخه سواری مشابه، زمان خستگی خود را 13 تا 14 درصد پس از چهار هفته مصرف مکمل های بتا آلانین افزایش دادند.

 

 

فواید ورزش های کوتاه مدت

به طور کلی اسیدوز عضلانی مدت زمان ورزش با شدت بالا را محدود می کند. به همین دلیل، بتا آلانین به طور خاص به عملکرد در طول تمرینات شدید و کوتاه مدت که یک تا چند دقیقه طول می کشد کمک می کند.

یک مطالعه نشان داد که شش هفته مصرف بتا آلانین TTE را 19٪ در طول تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) افزایش داد. در مطالعه دیگری، 18 پاروزنی که به مدت هفت هفته مکمل بتاآلانین دریافت کردند، 4.3 ثانیه سریعتر از گروه دارونما در یک مسابقه 2000 متری بیش از 6 دقیقه بودند.

 

 

سایر مزایای:

برای افراد مسن، بتا آلانین می تواند به افزایش استقامت عضلانی کمک کند. بتا آلانین به قوی تر شدن عضلات ضعیف کمک می کند. بتا آلانین در تمرینات مقاومتی می تواند حجم تمرین را افزایش داده و خستگی را کاهش دهد. با این حال، شواهد ثابتی وجود ندارد که بتا آلانین قدرت را بهبود می بخشد.

 

افزایش قدرت عضلات با بتاآلانین ژن استار

 

بتا آلانین و ترکیب بدنی:

برخی شواهد نشان می دهد که بتا آلانین ممکن است برای ترکیب بدن مفید باشد. یک مطالعه نشان داد که مصرف مکمل به مدت سه هفته توده عضلانی بدون چربی را افزایش می دهد. این امکان وجود دارد که بتا آلانین ترکیب بدن را با افزایش حجم تمرین و تقویت رشد عضلات بهبود بخشد.

 

 

سایر مزایای سلامتی:

بتا آلانین سطح کارنوزین را افزایش می دهد که ممکن است چندین فواید سلامتی داشته باشد. جالب توجه است، مطالعات حیوانی و لوله آزمایش نشان می دهد که کارنوزین دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد پیری و تقویت کننده سیستم ایمنی است. با این حال، مطالعات انسانی مورد نیاز است.

مزایای آنتی اکسیدانی کارنوزین شامل خنثی کردن رادیکال های آزاد و کاهش استرس اکسیداتیو است. علاوه بر این، مطالعات لوله آزمایش نشان می دهد که کارنوزین تولید اکسید نیتریک را افزایش می دهد. این ممکن است به مبارزه با روند پیری و بهبود سلامت قلب کمک کند. در نهایت، کارنوزین ممکن است کیفیت و عملکرد عضلات را در افراد مسن افزایش دهد.

 

خرید مکمل بتا آلانین ژن استار داروخانه آنلاین

 

برترین منابع غذایی بتا آلانین:

مهمترین منابع غذایی بتا آلانین گوشت، مرغ و ماهی است. این بخشی از ترکیبات بزرگتر - عمدتاً کارنوزین و آنسرین - است، اما زمانی که هضم می شوند آزاد می شود.

گیاهخواران و وگان ها در مقایسه با سایرین حدود 50 درصد کارنوزین کمتری در ماهیچه های خود دارند. اگرچه اکثر مردم می توانند مقادیر کافی بتا آلانین را از رژیم غذایی خود دریافت کنند، مکمل ها سطح آن را حتی بیشتر افزایش می دهند.

 

 

توصیه های دوز:

دوز استاندارد بتا آلانین 2 تا 5 گرم در روز است. مصرف بتا آلانین همراه با غذا می تواند سطح کارنوزین را بیشتر افزایش دهد.  به نظر می رسد مکمل های بتا آلانین در جبران سطوح کارنوزین عضلات بهتر از مصرف خود کارنوزین هستند.

 

 

ایمنی و عوارض جانبی:

مصرف مقادیر بیش از حد بتا آلانین ممکن است باعث پارستزی شود، یک احساس غیر معمول که معمولاً به عنوان "گزگز پوست" توصیف می شود. معمولا در صورت، گردن و پشت دست ها تجربه می شود. شدت این سوزن سوزن شدن با اندازه دوز افزایش می یابد. می توان با مصرف دوزهای کوچک - حدود 800 میلی گرم در یک زمان از آن جلوگیری کرد.

هیچ مدرکی مبنی بر مضر بودن پارستزی به هیچ وجه وجود ندارد.  یکی دیگر از عوارض جانبی احتمالی کاهش سطح تورین است. این به این دلیل است که بتا آلانین می تواند با تورین برای جذب در عضلات شما رقابت کند.

 

 

ترکیب مکمل های ورزشی:

بتا آلانین اغلب با مکمل های دیگر از جمله بی کربنات سدیم و کراتین ترکیب می شود.

سدیم بیکربنات:

بی کربنات سدیم یا جوش شیرین، با کاهش اسید در خون و عضلات، عملکرد ورزشی را افزایش می دهد. بسیاری از مطالعات بتا آلانین و بی کربنات سدیم را به صورت ترکیبی بررسی کرده اند. نتایج برخی از مزایای ترکیب این دو مکمل را نشان می دهد - به ویژه در طول تمریناتی که در آن اسیدوز عضلانی عملکرد را مهار می کند.

کراتین:

کراتین با افزایش در دسترس بودن ATP به عملکرد ورزشی با شدت بالا کمک می کند. هنگامی که کراتین و بتا آلانین با هم استفاده می شوند نشان داده شده است که برای عملکرد ورزشی، قدرت و توده عضلانی بدون چربی مفید هستند.

 

 

سخن پایانی:

بتا آلانین با افزایش ظرفیت ورزش و کاهش خستگی عضلانی عملکرد را افزایش می دهد. همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی، تقویت کننده سیستم ایمنی و ضد پیری است. شما می توانید بتا آلانین را از غذاهای حاوی کارنوزین یا از طریق مکمل ها دریافت کنید. دوز توصیه شده 2 تا 5 گرم در روز است.

اگرچه مقادیر بیش از حد ممکن است باعث سوزن سوزن شدن پوست شود، بتا آلانین مکملی بی خطر و موثر برای افزایش عملکرد ورزشی در نظر گرفته می شود.

 

خرید مکمل بتا آلانین ژن استار

 


 

توصیه، هشدار و عوارض مصرف بتا آلانین:

 • زنان باردار، شیرده و افراد دارای حساسیت شناخته شده به بتا آلانین و افراد مبتلا به نارسایی کلیوی از مصرف این فرآورده خودداری نمایند.
 • افرادی که هر گونه دارویی استفاده می نمایند و یا تحت مراقبت های پزشکی می باشند، قبل از مصرف با پزشک خود مشورت نمایند.
 • بیش از مقدار توصیه شده مصرف نشود.
 • مصرف دوز بالای بتاآلانین ممکن است در برخی افراد موجب احساس گزگز پوست گردد، که با کاهش دوز از شدت علائم کاسته می شود.

 

مشخصات کلی
مقدار قرص: 200 عدد
سن مصرف بزرگسالان
کد بهداشتی 238520001142945
جنسیت مصرف آقایان و بانوان
کشور سازنده ایران
بارکد 6269546402790
سایر توضیحات تعداد سروینگ: 100

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب

محصول مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا زمانی که موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات